
DAX
Pagrindinis Vokietijos akcijų rinkos indeksas yra DAX, kurį sudaro keturiasdešimt pačių didžiausių šios šalies bendrovių ir bankų. Būtent į jį kaip įprasta šioje apžvalgoje ir orientuosimės.
Pabrėžiame, kad tiek pajamų (lentelėje trumpinys Paj) pokyčiai, tiek EBITDA pelnų (lentelėje trumpinys EBD, kai kuriais atvejais naudojama pakoreguota EBITDA) pokyčiai yra apskaičiuoti remiantis Vokietijos kompanijų ir bankų pateiktomis oficialiomis finansinėmis ataskaitomis. Kaip įprasta pateikiame EBITDA maržas (lentelėje EM%) bei turto grąžos (ROA%) ir naujausius santykinius finansinius rinkos vertės rodiklius.
Atkreipiame dėmesį, jog Beiersdorf, Henkel bei Symrise kompanijos skelbia tik savo pusmečio ir metines finansines ataskaitas.
Pažvelgus į lentelėje pateiktas apskaičiuotas praėjusio ketvirčio veiklos rezultatų pokyčių medianas į akis iškart krenta Vokietijos automobilių gamintojų segmentas, kuriame vieninteliame tiek pajamų, tiek EBITDA pelnų pokyčių medianos procentine išraiška ir vėl neigiamos, t.y. jau net penktą ketvirtį iš eilės, be to, nuosmukiai didesni nei fiksuoti per 2024 metų pirmąjį ketvirtį bei dar vienas neigiamas veiksnys yra tai, jog EBITDA toliau krenta labiau nei mažėja pajamos. Kitą vertus, bendra pajamų pokyčių mediana iš neigiamos pasidarė teigiama, o EBITDA pelnų ūgtelėjo, kai paslaugų šakoje veiklos rezultatų pokyčių medianos irgi pasistiebė į viršų, o štai pramonėje bei chemijos sektoriuje iš neigiamų pasidarė teigiamos. Vokietijos finansų sektoriuje pajamų pokyčių procentinis rodiklis smuktelėjo, kai EBITDA pelnų - ūgtelėjo.
Šįkart per ketvirtį labiausiai savo veiklos rezultatus, lyginant su 2024 metų pirmuoju ketvirčiu, kilstelėjo lėktuvų variklių gamintojas MTU Aero Engines, energetikos atstovė Siemens Energy, informacinių technologijų įmonė SAP, visiems puikiai žinomas Adidas bei ginkluotės, ginklų ir karinių mašinų srityje veikiantis Rheinmetall. Pabrėžtina, jog visais atvejais, išskyrus paskutinę bendrovę, EBITDA augo sparčiau už pajamas, kas yra pozityvu. Tarp negausios grupės Vokietijos atstovių, kurios fiksavo savo pajamų ir pelnų kritimą, didžiausiu nuosmukiu išsiskyrė energetikos milžinė RWE bei prabangių automobilių gamintojos BMW, Mercedes Benz Group ir Porsche.
Per pirmąjį 2025 metų ketvirtį didžiausiomis EBITDA maržomis gali pasigirti nekilnojamo turto projektų plėtotoja Vonovia, biržos operatorė Deutsche Boerse bei telekomunikacijų milžinė Deutsche Telekom. Tarp trisdešimt šešių DAX narių, kurių duomenis žinome, palyginus su praėjusių metų pirmuoju ketvirčiu, savo minimą pelningumo rodiklį kilstelėjo daugiau nei pusė, t.y. dvidešimt vienas, tačiau bendra mediana nežymiai smuktelėjo. Be to, EBITDA maržų medianos krito ir pramonės bei paslaugų šakose ir automobilių gamintojų sektoriuje, kai augimas fiksuotas finansų bei chemijos srityse.

Kaip įprasta apskaičiuotas buvo ir kitas pelningumo rodiklis, t.y. ROA arba turto grąžos. Palyginus su 2024 metų pirmais trimis mėnesiais, minimą rodiklį kilstelėjo septyniolika analizuojamų DAX indekso narių, penkių nepakito, o likusių keturiolikos - krito. Bendra ROA mediana per minimą laikotarpį smuktelėjo, kaip, beje, ir visos kitos apskaičiuotos šio rodiklio medianos. Šįkart tik Porsche Automobil Holding turto grąža buvo neigiama, o stambiausias sugeneravo informacinių technologijų srityje veikiantis SAP bei sportinių ir laisvalaikio drabužių bei avalynės ir aksesuarų gamintoja Adidas.
Pažvelgus į lentelėje pateiktas stambiųjų Vokietijos kompanijų ir bankų bendras rinkos vertės rodiklių medianas galime tvirtinti, jog iš esmės jų akcijos, remiantis praėjusių dvylikos mėnesių veiklos rezultatais, šiuo metu yra įvertintos tinkamai. Žemiausiais P/E, P/BV, P/S ir EV/EBITDA medianiniais duomenimis išsiskiria automobilių gamintojai, o štai dividendų pajamingumo rodiklis jų atveju yra pats aukščiausias.
Bendra DAX indekso narių akcijų kainų pokyčių mediana nuo 2025 metų pradžios yra teigiama (brangusių / pigusių akcijų santykis - 26 / 14), kai praėjusiais metais irgi buvo su pliuso ženklu, bet kiek didesnė (brangusių / pigusių akcijų santykis - 23 / 17). Kaip matome, akivaizdžiai šiais metais labiausiai pabrango Vokietijos paslaugų šakos atstovių ir finansų institucijų nuosavybės vertybiniai popieriai, kai chemijos įmonių ir automobilių gamintojų akcijų kainų pokyčių medianos yra neigiamos.
Rheinmetall akcijų kaina šiais metais jau spėjo pašokti beveik tris kartus, arba be jokios abejonės absoliučiai daugiausiai tarp šioje apžvalgoje figūruojančių bankų ir įmonių. Toliau pagal rinkos vertės prieaugį, kuris viršija šešiasdešimt procentų, rikiuojasi antras pagal dydį Vokietijos bankas Commerzbank bei energetikos sektoriaus atstovė Siemens Energy. Tarp nedidelės grupės pigusių akcijų labiausiai bent kol kas 2025 metais krito prabangių sportinių automobilių gamintojo Porsche kaina, o po to seka Merck bei Henkel.
DAX indeksas praėjusį mėnesį pastebimai krito ir tuo pačiu patestavo dabartinio augimo kanalo apatinę dalį, po ko sulaukėme galingo atšokimo ir naujo rekordinio lygio pasiekimo bei dabar testuojame minimo kanalo viršutinę dalį, po ko paaiškės tolimesnė kryptis. Jei pavyks tvariai virš šio lygio pakilti, tuomet augimas prasitęs, na o priešingu atveju padidės naujos korekcinės bangos tikimybė, tad būtina atidžiai stebėti padėtį.

Rheinmetall akcijų kaina išlieka virš dabartinio augimo trendo, kuris prasidėjo lapkritį, linijos bei pakilo virš dabartinio augimo kanalo viršutinės dalies. Šiuo metu nematyti šios augimo tendencijos pabaigos ženklų.

Commerzbank akcijų kaina pakilo virš augimo kanalo viršutinės dalies. Artimiausiu metu paaiškės, ar tai yra tvarus reiškinys. Jeigu taip, augimas prasitęs.

Siemens Energy akcijų kaina išlieka dabartiniame augimo kanale po korekcijos ir apatinės jo dalies sėkmingo patestavimo ir pradėjo naują kilimo etapą link rekordinių lygių.

Po naujo rekordinio lygio pasiekimo Heidelberg Materials akcijų kaina vėl testuoja augimo kanalo viršutinę dalį, po ko paaiškės tolimesnė kryptis. Vis dėlto po tokio pastebimo pakilimo padidėjo didesnės korekcijos rizika.

Deutsche Bank akcijų kaina išlieka dabartiniame augimo kanale bei po esamo kilimo trendo linijos patestavimo ūgtelėjo dar labiau, tačiau tuo pačiu padidėjo korekcijos tikimybė.

E. ON akcijų kaina išlieka virš dabartinio augimo trendo, kuris prasidėjo šių metų pradžioje, linijos.

Porsche akcijų kaina išlieka dabartiniame kritimo kanale, kuris prasidėjo dar 2023 metų vasarą bei vis dar nesėkmingai ieško kieto dugno.

Merck akcijų kaina išlieka korekcinėje fazėje bei vis dar nesėkmingai ieško kieto dugno.

Henkel akcijų kaina šiuo metu testuoja kritimo trendo liniją. Jei pavyks tvariai virš jos pakilti, tuomet galime sulaukti atšokimo.

Qiagen akcijų kaina šiuo metu ir toliau išlieka korekcinėje - konsolidacinėje fazėje.

Adidas akcijų kaina kovą ištrūko pro apatinę dalį iš augimo kanalo ir krito dar labiau, tiesa, pastaruoju metu sulaukėme atšokimo ir testuojama kritimo trendo linija, po ko paaiškės tolimesnė kryptis.

Bayer akcijų kaina iš esmės vėl patestavo senokai matytas žemumas, po ko sulaukėme atšokimo ir bandymo sugrįžti atgal į kritimo kanalą. Artimiausiu metu paaiškės, ar tai pavyks tvariai padaryti.

Continental akcijų kaina po ištrūkimo iš ilgalaikio kritimo kanalo pro jo viršutinę dalį patestavo šio judesio tvarumą, kuris buvo sėkmingas ir bando dabar pradėti naują augimo etapą.

SAP akcijų kaina išlieka dabartiniame augimo kanale po jo apatinės dalies patestavimo. Tačiau vis dėlto po tokio įspūdingo augimo padidėjo didesnės korekcijos rizika.

BMW akcijų kaina praėjusių metų pabaigoje pakilo virš kritimo trendo linijos, na o po to sulaukėme šio judesio tvarumo patestavimo, kuris buvo sėkmingas, tad su laiku galime sulaukti naujos augimo bangos.

Mercedes Benz Group akcijų kaina metų pradžioje pakilo virš kritimo trendo linijos, na o po to sulaukėme šio judesio tvarumo patestavimo, po ko paaiškės tolimesnė kryptis.

Volkswagen akcijų kaina išlieka ilgalaikiame kritimo kanale, nes bandymas iš jo ištrūkti pro viršutinę dalį kol kas buvo nesėkmingas.

Infineon Technologies akcijų kaina ir toliau iš esmės išlieka horizontalioje - konsolidacinėje fazėje.

MTU Aero Engines akcijų kaina praėjusių metų pabaigoje pakilo virš savo visų laikų rekordinio lygio, na o po to sulaukėme korekcijos ir šio judesio tvarumo patestavimo ir bandymo sugrįžti virš augimo trendo linijos. Artimiausiu metu paaiškės, ar tai pavyks tvariai padaryti.

Po dvigubo dugno suformavimo sulaukėme Zalando akcijų kainos atšokimo, na o dabar ji testuoja augimo trendo liniją, po ko paaiškės tolimesnė kryptis.
