Leiboristų pergalė nekelia bangų rinkose

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: SEB bankas Data: 2024-07-05 11:20 Komentarai: (0)
Rinkimai Jungtinėje Karalystėje baigėsi ženklia leiboristų pergale. Šiuo metu yra paskelbta, jog leiboristai turės bent 410 vietas parlamente – ženkliai daugiau nei 326 vietas reikalingos visiškai daugumai. Konservatoriai šiuos rinkimus stengsis kuo greičiau užmiršti ir bandyti persiformuoti, nes nuo 2019 m. rinkimų partija prarado apie 250 vietų parlamente ir pagal kai kuriuos rodiklius tai yra blogiausi konservatorių rinkimai istorijoje.

Škotų Nacionalinei partijai rinkimai taip pat nenusisekė – partija šiuo metu užsitikrinusi tik 8 vietas parlamente, 2019 metais jiems pavyko laimėti 48 vietas. Dabar šalyje bus formalumai – teoriškai šalis yra konstitucinė monarchija, dabartinis premjeras Rishi Sunak turės atsistatydinti karaliui Karoliui III, kuris pakvies leiboristų lyderį Keir Starmer formuoti naują vyriausybę. Visgi, naujoji valdžia turės daug iššūkių – dabartinė šalies sveikatos sistemos situacija yra aršiai kritikuojama viešojoje erdvėje, o šalies produktyvumas jau kurį laiką stagnuoja. Rinkos į rinkimų rezultatus žvelgia ramiai – EUR/GBP kursas nuo ketvirtadienio vakaro yra beveik nepakitęs, o vakar 0,9 proc. augęs FTSE 100 indeksas šį rytą turėtų paaugti dar 0,2 procento. Tikėtinas kintamumas valiutų ir obligacijų rinkose taip pat labai žemas, demonstruojantis rinkos dalyvių pasitikėjimą valdžių pasikeitimui.

Prancūzijos rinkimų pabaigos pradžia. Sekmadienį laukiama Prancūzijos parlamento rinkimų antro turo balsavimo. Šie netikėti rinkimai vis dar kelia nerimą – galutinius rezultatus nuspėti yra ganėtinai sunku dėl šalies rinkimų sistemos. Visgi šiuo metu realiausias scenarijus yra „pakibęs“ parlamentas, nes jokia partija nesurinks reikalingos daugumos valdžios formavimui. Daugiausiai rizikos buvo, jog Marine Le Pen kraštutinių dešiniųjų partija gali laimėti daugumą, tačiau centro-kairės kandidatams nusprendus susivienyti ir neskaldyti savo balsų, ši rizika yra priblėsusi. Apklausų duomenys projektuoja tarp 190 ir 220 balsų kraštutinės dešinės partijai, 160-180 balsų kairiųjų susivienijimui ir 110-135 balsus Makrono centro blokui.
 
Dar nėra komentarų