Viena svarbiausių šio metalo panaudojimo sferų yra pakraunamų baterijų gamyba. Nors tokių baterijų yra įvairių tipų, tačiau būtent baterijos, kuriose yra ličio, gali generuoti daugiau energijos bei yra naudojamos ir telefonuose, ir nešiojamuose kompiuteriuose, ir net automobiliuose. Vienas didžiausių argumentų, kuris verčia susimąstyti apie ličio industrijos perspektyvas, yra augantis elektromobilių bei mobilių elektronikos įrenginių, tokių kaip išmanieji telefonai arba planšetiniai kompiuteriai, populiarumas.
Prognozės
Tokios kompanijos, kaip Apple Inc. (AAPL) ar Toyota Motor Corp. (TM) turi nedaug alternatyvų, kai tenka išsirinkti baterijas ar akumuliatorius naujausiems produktams, kadangi įmonės koncentruojasi į gaminamų produktų mobilumą, efektyvumą, svorį ir kuo didesnį našumą. Dahlman Rose & Co. analitikai prognozuoja, jog šio metalo paklausa turėtų padvigubėti iki 2020 m. Per pastaruosius 12 metų metalo kaina išaugo tris kartus dėl išaugusios ličio jonų baterijų paklausos, kurios vidutinis metinis augimas sudaro 25%. Remiantis Roskill Information Services Ltd. duomenimis, nuo 2000 m. iki 2011 m. ličio jonų baterijų panaudojimas išaugo du kartus. Tuo tarpu Rockwood Holdings Inc. (ROC) direktorius pranašauja „ženklius pokyčius“ ličio industrijoje 2016 m. - 2017 m., kai elektromobiliai taps dar labiau paplitę.

Hibridiniai automobiliai ir elektromobiliai
Vienas žinomiausių hibridinių automobilių yra Toyota Prius, kuriuo prekiauti buvo pradėta prieš 15 metų. Dėl augančios paklausos JAV ir pradėtos hibridinių automobilių skatinimo programos Japonijoje šių metų pirmą ketvirtį Prius užėmė trečią vietą pagal parduotų automobilių skaičių. Toyota Prius automobilių pirmo ketvirčio pardavimai pakilo iki 247 230 vienetų. Didžioji dauguma Prius modelių naudoja nikelio metalo hidrido (NI-MH) baterijas, tačiau naujausi „Plug-in“ hibridiniai modeliai naudoja ličio jonų (Li-ion) baterijas. Gegužės 22 d. Toyota pranešė, jog nuo 1997 m. pardavė 4 mln. hibridinių automobilių visame pasaulyje, o 1,5 mln. iš jų buvo parduota JAV.
General Motors Co. (GM) gaminamas „Plug-in“ tipo hibridinis automobilis Chevrolet Volt tapo geriausiai perkamu pakraunamu automobiliu šių metų gegužės mėnesį, kai šio sedano pristatymų skaičius išaugo tris kartus. Chevrolet Volt, naudojantis ličio jonų baterijas, gali nuvažiuoti apie 60 km, naudodamas vien šias baterijas. Vienas pagrindinių minėtų hibridinių automobilių konkurentų yra Nissan Motor Co. (7201) gaminamas Nissan Leaf elektromobilis, kuris taip pat naudoja ličio jonų baterijas, o oficialus automobilio važiavimo nuotolis yra 117 km.
Elektronikos prietaisai
Vis labiau populiarėjant mobiliems įrenginiams (išmaniesiems telefonams, planšetiniams ir nešiojamiems kompiuteriams), vartotojams tampa aktualios ir svarbios techninės baterijų veikimo bei patikimumo charakteristikos. Dėl to daugumoje minėtų elektronikos įrenginių yra naudojamos ličio jonų baterijos, kurios pasižymi lengvesniu svoriu bei didesniu saugomos energijos kiekiu nei kitos pakraunamos baterijos. Be to, ličio jonų baterijos turi mažesnį savaiminio išsikrovimo lygį. Tačiau šios baterijos yra brangesnės negu kitos pakraunamos baterijos, nes jų pagaminimo technologija yra gerokai sudėtingesnė.
Remiantis International Data Corp. duomenimis, planšetinių kompiuterių pardavimai turėtų išaugti iki 107,4 mln. vienetų šiais metais, o pagal 2013 m. prognozę, šis skaičius išaugs iki 142,8 mln. vienetų. Be to, įmonė prognozuoja, jog iki 2016 m. planšetinių kompiuterių pardavimai sieks 222,1 mln. vienetų per metus. Praėjusią savaitę Microsoft pristatė naująjį planšetinį kompiuterį „Surface“, taip parodydama, jog didžiosios IT sektoriaus bendrovės pradeda dar labiau orientuotis į mobilius įrengimus. Tokia IT sektoriaus tolesnė plėtros kryptis yra gera žinia kompanijoms, gaminančioms baterijas, ir įmonėms, užsiimančioms ličio gavyba.
Gavybos įmonės
Talison Lithium Ltd. (THL), Sociedad Quimica y Minera de Chile S.A. (SQM), Rockwood Holdings Inc. (ROC) ir FMC Corp. (FMC) sudaro beveik 95% ličio pasiūlos. Be to, viena didžiausių kasybos bendrovių Rio Tinto Group (RIO) šiuo metu planuoja pradėti ličio gavybą Serbijos kasykloje, kuri galėtų patenkinti apie 20% šio metalo paklausos. Tačiau šis projektas turėtų užtrukti dar 5 m. – 6 m., kol bus pradėta ličio gavyba.

Talison Lithium yra viena iš lyderiaujančių ličio gavybos bendrovių, kuri užsiima vien šio metalo kasyba ir pardavimu. Kompanija šiuo metu sudaro apie 32% ličio rinkos bei šį mėnesį užbaigė plėtrą Vakarų Australijos regione ir taip padvigubino ličio gavybos galimybes. Be to, įmonė per pirmą šių metų pusmetį pakėlė metalo kainą 15% bei ketina kainas kelti ir antroje šių metų pusėje. Pastarųjų 12 mėn. įmonės P/E rodiklis sudaro 15,94.
Sociedad Quimica y Minera de Chile S.A. veikla yra daug platesnė nei vien ličio gavyba. Didžiausią dalį pajamų kompanija gauna iš trąšų bei jodo gavybos padalinių. Per pirmą 2012 m. ketvirtį pajamos gautos iš ličio pardavimo sudarė tik 9% bendrovės pardavimų. Gegužės 29 d. įmonės direktorius pareiškė, jog bendrovė ir toliau planuoja plėsti jodo bei kalio gavybą. Be to, direktorius pabrėžė, jog yra optimistiškai nusiteikęs dėl likusių 2012 m., nes mato apyvartos augimą trąšų sektoriuje.
FMC Corp. kompanija sudaryta iš trijų padalinių – žemės ūkio, specialių ir industrijos cheminių medžiagų. Ličio gavybos padalinio pardavimų pajamos sudarė tik 6,8% visų įmonės 2011 m. gautų pajamų. Birželio 18 d. bendrovė paskelbė, jog nuo rugpjūčio 1 d. pakels parduodamo ličio kainas dėl išaugusių ilgalaikių ličio gavybos investicijų. Pastarųjų 12 mėn. įmonės P/E rodiklis siekia 15,97.
Rockwood Holdings taip pat plečia veiklą ličio gavybos srityje, nors šio metalo pardavimai sudaro tik 12,5% visų kompanijos pardavimų. Nuo liepos mėnesio pradžios įvairiems su šio metalo gavyba ir apdorojimu susijusiems projektams plėtoti įmonė skirs 75 mln. USD. Pastarųjų 12 mėn. P/E rodiklis siekia 10,73, o metinis dividendų pajamingumas sudaro 3,11%.
Investuotojai, kurie nenori ar neturi laiko nagrinėti atskirų kompanijų, susijusių su ličio gavyba, gali įsigyti Global X Lithium ETF (LIT) fondo vienetus. Šis ETF fondas siekia atkartoti Solactive Global Lithium indekso pokytį ir investuoja ne mažiau nei 80% aktyvų į šį indeksą sudarančių kompanijų akcijas. Didžiausios fondo investicijos yra jau minėtose ličio gavybos kompanijose: FMC Corp. (18,2%), Sociedad Quimica y Minera de Chile S.A. (14,4%) ir Rockwood Holdings Inc. (9,3%). Fondo metinis mokestis sudaro 0.75%.
