Ruduo - populiariųjų lydekų metas

» Straipsniai » Atsipalaidavimui
Autorius: traders.lt Data: 2011-11-05 13:04 Komentarai: (46)
Ruduo - tai ne tik žemės ūkio derliaus nuėmimo, mokslo metų pradžios, lapų kritimo metas, tačiau ir populiariųjų lydekų metas. Aštriadantė plėšrūnė yra arši ir pagarbos verta priešininkė bei dažnas žvejų, gaudančių plėšrias žuvis, laimikis, kuris gyvena daugelyje Lietuvos vandens telkinių, t.y. tiek upėse, ežeruose bei tvenkiniuose, todėl lydeką galima drąsiai vadinti populiariu žvejų taikiniu. Šįkart savaitgalio straipsnio rubrikoje traders.lt portalo lankytojams pristatome straipsnį apie populiariąją lydeką.

Bendra informacija apie lydeką

Lydeka - plėšri lydekžuvių (Esociformes) būrio žuvis. Patelės būna kiek didesnės už patinus. Ilgis iki 1,5 m. Nugara žalsvai pilka, šonai pilkšvai žalsvi. Pilvas šviesus. Šonai dėmėti, neretai ant kūno esančios dėmės sudaro skersines juostas. Ši slepiamoji spalva padeda užsimaskuoti. Lydeka gali būti pilkai žalsva, pilkšvai ruda, pilkai gelsva – tai lemia gyvenamoji aplinka.Galva ilga ir plokščia iš viršaus. Žvynai pailgi. Šoninė linija beveik tiesi, ištisinė arba punktyrinė. Ištįsęs kūnas ir tam tikrose vietose esantys pelekai leidžia lydekai staiga užpulti grobį. Žandai su aštriais įvairaus dydžio dantimis, palinkusiais į ryklės pusę. Dantų taip pat būna ant gomurio, liežuvio, žiauninių lankų. Viršutinio žandikaulio dantys pakrypę atgal, kad grobis neišslystų. Apatinio žandikaulio dantys didesni ir išaugę statmenai. Iš viso lydeka nasruose ir ryklėje turi apie 700 dantų.

Lydekos paplitusios vidiniuose visos Europos vandenyse, išskyrus Pirėnų pusiasalį, pietinę Italiją, Kroatiją, Hebridų ir Šetlando salas. Giminiškų rūšių yra Šiaurės Amerikoje, Rusijoje, kai kur Azijoje. Lietuvoje paplitusi upėse ir ežeruose ir priklauso labiausiai mūsų šalyje paplitusioms žuvų rūšims. Lydekos labai dažnai sugaunamos 30-60 centimetrų ilgio bei 0,3-2,5 kilogramų svorio, bet užauga kur kas didesnės. Mėgsta stovintį ar lėtai tekantį vandenį ir gilias tankiai apžėlusias vietas, kurios yra puikiausios šių žuvų slėptuvės.

Plėšrūnės lydekos beveik visuomet alkanos. Dažniausiai minta karpinėmis žuvimis. Didelės lydekos, kitaip negu manoma, dažniausiai gaudo menkavertes žuveles, tik kai kada pasmaguriaudamos vertingų žuvų mailiumi. Didžiąją maisto raciono dalį sudaro karšiai, kuojos, raudės. Neatsisako varlių, smulkių vandens žinduolių.

Lydeka turi puikų regėjimą. Dėl savybės puikiai pulti iš pasalų kartais vadinama „gėlavandeniu rykliu“. Nemėgsta medžioti atvirose vietovėse. Jos nejudėdamos tūno sąžalyne, kol žaibiškai puola pro šalį praplaukiančią žuvelę. Ilgai išbūti vietoje joms padeda nuolat judantys gerklės pelekai, plaukiojamoji pūslė ir neporiniai pelekai. Pati lydeka priešų beveik neturi.Lydekos labai plėšrios – suaugę individai neretai puola jaunesnes savo giminaites. Virškinimo sultys, išsiskiriančios skrandyje, gali ištirpdyti net metalą. Plačiai atvėrusi nasrus lydeka gali praryti net labai stambią žuvį. Ryjant jos stemplė labai išsitempia. Didelį grobį virškina ilgai, kartais net 3-5 dienas.

Lydekos paprastai gyvena pavieniui. Nerštas – kovą-balandį. Išnerštų kiaušinėlių kiekis priklauso nuo patelės dydžio – 10 kilogramų lydeka gali išneršti iki 300 000 ikrų. Apvaisinti ikrai nusėda ant dugno, o po 2-3 savaičių išsirita mailius. Maždaug 10 dienų mailius minta maistingomis medžiagomis, esančiomis trynio maišelyje, vėliau planktonu. Mažiau kaip 2 centimetrų mailius jau gali praryti karpinių žuvų lervą. Auga greitai. Patelės subręsta sulaukusios 3 metų, patinėliai – 3-4 metų.

Lydekų žvejybos sąlygos Lietuvoje

Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2005 m. liepos 1 d. įsakymu Nr. D1-337 patvirtintos mėgėjiškos žūklės taisyklės, remiantis kuriomis pagal mėgėjiškos žūklės režimo sąlygas, trylikto punkto (draudžiama gaudyti) 13.3. skyrių - Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2009 m. balandžio 7 d. įsakymo Nr. D1-150 (nuo 2009 m. balandžio 12 d.) redakciją, draudžiama gaudyti mažesnes nei 45 centimetrų lydekas (Esox lucius L.).

Pastaba. Pagautos žuvys ir vėžiai, mažesni negu nustatyta šiame punkte, taip pat žuvys, kurias draudžiama gaudyti, turi būti tuoj pat paleidžiami atgal į tą patį vandens telkinį. Žuvys matuojamos nuo snukio pradžios iki uodegos peleko galo, vėžiai - nuo galvos smaigalio pradžios iki ištiestos uodegos plokštelės galo.

Pagal trylikto punkto (Draudžiama gaudyti) 13.4. skyrių - Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2009 m. balandžio 7 d. įsakymo Nr. D1-150 (nuo 2009 m. balandžio 12 d.) redakciją, nuo vasario 1 d. iki balandžio 20 d.draudžiama gaudyti lydekas (Esox lucius L.).

Lydekų žvejybos ypatumai rudenį

Ruduo nuo seno žvejų lydekautojų lūpuose turi savo mistinę prasmę. Ruduo - didžiųjų laimikių metas, visų metų kantrybės ir laukimo derlius. Pradėjus vėsti orams, margašonės ima aktyviai maitintis kaupdamos atsargas nenuspėjamai žiemai. Šiuo metų laiku lydekos būna pasiskirsčiusios visame vandens telkinyje ir, ko gero, niekas iš anksto nesugebėtų tiksliai nurodyti jų buvimo vietų. Jos ieško sau komfortabilių sąlygų - tinkamos vandens temperatūros, pakankamo deguonies kiekio ir, žinoma, patogių medžioklės plotų.

Rudenį lydekų medžiagų apykaitos procesai sulėtėja, joms jau pakanka nedidelio vandenyje ištirpusio deguonies kiekio - 3-4 mg/l. Komfortabili vandens temperatūra - veiksnys, skirtingai veikiantis stambius ir smulkius individus. Didelėms lydekoms ši temperatūra gali būti gerokai žemesnė nei mažosioms jų giminaitėms. Geriausiai didžiosios jaučiasi kai vandens temperatūra 8 - 10 laipsnių. Tokio šiltumo vandenyje didžiosioms lydekoms nebūtina taip dažnai maitintis kaip mažosioms, ir tokioje temperatūroje jos turi palankiausias sąlygas „augintis lašinius“ žiemai. Su smulkiomis lydekomis yra kiek kitaip. Jos ieško vandens telkinyje šiltesnio vandens plotų, tam išeikvoja nemažai energijos, todėl ir medžioti turi žymiai intensyviau, kad atstatytų prarastą energiją ir kad sukauptų atsargų. Todėl dažniausias laimikis rudenį tampa „aktyviosios“ 0,8 - 2 kilogramų margašonės.

Labai didelę įtaką tiek rudenį, tiek kitais metų laikais turi medžioklės plotai. Lydeka negali visą laiką tūnoti gilioje ir saugioje vietoje. Joms būtina turėti patogų medžioklės plotą, kuriame visuomet galima susigauti maisto. Be to, labai svarbu, kad sumedžioto grobio energetinė vertė būtų didesnė už energijos kiekį, sunaudotą plaukiant iki medžioklės vietos, todėl rudenį lydekų žūklei yra naudojami stambesni masalai. Čia taip pat yra tam tikrų skirtumų tarp didelių ir mažų lydekų. Stambiosios plaukioja greičiau nei smulkiosios ir tam pačiam atstumui įveikti sunaudoja mažiau energijos, todėl jų poilsio vietos gali būti gerokai nutolusios nuo medžioklės vietų.

Nors lydekos ir laikomos sėsliomis žuvimis, tačiau tai nereiškia, kad jos visą laiką tupi toje pačioje vietoje. Rudenį paskui migruojančias, pastovios vandens temperatūros beieškančias žuvis, traukia ir jų medžiotojai. Dažniausiai lydekos ne plaukia paskui žuvų būrį, o užsiima medžioklės vietą netoli jų migracijos trasų. Nors rudenėjant jos ir traukia gilyn, tačiau šiltesnėmis dienomis jos vis dar užsilaiko prie krantų. Ypač po pirmųjų šalnų, kada vandenin ima traukti varlės. Tokiu laiku reikia ypač atsargiai vaikščioti pakrantėmis ir pasistengti „apžvejoti“ visus pakraščius.

Kad orai ir šalti, pasitaiko dienų, kai margašonės išlenda iš savo patogių slėptuvių į seklumas pasidairyti. Ypač tai pastebima šiltomis saulėtomis dienomis, kai pakrantėse dar galima aptikti besišildančio „paskutinėje“ saulėje mailiaus būrelius. O aktyviausios lydekos būna dvi - tris dienas prieš didįjį žiemos atšalimą, jausdamos, kad tai paskutinė jų galimybė sočiai užkąsti iki pat pavasario.

Lydekų žūklės būdai

Yra išskiriami trys pagrindiniai plėšriųjų lydekų žvejybos būdai: spiningavimas, velkiavimas bei žvejyba gyva žuvele. Trumpai aptarsime kiekvieną iš šių būdų, kurių kiekvienas turi savo privalumų bei trūkumų.

Spiningavimas - tai pats aktyviausias žūklės būdas, nes su spiningu tenka nuolat daryti užmetus na o su rite daryti pravedimus. Žvejojant šiuo žūklės būdu yra naudojami dirbtiniai masalai. Populiariausi dirbtiniai masalai, su kuriais gaudomos lydekos - tai taip vadinamos „gumos“ (tvisteriai ir riperiai), „metalas“ (blizgės - vartyklės bei sukriukės) ir vobleriai. Žinoma, kad savo masalų dėžutėse reikėtų turėti kiek įmanoma daugiau ir įvairesnių masalų.

Lydekų žvejybos „gumomis“ privalumas yra tame, kad šie masalai, palyginus su „metalais“ ir vobleriais, yra patys pigiausi. Kadangi lydekos mėgsta tūnoti pasislėpusios tarp žolių ir įvairiausių kliūčių, tad norint pratraukti masalą kuo arčiau potencialios lydekų buvimo vietos, nemažai masalų tenka nutraukti. Efektyviausias žvejybos būdas „gumomis“ (žuveles imituojančiais masalais) - tai taip vadinamas džigavimas, arba traukimas netolygiu tempu, darant pauzes pristabdymus ir tokiu būdu imituojant sužeistą, sergančią ar orentaciją praradusią žuvį, kurią lydekai yra lengva pagauti. „Gumų“ privalumas yra ir tame, kad jų yra įvairių formų, dydžių ir daug įvairių spalvų, tad priklausomai nuo žūklės sąlygų, tikrai yra iš ko pasirinkti.

„Metalai“ - tai patys seniausi spiningo masalai naudojami lydekų žūklėje, taip vadinama klasika. Tiek sukriukių, tiek vartyklių yra įvairių formų, svorių bei dydžių ir atspalvių. Užėję į bet kokią žvejybos parduotuvę, jūs garantuotai pamatysite ant sienų prikabintų daug blizgančių metalų galiukų ir gabalų. Šie masalai, priklausomai nuo svorio pritaikius tinkamus įrankius, labai puikiai ir toli užsimeta ir būtent labai dažnai, kai „nedirba“ joks kitas masalas - išgelbėja klasika.

Vobleriai pastaruoju metu vis labiau populiarėja tarp žvejų gaudančių lydekas. Tai lyginant su kitais masalais, yra pats brangiausias masalas. Šiuo metu yra prikurta labai daug rūšių voblerių, todėl juos galima pritaikyti bet kokioms žūklės sąlygoms. Nors šį masalą galima traukti ir tolygiai, tačiau patartina naudoti pristabdymo ir kitus metodus. Skirtingų rūšių vobleriams, reikalingas atitinkamas traukimo būdas.

Naudojant velkiavimo būdą yra gaudomos didžiosios lydekos, nors aišku pasitaiko ir mažesnių. Galima teikti, jog tai pats pasyviausias bei tuo pačiu brangiausias lydekų žūklės būdas. Norint rimtai užsiimti velkiavimu, būtina turėti gerą valtį, gerą bei patikimą variklį, echolotą bei tvirtus žvejybos įrankius, nes gi gaudome dideles lydekas, kurios arčiai priešinasi. Jei mėgstate komfortą ir nenorite nuolat mosuoti spiningu, šis lydekų žūklės būdas kaip tik jums. Velkiavimui dažniausiai naudojami stambūs, dideli bei giliai neriantys vobleriai, kurie nustačius su echolotu vandens telkinio gylį ir potencialias lydekų buvimo vietas, yra užmetami ir naudojant variklį, arba irklus, plaukiojant traukiami paskui valtį. Jums belieka žiūrėti į meškerės galiuką ir laukti galingo smūgio.

Lydekų žvejyba gyva žuvele - tai pats paprasčiausias, tačiau tikrai neprasčiausias žūklės būdas. Šiuo atveju tereikia pasigauti mažesnę žuvelę ir užmovus ją ant didesnio kablio bei naudojant didesnę plūdę, kad mažesnė žuvelė jos nepaskandintų, gaudyti potencialiose lydekų buvimo vietose. Pagal aktyvumą, lydekų žvejybą gyva žuvele yra tarp spiningavimo ir velkiavimo. Populiariausios žuvelės naudojamos lydekų žūklei - tai gružliai, karosai, kuojos.

Taigi ponios ir ponai, imam žvejybos įrankius į rankas ir pirmyn į rudeninę populiariųjų lydekų žūklę - nei žvyno jums, nei uodegos.

Vienam gale kablys laidos apie spiningavimą

Parengta pagal Lietuvos ir užsienio tinklapius bei traders.lt informaciją.
 
1.   Parašė Feniksas   2011-11-05 13:10  

Nekimba šiemet lydekos. Na nera taip, kad neįmanoma pagauti, bet reikia įdėti tiek laiko ir pastangų, kad žvejyba iš malonumo ir buvimo gamtoje pavirsta į sunkų ir alinantį darbą.

 
2.   Parašė C#   2011-11-05 13:20  

Galbut del to kad jaucia artejancia krize ir smarkiai susimazino savo apetita rizikai ?

 
3.   Parašė AuRiMaS666   2011-11-05 13:48  

Kiek pastebėjau pats ir kiek teko girdėti iš kitų žvejų, tai šiemet jau nuo vasaros vidurio kažkoks netoks visų žuvų kibimas...

 
4.   Parašė deivisss   2011-11-05 14:02  

O aš kiek pastebėjau (pats anksčiau dažnai žvejodavau, ypač vasaros sezono metu, dabar iš tėvo rezultatų), pagaunama su kiekvienais metais vis mažiau. Brakonieriai darosi vis įžūlesni (vidury baltos dienos košia prieš žvejų akis), įžuvinimas praktiškai nevyksta, tad ir rezultatai tendencingi..

 
5.   Parašė IT17   2011-11-05 14:06  

siaip tai reik sukti inspektoriam, be to, kiekvienas pilietis gali savanoriskai tapti gyvosios gamtos inspektoriumi, reiks sia tema panagrineti...

 
6.   Parašė C#   2011-11-05 14:15  

Nesuka nes visi serga tuom dalbajobisku skundiko sindromu, ale tai locha iduot labai didelis garbes nuplesimas. Pamatyciau iduociau, tik kad po gyvaja gamta nezabalioju, baisu kad tiek metu prasedejus prie kompo galiu gyvojoje gamtoje neisgyvent..

Kita vertus gal cia tradiciskai kaltas Kubilius, nes nera ka valgyt.. Vis geriau nei Piterborge gulbes est.

 
7.   Parašė Million   2011-11-05 14:15  

Šiaip tos temos apie žvejybą čia visai ne į temą. Kažkada parašė apie lašišas pagalvojau, kad šiaip papokštavo, o pasirodo tai gali tapti nuolatine rubrika. Manau nereikėtų taip smarkiai nukrypti nuo ekonomikos.

 
8.   Parašė deivisss   2011-11-05 14:19  

IT17, skambinimas retai kada padeda - kai kuriuose rajonuose veikiama su GA žinia, o be to, įstatymai nelabai veikia, nes baudos niekinės, o ir jų išieškot dažnai nėra iš ko. Toks uždaras ratas. O didžiausia problema yra mūsų mentalitete, ir kol šitoj vietoj neišaugsim, tol situacija tokia ir bus. Reikalus tikrai nemažai pataisytų, jeigu būtų vykdomas pastovus įžuvinimas (kaip tai buvo daroma sovietiniais laikais). Kiek iš pasakojimų žinau, tai va tada žuvies buvo.. Nors ką čia tokie seni laikai, prieš 10 metų pats neblogai pagaudavau, ką paskutiniais metais pamatyt ar pačiam patirt tenka labai ir labai retai.

 
9.   Parašė IT17   2011-11-05 14:22  

jo, todel daugelis vis labiau i skandinavija pvz. traukia, ir ten savo pinigelius leidzia, o galetu lietuvoje leisti tuos pacius pinigus lietuvos, ir ne tik lietuvos zvejai, jei tvarka butu. pvz. latvijoje tvarka griezta, jokiu tinklu vidaus vandenyse, baudos dideles ir t.t.

nors lt irgi vis daugiau ezeru, kuriuos savininkai tvarkingai priziuri, aisku cia jau tenka susimoketi nemazai, pvz 50 lt dienai, taciau bent jau zinai, kad zuvies yra, ir ezeras priziurimas

 
10.   Parašė artas   2011-11-05 14:54  

Nėra niekingesnio užsiėmimo kaip žvejyba, žmogus ant tiek menkas, kad jaučia palaima apgavęs šaltakraujį gyvūną ir dar tai vadina sportu. Nekalbu apie tuos, kurie neturi maisto ant stalo.

 
11.   Parašė deivisss   2011-11-05 15:05  

IT17, teisybė, kad paskutiniais metais situacija šiek tiek taisosi, gal trend'as apsivertė ir bus tik geriau.

artas, o tu jauti palaimą apgavęs žmogų prekiaudamas VP? Ar valgydamas kažkokį maistą, kurio dalis pagaminta vergo P. Amerikoje? Naudodamas daiktus, kuriuos už tris ryžio grūdus gamino badu mirštantis kinas?

 
12.   Parašė artas   2011-11-05 16:01  

Ką tai turi bendro su pramoga už gyvybę?

 
13.   Parašė AMode   2011-11-05 18:09  

Artai tu vyras ar boba?

 
14.   Parašė Sankcija   2011-11-05 18:13  

Artas tu galvoji, kad žvejyba - tai tik žuvies pagavimas, tai labai klysti. Žvejyboje žmogus ne tik gaudo žuvis, bet būna gamtoje, įsilieja į ją, tampa tarsi dalis tos gamtos..atsipalaiduoja, pabėga nuo visų rūpesčių ir problemų. Bet tokie miestiečiai žmonės kaip tu to niekados nesupras ir nepajaus, nes jiems svarbiausia vartoti Vartoti VARTOTI ir kuo daugiau.. tik apipisdamas kita ir uždirbęs daugiau pinigų, kad galėtum daugiau VARTOTI tu pajusi palaima. Tai nevadink žvejybos niekingos, nes tu jos esmės niekados nesuprasi ..

 
15.   Parašė AMode   2011-11-05 18:26  

Pliusas Sankcijai. Nenorejau tik vargintis to rasyt, nes tokie kaip Artas to niekada nesupras.

 
16.   Parašė IT17   2011-11-05 19:29  

zveju sugaunamos ir imamos zuvys yra lasas juroje, palyginus su tuo ka isdarineja zvejai verslininkai su tinklais, arba brakonieriai elektrikai. Be to, dauguma zveju laikosi taisykliu ir paleidzia mazesnes zuvis, o kai kurie faktiskai paleidzia visas pagautas zuvis. Vis labiau plinta principas pagavai - paleisk.

 
17.   Parašė mrbyn   2011-11-05 20:40  

Geras tas principas, bet tada zvejyba praranda dali savo zavesio.
Zmoniu mentalitetas.
Brakonieriai.
Neizuvinimas.
pagrindines problemos, o ne zvejai megejai, pagaunantys kelias zuveles.

Siemet isbandziau zolines blizges, labai universalus irankis, rekomenduoju

 
18.   Parašė artas   2011-11-06 00:24  

Sankcija, žvejyba tai irgi vartojmas (žr. Mrbyn). Ir tik nereikia kalbėti apie meilę gamtai einant su meškere rankoj ar dvivamzdžiu ant peties. Beje mano gimtinė kaime. Bet čia pasaka be galo, iš dalies aš jus suprantu...

 
19.   Parašė mrbyn   2011-11-06 00:30  

Gammtoje meiles nera. Be mirtie nebutu gyvybes.Tai procesas kuri reikia priimt naturaliai nei kaip bloga nei kaip gera.Zvejai turi zvejo instinkta, palikta is proteviu ir ka dabar daryt, negi nusizengt savo prigimciai

 
20.   Parašė Juras   2011-11-06 02:44  

Artai galvojau kad tu truputeli protingesnis ir tavo mastymas sviesesnis, bet dabar tikrai susimasciau... Sankcija tau + Beje artai, o ka pasakytum apie medziokle, jeigu aju zviejyba pati niekingiausia ?

 
21.   Parašė Juras   2011-11-06 02:54  

Artai, zinok as daznai einu zvejot, bet buna tokiu dienu, neretai, kai net spiningo nepasiruosiu ar tai padarau tik po kelis metimus, nors nueinu po 5km, tiesiog buna gera pasedeti, paupi, tas pacias semkas pagliaudyti ant kranto, ar net pagulueti kai grazi diena Ziema daznai vykstu i preita i nida, keliom parom vis.Savikaina gaunasi ~300lt vienos isvykos metu, nakvynes maistas ir t.t O zuvies, tai kokia keptuve stintu pagauni, ( uz kelis litus) Bet esme ne zuvyse, ne kiekyje ir ne piniguose.. Tiesiog vykstama pabuti su gamta..

 
22.   Parašė rimtas2   2011-11-06 03:16  

Kas mėgsta žvejot reikia į Australiją važiuot-va čia tai šito gėrio netrūksta. Išsinuomoji katerį savaitgaliui ir prie kolios salos nuplaukęs vos užmetęs jau trauki kilogramines žuvis, kurių kartais nė akyse nebūni matęs. Aišku reikia kelis papildomus valus pasiimt nes kartais užkimba koks begemotas sveriantis pora tonų tai kad su visu kateriu dugnan nenutemptų reikia kirst valą kuo greičiau...

Paskui išlipi negyvenamoje saloje, pasikepi pietums kokį rykliuką, pamiegi po palme ir toliau blizges nardini... Čia jums ne Lietuvos ežerėliai kur prisilupę šnapso ešerukus gaudyt ant sliekų Australijoje žvejyba tai kaip šokimas su parašiutu-visada pilna adrenalino.

 
23.   Parašė artas   2011-11-06 10:30  

Juras, būtų mano valia medžioklę tikrai uždrausčiau, ot būtų linksma grybauti, rastum ne tik grybų, bet ir visą zoologijos sodą, na o žvejyba, gal šiek tiek ir pasikarščiavau, skroskit tuos žuveliokus,linksmiausia dalis, kai pagauni lydeką, per makaulę su medžioklinio peilio buku galu, arba gyvai dar judančiai žarnas išimti, tik nedvejok dėl mano šviesaus proto :-)

 
24.   Parašė Sankcija   2011-11-06 12:04  

Aš pasiimu pagalį ir tol daužau lydekai galvą, kad iš jos nieko nebėra, turbūt tada tikrai miršta.. Šiaip aš nesuprantu, kodėl kai kurie miestiečiai tiek stumia ant tos žuvies nugalabinimo ir pasiėmimo namo. Pasiėmi vieną kitą ir tikrai nesumažinsi jų populiacijos skaičiaus, kaip tai padaro elektrikai ar kitokie niekadariai. Bet tokiems Žaliesiems kaip Artas tiesiog būtina yra pastumti ir padejoti. Sakai, kad esi kilęs iš kaimo.. Tai jeigu tavo tėvai augino kokia kiaulę ar paukštį ir po to nugalabindavo, tai ant jų nestumi?? Augina kiaulikę pusę metų, prižiūri ją kiekvieną dieną, tiesiog myli ir prieina diena, kad išsitraukiau peilį ir pyst į gerklę ir kraujai taškosi aplinkui.. žviegia kaip skerdžiama .. Bet čia pagal tave turbūt viskas jau humaniška

 
25.   Parašė artas   2011-11-06 13:18  

Sankcija aš ne žaliasis ir ne vegetaras, pats valgau ir žuvį ir kiaulieną, žuvis maistui, tai ne tas pats, kas žuvis pramogai, jei tu eini žvejoti, nes neturi kuo maitintis, tai normali atranka, bet jei eini žvejoti ir tik po to galvoji kur tą žuvį kišti, tai čia jaunenormalu, jei norit susilieti su gamta medelius sodinkit :-)

 
26.   Parašė mantas0   2011-11-06 13:33  

Juras, būtų mano valia medžioklę tikrai uždrausčiau, ot būtų linksma grybauti, rastum ne tik grybų, bet ir visą zoologijos sodą
Sakot neabejoti jusu sviesiu protu?
Kad esme medziokles ne zudime, o tu paciu zveriu priziurejimo ir veisimo, vieninteliai ir pagrindiniai misko zveriu populiaciju prieziura uzsiema medziotojai ir ivairios ju organizacijos, tad jie moka mokescius ir investuoja savo pinigus kad visgi galetumet matyti ta zoologijos soda miske, jei neesate susidures su normaliais medziotojais gamtos myletojais, ir su medziokles reglamentais, nereiktu sneketi ka reiktu uzdrausti, ko ne, gal reiktu uzdrausti vazinejima masinomis, juk partrenkiama tiek daug gyvuneliu, kur ten gyvuneliu zmoniu, ot barbariskas dalykas, UZDRAUSKIM

 
27.   Parašė C#   2011-11-06 13:44  

Gerbiamieji kol jus cia diskudakuojat zuvies kaip moralinio vieneto savoka, ne vienas turbut nepagalvojote kad lydeka yra labai panasi i tula spekulianta. Sedi krumuose ir laukia progos.. Ir jeigu ka suryja smulkesni uz save. Arba pats buna surytas ir istrauktas is vandens kokiu tai mokesciu inspektoriu.

 
28.   Parašė artas   2011-11-06 14:29  

Mantai, o kas jiems belieka, neveis - nebus ką šaudyt.
Kai aš sėdu už vairo, mano tikslas nėra parblokšti vargšą gyvūniuką.

 
29.   Parašė Juras   2011-11-06 15:04  

Na jau čia diskusija tampa plati, tiek iš medžiotoju pusės yra tokiu kurie tikrai rupinasi ir gamtai duoda daugiau negu paima, yra ir tokių kurie prisidengę, daro žala, ir tik ima, ta pats ir pas žvejų, yra kurie žuvina bando atkurt, bet yra tokių kurie, išsinuomuoja telkinius, ant "popieriaus" ižuvina praplauna pinigeliu, o tą vandens telkini išvalo iki mailiaus..

 
30.   Parašė artas   2011-11-06 15:20  

Klausykit žvejai, o kodėl pas mane nėra tokio instinkto kaip žvejoti ir šaudyti, gal aš boba? o gal savo instinkttus rekia pažaboti, ar kai atsiranda noras pa* kokią blondinę, irgi rekia vadovautis instinktais? Eini sa gatve, žiūri - nieko, užšoki patratini ir eini sau toliau :-)

 
31.   Parašė Juras   2011-11-06 15:30  

Artas o kodel blondine ? o kodel ne tamsiaplauke ?

 
32.   Parašė deivisss   2011-11-06 15:42  

Yra keistų žmonių.. Prabangiai valgo, kasdien naudoja prabangos daiktus - prie daugumos tų dalykų prisidėję šiuolaikiniai kapitalizmo vergai ir vergvaldžiai, bet ne, juk žvejoti yra daug didesnė nuodėmė nei kankinti ir išnaudoti žmogų. Aifaunas yra tikra būtinybė, kaip ir kasdien sukirsti po mėsgalį, kuris dar visai neseniai buvo gyvas padaras - tai tikrai išgyvenimo klausimas. O kompas, kurį naudoji skaityti straipsniams apie lydekas, surinktas leisgyvio kiniečio - be to irgi negalima išgyventi! O kur dar asmeninio automobilio naudojimas, kai išvystytas visuomeninis transportas..Bet kur tau, čia irgi išgyvenimo klausimas. Kai pagalvoji, tai tokie žmonės turėtų gyventi kaime be jokių patogumų, misti žole - va tuomet būtų galima ir suprasti kažkokias pretenzijas apie tai, kokie mes blogi ir kaip žiauriai elgiamės su gamta. Kitu atveju situacija yra panaši į "pats muša, pats ir rėkia".

 
33.   Parašė jons   2011-11-06 15:43  

Artas, aš tai siūlyčiau tau nesismulkinti su keliom išgelbetom žuvelėm. Žiūrėk ką tu gali padaryti daug prasmingesio. Atsisakyk bokalo alaus, interneto, automobilio, televizoriaus, nešiok senus rūbus, nespekuliuok/investuok, o paaukok visus tuos sutaupytus pinigus badaujančių Afrikos vaikų fondui. Juk tai išgelbėtų ne vieną vaiko gyvybę? Ir tik atsisakant ne pačių būtiniausių tau dalykų. Žodiu,jei viską vien žiūrėsi iš moralinės pusės irgi biški absurdas gaunas.

Matau Deivis anksčiau tą patį parašė

 
34.   Parašė Sankcija   2011-11-06 16:11  

Nėra čia ką kalbėti. Kol žmonių populiacija augs nesustabdomai, tol kitų gyvių populiacija mažės.
Aišku bus tokių, kur tik ir didės.. Pvz, uodai. Taigi dėl visko kalti žmonės, šiais laikais įskieptas beprotiškas vartojimas iščiulps iš gamtos paskutinius turtus. Mažiau skųskimės ir džiaukimės, ką dar turime, nes mūsų anūkai galės piršta čiulpti.

 
35.   Parašė artas   2011-11-06 16:13  

Aš ne teranas, aš tik prieš pramogą žudyti!
:-)

Beje, man vienodai šviečia, kaip gyvena afrikiečiai, čia tik pagal mūsų pragyvenimo lygį jie skurdžiai. Ir iš viso, prie ko čia leisgyviai kiniečiai ir žuvys...

 
36.   Parašė Pravalas   2011-11-06 16:17  

Skandinavijoje neliko moteru,Lietuvoje tuoj neliks vyru.

 
37.   Parašė Agata   2011-11-06 16:28  

jei norit susilieti su gamta medelius sodinkit :-)

Jei norit išlikt šiame tinklapyje - būtina ir žvejoti, ir medžioti.

Čia sudėtingiau, nei valtyje ar miške.

 
38.   Parašė deivisss   2011-11-06 16:29  

artas, labai paprasta - viską, ką naudoji/vartoji, be ko galėtum išgyventi, yra bereikalingas gamtos (žmonių, gyvūnų, gyvulių, t.y. gamtos) išnaudojimas ir žalojimas dėl komforto, prabangos ir pramogos. O ar tavo hobis yra žvejyba, ar prie kompo pasėdėt, ar pagrybaut miške, į kurį važiuodamas nuodiji gamtą, ten trikdai gamtos gyventojų ramybę, sumindai ne vieną gyvą padarą ir t.t.) - viskas susiveda į tą patį - esi eilinis kenkėjas ir išnaudotojas be kitokio pasiteinimo, kaip kad "tai darau dėl priežasčių, kurios neturi nieko bendro su išgyvenimu."

 
39.   Parašė Mindaugasx   2011-11-06 16:55  

http://www.youtube.com/watch?v=mxO3BrCfsFg&feature=related
Sliux gales kitai savaitei parasyt straipsni

 
40.   Parašė IT17   2011-11-06 17:49  

na tavo linkas, tai yra krastutinumas, ir tai tikrai negalima pavadint zvejyba....

 
41.   Parašė investavimas.lt   2011-11-06 20:01  

Jau geriau taip "zvejoti" http://www.youtube.com/watch?v=x3Bf0WhvsNk&feature=player_embedded#!

 
42.   Parašė SEADOG   2011-11-07 07:58  

artas, nu ne visada pagauta zuvis yra nuzudoma. Yra pakankamai daug propoguojanciu pagavai-paleisk principa. Bet zinoma ir cia argumentu surastum, kad promogaujama kankinant saltakrauji. O, bet, taciau
cia filmukas, kaip lietuvaiciai lasisas Lietuvoje gaudo.

http://vimeo.com/30941891

 
43.   Parašė Agata   2011-11-07 11:07  

Aš pažįstu žmogų, kuris, skrosdamas žuvį, garsiai aiškina, kokia buvo tos žuvies gyvenimo istorija, jos ligos, gyvenimo įpročiai. Tarkim menkė - pagal ilgio centimetrus jos svoris turėjo būti kitoks. Skrodimo metu paaiškėja, jog jos kepenys buvo nesveikos...kitaip ir būti negalėjo...
Kartais žuvyje būna žuvis... Dvigubas laimikis, jei virškinimo fermentams pritrūko laiko...

Bet skrodžiamos ne vien žuvys. Žmonės taip pat. Ir netgi specialybė tokia yra - patanatomas.
Jis realiai mato viską - tik po laiko.

Moralas - miršta ne tik žuvys, miršta ir žmonės. Tokia šio Pasaulio realybė.

Lydeka - gal tai simboliškai įdėta? Juk lydeka nėra skani žuvis. Kitkas verčia jas gaudyti.

 
44.   Parašė Agata   2011-11-07 11:20  

Aš kartą norėjau susirasti savo ir oOo trumpą mūsų tarpusavio dialogą. Po analogišku, na čia taip įdedamu straipsniu. Ne, ten buvo ekonomika. Bet viskas išgaruoja. Nebelieka net to, ką žinai, ką nori atrasti.
Ir rašyti stimulo nelieka.
O temos čia būna įdomesnės ir svarbesnės, nei nekurių, išsekusios fantazijos asmenų, sukuriamos.

 
45.   Parašė IT17   2011-11-07 17:53  

http://www.grynas.lt/aplinka/brakonieriai-paspende-spastus-aplinkosaugininkams.d?id=51505331

Tačiau pažeidėjams šis pareigūnų užlaikymo būdas nepadėjo. Vos prasisklaidžius rūkui, ežere pasirodė dvi valtys. Viena iš jų plaukė Dūkšto gyventojai A. M. ir V. N. Į jų neteisėtai pastatytus tinklus papuolė per tris dešimtis starkių, septynios lydekos, tuntas ešerių, plakių, kuojų, karšių. Pažeidėjams bus skirtos administracinės baudos. Taip pat jie turės atlyginti gamtai padarytą 4505 litų žalą.

Kita valtimi plaukę brakonieriai žalos gamtai padaryti nespėjo, nes du jų statomieji tinklai buvo tušti, tačiau administracinės atsakomybės jiems išvengti nepavyks. Šiuos pažeidėjus aplinkosaugininkai jau gerai pažįsta – vieną sulaiko septynioliktąjį, o kitą – septintą kartą.

 
46.   Parašė Agata   2011-11-07 19:21  

Tai faktas, kad baudžiamumas turi būti.
Bet šioj srity, manau, puikiai yra veikiantis. Duok Dieve, kad visur taip veiktų įstatymai, susiję su sveiku protu ir būtinybe.