Dow Jones Industrial Average indeksas, kurio sudėtyje įvyko pokyčiai, ir toliau išlieka augimo fazėje bei šturmuoja vis naujesnius rekordinius lygius. Tai neturėtų stebinti, nes šiais metais pabrango absoliučios daugumos jo atstovių akcijos.
Dow Jones Industrial Average
Dow Jones Industrial Average indeksas - tai vienas iš pagrindinių bei tuo pačiu vienas iš seniausių Amerikos akcijų rinkos indeksų. Jį sudaro trisdešimt pačių didžiausių Amerikos bankų ir bendrovių, kurios priklauso įvairiems sektoriams. Tad šioje apžvalgoje tradiciškai orientuosimės į Dow Jones Industrial Average indekso atstoves.
Pabrėžiame, kad tiek pajamų (lentelėje trumpinys Paj) pokyčiai, tiek EBITDA pelnų (lentelėje trumpinys EBD) pokyčiai yra apskaičiuoti remiantis Amerikos kompanijų ir bankų pateiktomis oficialiomis finansinėmis ataskaitomis. Kaip įprasta pateikiame EBITDA maržas (lentelėje EM%) bei turto grąžos (ROA%) ir naujausius santykinius finansinius rinkos vertės rodiklius.
Pačiame Dow Jones Industrial Average indekse, t.y. jo sudėtyje įvyko pokyčiai - Intel bei Dow bendroves pakeitė Nvidia ir Sherwin-Williams įmonės. Atkreipiame dėmesį, kad Salesforce kompanija iki šiol dar nepaskelbė savo praėjusio ketvirčio veiklos rezultatų.
Apskaičiavus analizuojamo indekso atstovių bendras praėjusio ketvirčio veiklos rezultatų pokyčių medianas paaiškėjo, jog jos nors ir išliko teigiamos, tačiau lyginant su 2023 metų trečiuoju ketvirčiu - smuktelėjo. Pažymėtina ir tai, kad EBITDA pelnų pokyčių mediana tapo mažesnė už atitinkamą pajamų pokyčių rodiklį, o tai rodo, jog pelnų prieaugis turėjo tendenciją lėtėti labiau. Tas pats neigiamas reiškinys fiksuotas ir visais kitais apskaičiuotais atvejais (pramonėje EBITDA pelnų pokyčių mediana netgi tapo neigiama), išskyrus prekybos sektorių, kur veiklos rezultatų pokyčių medianos pasistiebė į viršų ir kas pažymėtina, EBITDA pelnų pokyčio procentinis rodiklis tapo didesnis už pajamų.
Tarp trisdešimties stambiųjų Amerikos bankų ir įmonių šįkart labiausiai savo pajamas ir EBITDA pelnus kilstelėjo analizuojamo indekso naujokė Nvidia bei draudimo milžinas Travelers. Verta pabrėžti, jog abiem atvejais pelnai pašoko daugiau nei dvigubai ir augo sparčiau už pajamas, kas yra pozityvus reiškinys. Tuo tarpu daugiausiai smuktelėjo lėktuvų kūrėjo ir gamintojo Boeing (antrą ketvirtį iš eilės) bei sportinių ir laisvalaikio drabužių bei avalynės ir aksesuarų gamintojo Nike veiklos rezultatai.
Kaip įprasta buvo apskaičiuotas vienas iš pelningumo rodiklių, t.y. EBITDA marža. Palyginus su praėjusių metų trečiuoju ketvirčiu, tarp Dow Jones Industrial Average indekso narių savo EBITDA pelningumus kilstelėjo vos vienuoliką, o kritimą fiksavo net aštuoniolika. Tad nieko keisto, jog bendra mediana smuktelėjo, kaip, beje, ir visais kitais atvejais, išskyrus informacinių technologijų sektorių. Visa, Nvidia, Microsoft bei McDonald's gali pasigirti tuo, kad jų ketvirčio mažos yra pačios didžiausios.
Per praėjusį ketvirtį absoliučiai pačią stambiausią turto grąžą arba ROA sugeneravo inovatyvių dirbtinio intelekto lustų gamintoja Nvidia, tuo tarpu dviejų bendrovių minimas rodiklis šįkart buvo neigiamas, t.y. IBM bei Boeing (eilinį ketvirtį iš eilės). Šio pelningumo rodiklio bendra mediana, lyginant su 2023 metų trečiu ketvirčiu, nors ir nežymiai, bet vis dėlto ūgtelėjo, kaip ir paslaugų šakoje, finansų sektoriuje ir tarp prekybos bendrovių. Tarp dvidešimt devynių apžvelgiamų įmonių ir bankų per minimą laikotarpį savo ROA kilstelėjo tik devyni.
Pažvelgus į naujausias analizuojamo indekso narių P/E, P/BV, P/S bei EV/EBITDA rodiklių bendras medianas matome, kad jos šiuo metu iš tiesų yra aukštos bei didesnės už Skandinavijos OMX NORDIC 40 indekso atstovių. Tad akivaizdu, jog Amerikos akcijų rinkos kompanijų ir bankų akcijos yra įvertintos tinkamai. Mažiausiais medianiniais rinkos vertės rodikliais, išskyrus dividendinio pajamingumo, išsiskiria finansų institucijos, o štai didžiausiais - informacinių technologijų sektorius.
Tarp trisdešimties stambiųjų Amerikos bankų ir bendrovių nuo 2024 metų pradžios pabrango net dvidešimt penkių nuosavybės vertybiniai popieriai, tad nieko stebėtino, jog bendra akcijų kainų pokyčių mediana yra neabejotinai teigiama ir siekia net 19,4 procento, kai 2023 metais sudarė 10,5 procento, o tuomet pakilo dviejų trečdaliu kapitalizacija. Labiausiai šiais metais pabrango finansų atstovių akcijos, o mažiausiai augo JAV pramonės bendrovių rinkos vertė.
Absoliučiai daugiausiai šiais metais uždirbo investavę į technologijų sektoriaus narės Nvidia akcijas, kurių kaina pašoko net beveik 187 procentais. Taip pat solidžiu rinkos vertės prieaugiu gali pasigirti prekybos tinklų valdytoja Walmart bei du finansų sektoriaus atstovai, t.y. American Express bei Goldman Sachs. Tuo tarpu labiausiai susitraukė Boeing kapitalizacija, t.y. net 42,7 procento, o Nike akcijos atpigo beveik dvidešimt devyniais procentais.
Dow Jones Industrial Average indeksas ir toliau išlieka dabartinėje augimo fazėje, kuri prasidėjo gegužės mėnesį bei nuosekliai šturmuoja vis naujesnius rekordinius lygius.
Nvidia akcijų kaina ir toliau išlieka dabartiniame augimo kanale, kuris prasidėjo dar 2022 metų spalį, bei šiuo metu po korekcinės - konsolidacinės fazės bando pradėti naują kilimo etapą link naujų rekordinių lygių. Artimiausiu metu paaiškės, ar tai yra tvarus reiškinys.
Walmart akcijų kaina taip pat išlieka dabartinėje augimo fazėje bei nuosekliai šturmuoja vis naujus absoliučiai rekordinius lygius. Šiuo metu nematyti šios tendencijos pabaigos ženklų.
Goldman Sachs akcijų kaina išlieka virš dabartinio augimo trendo linijos bei po korekcinėje fazės pajudėjo link naujų absoliučiai rekordinių lygių.
American Express akcijų kaina išlieka dabartinėje augimo fazėje, kuri prasidėjo prieš metus bei šį mėnesį pajudėjo link naujų rekordinių lygių.
JPMorgan Chase akcijų kaina šį mėnesį pakilo virš augimo kanalo viršutinės dalies. Artimiausiu metu paaiškės, ar tai yra tvarus reiškinys.
Travelers akcijų kaina išlieka virš dabartinės augimo trendo linijos bei juda link naujų rekordinių lygių.
Boeing akcijų kaina išlieka kritimo fazėje, kuri prasidėjo dar šių metų pradžioje.
Nike akcijų kaina išlieka žemiau kritimo trendo linijos, na o šiuo metu testuoja prieš tai buvusį suformuotą dugną. Jei šis lygis atlaikys, tuomet sulauksime atšokimo, na o priešingu atveju lauktų naujo dugno paieškos.
IBM akcijų kaina išlieka virš augimo trendo linijos, o rugsėjį pakilo virš prieš tai buvusio pasiekto visų laikų rekordinio lygio, tačiau po to sulaukėme šio judesio tvarumo testavimo, na o šį mėnesį vėl bandoma pradėti naują augimo etapą. Artimiausiu metu paaiškės, ar tai yra tvarus judesys.
Caterpillar akcijų kaina išlieka dabartiniame augimo kanale, kuris prasidėjo dar 2022 metų spalį.
Amazon akcijų kaina pakilo virš prieš korekciją buvusio pasiekto rekordinio lygio, tačiau po to sulaukėme šio judesio tvarumo testavimo bei korekcijos. Bent kol kas bandymas šį mėnesį pradėti naują augimo etapą buvo nesėkmingas.
UnitedHealth Group akcijų kaina pakilo virš prieš tai buvusio pasiekto rekordinio lygio, na o po to sulaukėme šio judesio tvarumo patestavimo ir konsolidacijos.
Merck akcijų kaina šiuo metu yra kritimo fazėje bei tuo pačiu testuoja itin ilgalaikio augimo kanalo apatinę dalį. Jei šis lygis atlaikys, sulauksime atšokimo, na o priešingu atveju galime sulaukti didesnės korekcijos.
Microsoft akcijų kaina nukrito žemiau augimo trendo linijos ir šiuo metu iš esmės konsoliduojasi.
Po augimo periodo šiuo metu Apple akcijų kaina iš esmės yra horizontalioje - konsolidacinėje fazėje.
Salesforce akcijų kaina po korekcinio periodo pradėjo naują augimo etapą ir šį mėnesį pakilo virš prieš korekciją buvusio pasiekto piko. Jei paaiškės, jog tai yra tvarus judesys, tuomet augimas prasitęs.
Cisco Systems akcijų kaina išlieka virš dabartinio augimo trendo, kuris prasidėjo dar vasarą, linijos. Tuo pačiu ji šį mėnesį pakilo virš ankstesnio augimo piko. Jei paaiškės, jog tai yra tvarus judesys, tuomet augimas prasitęs, tad būtina atidžiai stebėti padėtį.
3M akcijų kaina šiuo metu testuoja augimo trendo liniją. Jei šis lygis neatlaikys, lauktų didesnė korekcija, tad būtina atidžiai stebėti padėtį.
Chevron akcijų kaina eilinį mėnesį iš eilės išlieka horizontalioje - konsolidacinėje fazėje.
Rudens pradžioje Walt Disney akcijų kaina pakilo virš kritimo trendo linijos bei toliau pratęsė atšokimą.
Dow Jones Industrial Average
Dow Jones Industrial Average indeksas - tai vienas iš pagrindinių bei tuo pačiu vienas iš seniausių Amerikos akcijų rinkos indeksų. Jį sudaro trisdešimt pačių didžiausių Amerikos bankų ir bendrovių, kurios priklauso įvairiems sektoriams. Tad šioje apžvalgoje tradiciškai orientuosimės į Dow Jones Industrial Average indekso atstoves.
Pabrėžiame, kad tiek pajamų (lentelėje trumpinys Paj) pokyčiai, tiek EBITDA pelnų (lentelėje trumpinys EBD) pokyčiai yra apskaičiuoti remiantis Amerikos kompanijų ir bankų pateiktomis oficialiomis finansinėmis ataskaitomis. Kaip įprasta pateikiame EBITDA maržas (lentelėje EM%) bei turto grąžos (ROA%) ir naujausius santykinius finansinius rinkos vertės rodiklius.
Pačiame Dow Jones Industrial Average indekse, t.y. jo sudėtyje įvyko pokyčiai - Intel bei Dow bendroves pakeitė Nvidia ir Sherwin-Williams įmonės. Atkreipiame dėmesį, kad Salesforce kompanija iki šiol dar nepaskelbė savo praėjusio ketvirčio veiklos rezultatų.
Apskaičiavus analizuojamo indekso atstovių bendras praėjusio ketvirčio veiklos rezultatų pokyčių medianas paaiškėjo, jog jos nors ir išliko teigiamos, tačiau lyginant su 2023 metų trečiuoju ketvirčiu - smuktelėjo. Pažymėtina ir tai, kad EBITDA pelnų pokyčių mediana tapo mažesnė už atitinkamą pajamų pokyčių rodiklį, o tai rodo, jog pelnų prieaugis turėjo tendenciją lėtėti labiau. Tas pats neigiamas reiškinys fiksuotas ir visais kitais apskaičiuotais atvejais (pramonėje EBITDA pelnų pokyčių mediana netgi tapo neigiama), išskyrus prekybos sektorių, kur veiklos rezultatų pokyčių medianos pasistiebė į viršų ir kas pažymėtina, EBITDA pelnų pokyčio procentinis rodiklis tapo didesnis už pajamų.
Tarp trisdešimties stambiųjų Amerikos bankų ir įmonių šįkart labiausiai savo pajamas ir EBITDA pelnus kilstelėjo analizuojamo indekso naujokė Nvidia bei draudimo milžinas Travelers. Verta pabrėžti, jog abiem atvejais pelnai pašoko daugiau nei dvigubai ir augo sparčiau už pajamas, kas yra pozityvus reiškinys. Tuo tarpu daugiausiai smuktelėjo lėktuvų kūrėjo ir gamintojo Boeing (antrą ketvirtį iš eilės) bei sportinių ir laisvalaikio drabužių bei avalynės ir aksesuarų gamintojo Nike veiklos rezultatai.
Kaip įprasta buvo apskaičiuotas vienas iš pelningumo rodiklių, t.y. EBITDA marža. Palyginus su praėjusių metų trečiuoju ketvirčiu, tarp Dow Jones Industrial Average indekso narių savo EBITDA pelningumus kilstelėjo vos vienuoliką, o kritimą fiksavo net aštuoniolika. Tad nieko keisto, jog bendra mediana smuktelėjo, kaip, beje, ir visais kitais atvejais, išskyrus informacinių technologijų sektorių. Visa, Nvidia, Microsoft bei McDonald's gali pasigirti tuo, kad jų ketvirčio mažos yra pačios didžiausios.
Per praėjusį ketvirtį absoliučiai pačią stambiausią turto grąžą arba ROA sugeneravo inovatyvių dirbtinio intelekto lustų gamintoja Nvidia, tuo tarpu dviejų bendrovių minimas rodiklis šįkart buvo neigiamas, t.y. IBM bei Boeing (eilinį ketvirtį iš eilės). Šio pelningumo rodiklio bendra mediana, lyginant su 2023 metų trečiu ketvirčiu, nors ir nežymiai, bet vis dėlto ūgtelėjo, kaip ir paslaugų šakoje, finansų sektoriuje ir tarp prekybos bendrovių. Tarp dvidešimt devynių apžvelgiamų įmonių ir bankų per minimą laikotarpį savo ROA kilstelėjo tik devyni.
Pažvelgus į naujausias analizuojamo indekso narių P/E, P/BV, P/S bei EV/EBITDA rodiklių bendras medianas matome, kad jos šiuo metu iš tiesų yra aukštos bei didesnės už Skandinavijos OMX NORDIC 40 indekso atstovių. Tad akivaizdu, jog Amerikos akcijų rinkos kompanijų ir bankų akcijos yra įvertintos tinkamai. Mažiausiais medianiniais rinkos vertės rodikliais, išskyrus dividendinio pajamingumo, išsiskiria finansų institucijos, o štai didžiausiais - informacinių technologijų sektorius.
Tarp trisdešimties stambiųjų Amerikos bankų ir bendrovių nuo 2024 metų pradžios pabrango net dvidešimt penkių nuosavybės vertybiniai popieriai, tad nieko stebėtino, jog bendra akcijų kainų pokyčių mediana yra neabejotinai teigiama ir siekia net 19,4 procento, kai 2023 metais sudarė 10,5 procento, o tuomet pakilo dviejų trečdaliu kapitalizacija. Labiausiai šiais metais pabrango finansų atstovių akcijos, o mažiausiai augo JAV pramonės bendrovių rinkos vertė.
Absoliučiai daugiausiai šiais metais uždirbo investavę į technologijų sektoriaus narės Nvidia akcijas, kurių kaina pašoko net beveik 187 procentais. Taip pat solidžiu rinkos vertės prieaugiu gali pasigirti prekybos tinklų valdytoja Walmart bei du finansų sektoriaus atstovai, t.y. American Express bei Goldman Sachs. Tuo tarpu labiausiai susitraukė Boeing kapitalizacija, t.y. net 42,7 procento, o Nike akcijos atpigo beveik dvidešimt devyniais procentais.
Dow Jones Industrial Average indeksas ir toliau išlieka dabartinėje augimo fazėje, kuri prasidėjo gegužės mėnesį bei nuosekliai šturmuoja vis naujesnius rekordinius lygius.
Nvidia akcijų kaina ir toliau išlieka dabartiniame augimo kanale, kuris prasidėjo dar 2022 metų spalį, bei šiuo metu po korekcinės - konsolidacinės fazės bando pradėti naują kilimo etapą link naujų rekordinių lygių. Artimiausiu metu paaiškės, ar tai yra tvarus reiškinys.
Walmart akcijų kaina taip pat išlieka dabartinėje augimo fazėje bei nuosekliai šturmuoja vis naujus absoliučiai rekordinius lygius. Šiuo metu nematyti šios tendencijos pabaigos ženklų.
Goldman Sachs akcijų kaina išlieka virš dabartinio augimo trendo linijos bei po korekcinėje fazės pajudėjo link naujų absoliučiai rekordinių lygių.
American Express akcijų kaina išlieka dabartinėje augimo fazėje, kuri prasidėjo prieš metus bei šį mėnesį pajudėjo link naujų rekordinių lygių.
JPMorgan Chase akcijų kaina šį mėnesį pakilo virš augimo kanalo viršutinės dalies. Artimiausiu metu paaiškės, ar tai yra tvarus reiškinys.
Travelers akcijų kaina išlieka virš dabartinės augimo trendo linijos bei juda link naujų rekordinių lygių.
Boeing akcijų kaina išlieka kritimo fazėje, kuri prasidėjo dar šių metų pradžioje.
Nike akcijų kaina išlieka žemiau kritimo trendo linijos, na o šiuo metu testuoja prieš tai buvusį suformuotą dugną. Jei šis lygis atlaikys, tuomet sulauksime atšokimo, na o priešingu atveju lauktų naujo dugno paieškos.
IBM akcijų kaina išlieka virš augimo trendo linijos, o rugsėjį pakilo virš prieš tai buvusio pasiekto visų laikų rekordinio lygio, tačiau po to sulaukėme šio judesio tvarumo testavimo, na o šį mėnesį vėl bandoma pradėti naują augimo etapą. Artimiausiu metu paaiškės, ar tai yra tvarus judesys.
Caterpillar akcijų kaina išlieka dabartiniame augimo kanale, kuris prasidėjo dar 2022 metų spalį.
Amazon akcijų kaina pakilo virš prieš korekciją buvusio pasiekto rekordinio lygio, tačiau po to sulaukėme šio judesio tvarumo testavimo bei korekcijos. Bent kol kas bandymas šį mėnesį pradėti naują augimo etapą buvo nesėkmingas.
UnitedHealth Group akcijų kaina pakilo virš prieš tai buvusio pasiekto rekordinio lygio, na o po to sulaukėme šio judesio tvarumo patestavimo ir konsolidacijos.
Merck akcijų kaina šiuo metu yra kritimo fazėje bei tuo pačiu testuoja itin ilgalaikio augimo kanalo apatinę dalį. Jei šis lygis atlaikys, sulauksime atšokimo, na o priešingu atveju galime sulaukti didesnės korekcijos.
Microsoft akcijų kaina nukrito žemiau augimo trendo linijos ir šiuo metu iš esmės konsoliduojasi.
Po augimo periodo šiuo metu Apple akcijų kaina iš esmės yra horizontalioje - konsolidacinėje fazėje.
Salesforce akcijų kaina po korekcinio periodo pradėjo naują augimo etapą ir šį mėnesį pakilo virš prieš korekciją buvusio pasiekto piko. Jei paaiškės, jog tai yra tvarus judesys, tuomet augimas prasitęs.
Cisco Systems akcijų kaina išlieka virš dabartinio augimo trendo, kuris prasidėjo dar vasarą, linijos. Tuo pačiu ji šį mėnesį pakilo virš ankstesnio augimo piko. Jei paaiškės, jog tai yra tvarus judesys, tuomet augimas prasitęs, tad būtina atidžiai stebėti padėtį.
3M akcijų kaina šiuo metu testuoja augimo trendo liniją. Jei šis lygis neatlaikys, lauktų didesnė korekcija, tad būtina atidžiai stebėti padėtį.
Chevron akcijų kaina eilinį mėnesį iš eilės išlieka horizontalioje - konsolidacinėje fazėje.
Rudens pradžioje Walt Disney akcijų kaina pakilo virš kritimo trendo linijos bei toliau pratęsė atšokimą.