Verslo ABC: Penkiolika verslo patarimų, kuriuos turėtų žinoti kiekvienas verslininkas

» Straipsniai » Verslas
Dažniausia verslo nesėkmės priežastis - baigiasi pinigai. Jei žinote, kad iškilo pinigų srautų ar likvidumo problemų, išspręskite tai dabar.
versija spausdinimui
Autorius: traders.lt Data: 2020-10-31 02:18 Komentarai: (0)
Didžiausia steigėjų ir smulkaus verslo savininkų problema yra ta, kad jie yra savo srities ekspertai ir naujokai to, ko iš tikrųjų reikia norint efektyviai valdyti verslą. Tai paprastai juos anksčiau ar vėliau užklumpa.

Neleisk, kad taip nutiktų tau. Prisipažinkite, kad nežinote, ko nežinote apie verslą, pradedant šiais penkiolika patarimų, kurie garantuotai padės jums ir jūsų įmonei išvengti didžiulių klaidų. Kai kurie yra tiesmukiški, kiti - prieštaringi, bet jie visi teisingi. Ir kurią dieną jie jus išgelbės.


Visada įsitikinkite, kad banke yra ir bus pakankamai grynųjų

Dažniausia verslo nesėkmės priežastis - baigiasi pinigai. Jei žinote, kad iškilo pinigų srautų ar likvidumo problemų, išspręskite tai dabar.

Negalite pakankamai greitai atleisti blogų darbuotojų

Jūs tiesiog negalite. Tiesiog iš pradžių įsitikinkite, kad žinote, kad jie yra problema, o ne jūs.

Problema tikriausiai esate jūs

Svarbiausia jūsų išmokta koncepcija turi būti ta, kad devyniasdešimt procentų visų problemų yra vadybos problemos. Kai viskas nesiseka, pirmiausia reikia ieškoti atsakymų veidrodyje.

Pasirūpink savo žvaigždėmis

Tai pasakytina apie kiekvieną didelę ir mažą įmonę. Žvaigždžių darbuotojo praradimo išlaidos yra didžiulės, tačiau verslo lyderiai retai skiria laiko užtikrinti, kad jų geriausi darbuotojai būtų tinkamai motyvuoti bei jiems būtų tinkamai atlyginta.

Jūsų žmonės nėra jūsų vaikai, jūsų asmeniniai padėjėjai 

Jei jūs juos taip vertinsite ir naudosite bei piknaudžiausite jais, po to gailėsitės.

Išmokite pasakyti daug „taip“ ir „ne“

Du svarbiausi žodžiai, kuriuos turi žinoti verslo savininkai ir steigėjai, yra „taip“ ir „ne“. Išmokite juos dažnai pasakyti. Ir tai reiškia būti ryžtingam. Svarbiausia priežastis susitelkti - kad būtų aišku, ką daro jūsų įmonė bei aišku, ko ji nedaro.

Klausykite savo klientų

Stebina kaip mažai verslininkų vertina savo klientus, kai jų atsiliepimai ir indėlis yra ne tik svarbiausia informacija, kurią jie kada nors sužinos, bet kad nuolatinių - lojalių klientų turėjimas - tai lengviausias verslas.

Išmokite du žodžius: meritokratija ir nepotizmas

Pirmasis yra tai, kaip jūs vadovaujate organizacijai - pripažindami, apdovanodami ir kompensuodami tik pagal sugebėjimus ir pasiekimus. Antrasis yra tai, kaip jūs nevaldote organizacijos - atrinkdami mėgstamiausius ir būdami šališki.

Žinok, kada būti ir kada nebūti atviru

Skaidrumas arba atvirumas kai kuriais atvejais yra toks pat žalingas, kaip ir naudingas. Yra laikas, kai galima atvirai dalintis, o yra laikas, kai reikia būti uždariems. Jūs turite žinoti, kada ir su kuo daryti vieną ar kitą. Tai ateina su patirtimi.

Pasitikėk savo intuicija

Ši frazė dažnai kartojama, bet retai suprantama. Tai reiškia, kad jūsų pačių instinktai yra nepaprastai vertinga sprendimų priėmimo priemonė. Labai dažnai mes retrospektyviai ir apgailestaudami sakome: „Velnias, aš žinojau, kad tai bloga idėja“. Tačiau svarbiausia žinoti, kaip pasiekti savo instinktus. Tiesiog sėdėk, tylėk ir klausyk savęs.

Saugokite ir ginkite savo intelektinę nuosavybę

Daugelis iš jūsų nežinote, kuo skiriasi autorių teisės, prekės ženklas, komercinė paslaptis ir patentas. Tai nepriimtina. Jei neapsaugosite ir neginsite savo intelektinės nuosavybės, prarasite savo vienintelį konkurencinį pranašumą.

Išmokite skaityti ir rašyti efektyvias sutartis

Žinote posakį „geros tvoros sukuria gerus kaimynus?“ Tai tas pats ir versle. Kuo efektyvesni jūsų susitarimai, tuo geresni bus jūsų verslo santykiai.

Vykdykite savo verslą kaip verslą

Pernelyg daug verslininkų vykdo savo verslą kaip savo asmeninių finansų pratęsimą. Tai bloga idėja. Labai bloga idėja. Sukurkite tinkamą verslo subjektą ir palikite jį atskirai nuo savo asmeninio gyvenimo.

Žinokite savo finansus viduje ir išorėje

Jei nežinote savo pajamų, išlaidų, kapitalo poreikio, pelno (bendrojo ir grynojo), skolos, pinigų srauto ir efektyvaus mokesčių tarifo, be kita ko, prašotės problemų. Didelių problemų.

Jūs nežinote to, ko nežinote

Nuolankumas yra galingas lyderių bruožas, ir tai pasakytina apie naujus verslo savininkus, veteranus Fortune 500 įmonių vadovus ir visus tarp jų esančius asmenis. Dažniau gailėsitės, manydami, kad žinote visus atsakymus.


Už kiekvienos žlugusios įmonės slepiasi neveiksmingi, apgaulingi ar nekompetentingi verslo lyderiai. Ironiška tai, kad nė vienas iš jų neturėjo nė menkiausios idėjos, kuri tuo metu buvo teisinga. Dar liūdniau, dauguma jų vis dar to neturi. Nebaikite kaip vienas iš jų.


Dar daugiau informacijos, patarimų ir straipsnių verslo bei verslumo tematika rasite mūsų tinklapio straipsnių skiltyje Verslas bei nuspaudę šią aktyvuotą nuorodą.

Parengta remiantis užsienio internetiniais tinklapiais
 
Dar nėra komentarų