Banca Monte dei Paschi di Siena nepavyks pritraukti naujo kapitalo

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2016-12-20 15:19 Komentarai: (0)
Trečiam pagal dydį Italijos bankui Banca Monte dei Paschi di Siena ko gero nepavyks rinkoje pritraukti penkių milijardų eurų vertės naujų lėšų, remdamasi neoficialiais šaltiniais skelbia Bloomberg žiniasklaidos grupė.

Kataro fondas, kuris svarstė apie galimybę įsigyti seniausio Italijos banko akcijų, vis dar to nepatvirtino. Antrojo Banca Monte dei Paschi di Siena banko skolų keitimo į jo akcijas etapo metu iki pirmadienio buvo pritrauktos tik mažiau nei dviejų šimtų milijonų eurų vertės lėšos, remdamasis savo šaltiniais teigia Bloomberg.

Kiti potencialūs investuotojai pranešė, kad jie yra pasirengę investuoti pinigus tik tada, jei bankas keisdamas savo skolą į akcijas pritrauks du milijardus eurų bei dar milijardą pritrauks iš savo akcijų pardavimo investuotojams.

Banca Monte dei Paschi di Siena banko atstovai galutinį sprendimą dėl savo akcijų pardavimo turės priimti iki ketvirtadienio, t.y. kai užsibaigs pasiūlymo galiojimas.

Italijos vyriausybė paskelbė, kad prašys parlamento, jog šis patvirtintų viešosios skolos padidinimą dvidešimties milijardų eurų suma. Pinigai turėtų būti panaudoti suteikiant paramą Italijos bankams, t.y. tuo pačiu ir seniausio šalies banko Banca Monte dei Paschi di Siena gelbėjimui.

„Vyriausybė veiksmai rodo, jog ko gero Banca Monte dei Paschi di Siena banko rekapitalizavimo planas pasibaigs nesėkme“ - pareiškė ICBPI analitikas Marco Sallustio.

Šiandieninės prekybos metu po pietų minimo banko akcijos nežymiai brango, o per pastaruosius vienerius metus jų vertė krito 84,6 procento.

Panašūs straipsniai:

(Europa,finansai,bankai)

2025-08-07 » Prekyba su Kinija gali kelti grėsmę šimtams tūkstančių darbo vietų Europoje
2025-08-07 » Anglijos bankas sumažino palūkanas, bet tik vieno balso persvara
2025-08-06 » Lietuvoje beveik keturis kartus spartesnis mažmeninės prekybos augimas
2025-08-05 » JAV bendrovių finansiniai rezultatai pranoko lūkesčius, bet auga tik milžinai
2025-08-04 » Elektros kaina daugiau nei perpus mažesnė nei prieš metus
2025-08-02 » Sėkmė prekyboje yra kelionė, o ne tikslas
2025-08-01 » Lietuvoje antrą mėnesį iš eilės augo metinė infliacija
2025-07-31 » Didžiulis Šveicarijos Centrinio banko nuostolis
2025-07-31 » Europoje bedarbystė nepakito, o Lietuvoje sumažėjo
2025-07-30 » Trumpas vėl liks nepatenkintas, nes FED vėl nesumažino palūkanų

 
Dar nėra komentarų