Verslo ABC: Dešimt paplitusių verslo plano klaidų

» Straipsniai » Verslas
Yra daugybė elementų, kurie sukuria gerą verslo planą, tačiau reikia vengti klaidų jį rašant. Dažnai reikia laiko, kantrybės ir daugybės peržiūrų, kol tai bus atlikta gerai.
versija spausdinimui
Autorius: traders.lt Data: 2021-01-16 02:26 Komentarai: (0)
Yra daugybė elementų, kurie sukuria gerą verslo planą, tačiau reikia vengti klaidų jį rašant. Dažnai reikia laiko, kantrybės ir daugybės peržiūrų, kol tai bus atlikta gerai.

Deja, skubant gauti finansavimą ir pradėti verslą, jūsų planas gali būti apleistas, t.y. neparašytas tinkamai. Žemiau pateikiamos dešimt labai paplitusių verslo plano klaidų:

Nerealios finansinės prognozės

Tai viena iš dažniausiai pasitaikančių verslo plano klaidų. Skolintojai ir investuotojai tikisi, kad bus parodytas realus vaizdas apie jūsų verslą dabar ir kur jūs tikitės būti, todėl jei planas bus pernelyg optimistiškas ir nepaaiškins prognozių, tai bus įspėjamieji varpai ir paskatins planą atmesti. 

Nenustatyta tikslinė auditorija

Joks verslas netiks visiems, nebus skirtas visiems. Turite apibrėžti savo konkrečią tikslinę rinką, pristatyti, kaip padarėte šias prielaidas, ir apibūdinti, kaip konkrečiai taikysite į šią rinką.

Pervertinimas

Galite patikėti, kad jūsų verslo idėja yra kitas didelis dalykas, tačiau turite sugebėti paremti savo pareiškimą. Per didelis jūsų verslo idėjos iškėlimas ir savo plano užšiukšlinimas tokiais teiginiais, kaip karščiausias ir didžiausias, nepagrindžia jūsų produkto ar paslaugos. Sudominkite potencialius investuotojus savo verslo idėja, tyrimais ir finansiniu planu, o ne žodžiais, kuriuos manote, kad jie nori išgirsti.

Blogi tyrimai

Visi tyrimai turi būti du kartus patikrinti ir pagrįsti. Naudodami neteisingą ar pasenusią informaciją, jūs diskredituosite savo verslo idėją ir likusią plano dalį. 

Nesusitelkiate į savo konkurentus

Net jei manote, kad turite „unikalią“ verslo idėją ir esate tikri, kad nėra kito panašaus verslo, patikrinkite ir dar kartą patikrinkite. Nėra tokio dalyko, kad nebūtų konkurencijos. Net jei jūsų verslas yra unikalus, jis priklauso nuo pinigų. Jei jūsų verslo nebūtų, tačiau klientų poreikiai vis dar egzistuotų, kur jie galėtų išleisti savo pinigus? 

Lygiai taip pat, jei per daug paryškinsite savo konkurenciją, investuotojai nerimaus, kad verslas neišgyvens. Sutelkite dėmesį į savo nišą, tai, kas jus skiria nuo konkurentų, kaip planuojate konkuruoti rinkoje ir susidarykite tikslų vaizdą apie tai, koks sektorius yra dabar ir kur jį matote ateityje.

Slepiate savo silpnybes

Neslėpkite silpnybių, bet jų per daug ir neišryškinkite. Kiekvienas verslas turi savų silpnybių, tačiau jas paslėpdami ar išryškindami atbaidysite investuotojus. Vienintelis būdas pašalinti šias silpnybes yra įtraukti išsamią strategiją, kaip planuojate spręsti šias problemas.

Nežinote savo platinimo kanalų

Turėkite saugų planą, kaip teikti savo paslaugas ar platinti produktą. Įtraukus visus įmanomus kanalus į savo planą nepagrindžiant, kodėl tai yra teisingi kanalai ir kaip jie pasieks jūsų tikslinę rinką, tai privers investuotojus manyti, kad jūs ką tik sugalvojote šį sąrašą. Gebėjimas aiškiai suformuluoti savo strategiją, kaip jūsų produktas ar paslauga pasieks jūsų klientą, yra gyvybiškai svarbus.

Įdėjimas per daug informacijos

Jei būtumėte investuotojas, ar norėtumėte skaityti 200 puslapių verslo planą? Dauguma investuotojų turi 10 – 12 punktų kontrolinį sąrašą, kurio jie ieško plane, o visa kita tik trukdo. Jūsų plano tikslas nėra parodyti savo žinių gilumą, bet sutelkti dėmesį į pagrindinius jūsų verslo elementus. Visada vertinamas aiškus ir glaustas rašymas. Jei turite papildomos informacijos, kurią norėtumėte įtraukti į dokumentą, sukurkite priedą.

Buvimas nenuosekliu

Paryškinus skirtingas tikslines rinkas, cituojant prieštaringą statistiką ar turint konkuruojančių strategijų planą, investuotojams bus iššūkis, ar jūs pakankamai gerai žinote savo verslą ir jo rinką.  Planų skyriai dažnai rašomi skirtingomis dienomis arba juos rašo skirtingi žmonės, o tada jie įklijuojami į vieną dokumentą, dėl kurio atsiranda nenuoseklumas. Skirkite laiko peržiūrėti kiekvieną savo verslo plano skyrių.

Vienas rašytojas, vienas skaitytojas

Prieš pateikdami, būtinai paprašykite kelių žmonių peržiūrėti jūsų planą. Jums lengva pamatyti rašybos klaidas ir gramatines klaidas, nes žinote informaciją viduje ir išorėje. Tačiau kitų peržiūra padės jūsų planui atrodyti profesionalesniam ir užtikrins, kad jis skaitomas teisingai.


Parengta remiantis užsienio internetiniais tinklapiais


Dar daugiau informacijos, patarimų ir straipsnių verslo bei verslumo tematika rasite mūsų tinklapio straipsnių skiltyje Verslas bei nuspaudę šią aktyvuotą nuorodą.
 
Dar nėra komentarų