Andrew Carnegie gimė 1835 metų lapkričio 25 dieną Dunfermline Škotijoje, paprastų darbininkų, t.y. audėjo šeimoje. Industrializacijos metais (XIX a.) audimo staklės buvo pakeistos mašinomis, todėl sumažėjusios šeimos pajamos vertė emigruoti. 1848 metais būdamas dar paauglys jis su šeima persikėlė į Ameriką.
Kadangi šeima buvo neturtinga, Andrew Carnegie būdamas tik 12 metų jau dirbo ritininku medvilnės verpykloje. Po dvylika valandų trunkančios darbo dienos jis dar mokėsi vakarinėje mokykloje. Būdamas keturiolikos metų pradėjo dirbti Pitsburgo Telegrafo stotyje, kur jį pastebėjo Pensilvanijos geležinkelių Vakarų Divizijos vadovas Tom A. Skot ir paskyrė savo sekretoriumi. Andrew Carnegie kopė karjeros laiptais ir ėmė vadovauti Pitsburgo regiono geležinkeliams.
Jo protas rasdavo veiklos nišas ten, kur niekas kitas jų nepastebėdavo. Jis nuolat gilindavosi į jo dėmesį patraukusius reiškinius, domėjosi įvairiomis sritimis.
Vėliau jis pradėjo investuoti ir investavo į tą sritį, kuri jam asmeniškai buvo geriausiai pažįstama, t.y. į pramonės įmones. Devyniolikto ir dvidešimto amžių sandūroje Andrew Carnegie jau buvo turtingiausias žmogus pasaulyje, na o prieš jo mirtį jam priklausančio turto vertė, atsižvelgus į dabartinę valiutos vertę, siekė net 298,3 mlrd. dolerių.
Principai arba taisyklės, kurios padėjo Andrew Carnegie tapti tokiu sėkmingu, nebuvo pamirštos. Žurnalistas Napoleon Hill parašė „Think and Grow Rich” knygą, kurioje kaip tik aprašoma XIX amžiaus žymiausio verslininko filosofija ir veiklos principai arba taisyklės.
Dešimt taisyklių, kuriomis vadovavosi Andrew Carnegie:
1. Nustatyk savo tikslą
Sukurk veiksmų planą ir nedelsiant pradėk jį įgyvendinti.
2. Plėsk akiratį
Užmegz ryšius ir pradėk dirbti su žmonėmis, kurie turi visą tai, ko tu neturi.
3. Daryk daugiau nei tau priklauso
Atlik daugiau nei tik savo pareigas, tai vienintelis būdas gauti paskatinimą ir užsitarnauti kitų žmonių pagarbą.
4. Tikėk savimi
Tikėjimas savimi ir savo tikslais - tai vienintelis būdas, kad galima būtų veikti su absoliučiu įsitikinimu tuo, ką darai.
5. Turėk iniciatyvą
Daryk tai, kas tau priklauso nelaukiant kitų nurodymų.
6. Leisk veikti savo vaizduotei
Išdrįsk mąstyti į priekį, t.y. toliau nei jau yra padaryta.
7. Skleisk entuziazmą
Pozityvus požiūris suteikia tau galimybę pasiekti sėkmę ir įgyti kitų pagarbą.
8. Galvok preciziškai
Labai svarbu įgyti gebėjimą atskirti faktus nuo fikcijų ir sugebėti tai panaudoti kiekvieną dieną siekiant išspręsti problemas.
9. Neatsitrauk nuo savo pastangų
Neleisk savo dėmesiui nukrypti nuo užduoties, kuri šiuo metu yra svarbiausia.
10. Išnaudok nesėkmes
Iš kiekvienos problemos - nesėkmės galima išmokti pamoką, kuri ateityje padės pasiekti kažkokią sėkmę.
Parengta remiantis užsienio internetiniais tinklapiais