Įveikęs likimą arba neįkainojama investicija

» Straipsniai » Atsipalaidavimui
Greitas, judrus, turintis neįtikėtiną kamuolio varymo techniką bei mėgstantis imtis iniciatyvos, Lionelis Messi tapo bene ryškiausia visų laikų futbolo žvaigžde.
versija spausdinimui
Autorius: traders.lt Data: 2011-03-05 14:48 Komentarai: (9)
Ši reali bei neišgalvota istorija apie žmogų, kuris įveikė likimą ir nepaisant visų kliūčių, atkakliai siekė savo tikslo, ši istorija taip pat ir apie daugiau nei klubą, kuris padėjo šiam žmogui įveikti likimą ir tuo pačiu šis klubas atliko neįkainojamą investiciją.

Beveik milijoną gyventojų turintis Rosario miestas Argentinoje visame pasaulyje buvo žinomas kaip legendinio revoliucionieriaus Ernesto Che Guevaros gimtinė. Futbolo aistruoliai Rosario dar gali žinoti kaip Argentinos trenerio Marcelo Bielsa arba futbolininkų Javiero Mascherano ir Maxi Rodriguezo gimtinę.

Taip, tai garsūs žmonės, tačiau kuo toliau, tuo labiau dangoraižiais nusėtas Rosario miestas didžiuojasi ir turistams rodo ne su revoliucionieriumi Che Guevara, o su Lioneliu Messi susijusias vietas. Būtent Rosario mieste 1987 metų birželio 24 d. gimė dabartinė FC Barcelona futbolo klubo žvaigždė. Jam kaip niekam kitam tinka lotyniškas posakis "Per Aspera ad Astra", t.y. per kančias – į žvaigždes. Retas žaidėjas patyrė tiek kančių ir įveikė tiek kliūčių, kad taptų žvaigžde...

Karjeros pradžioje - medikų nuosprendis

Sulaukęs vos 5 metukų mažasis Leo pradėjo žaisti futbolą tėvo Jorge treniruojamame Grandoli klube. Mažamečio visai nejaudino, kad jo varžovais buvo už jį gerokai vyresni žaidėjai. Netrukus talentingas berniukas pateko į legendinio Argentinos klubo Newell‘s Old Boys skautų akiratį ir buvo pakviestas į jų jaunimo akademiją.

Adaptuotis naujajame klube nebuvo sunku - čia žaidė vyresnysis Lionelio brolis Rodrigo. Jau būdamas trylikos daugelį bendraamžių pranokęs vaikinukas patraukė bene turtingiausio ir garsiausias Argentinos klubo River Plate dėmesį.

Tačiau čia jaunojo talento laukė skaudus smūgis - prieš pasirašant sutartį su šiuo klubu, paauglys privalėjo būti patikrintas klubo medikų. Kvalifikuoti specialistai netruko nustatyti: Lionelis Messi – invalidas. Berniuko organizmas paprasčiausiai negamino hormonų, o dėl jų stokos negalėjo vystytis žaidėjo kaulai. Medikų teigimu, suaugęs ir subrendęs Lionelis Messi liks vos 130 - 140 cm ūgio, geriausiu atveju - išaugs dar 10-20 centimetrų. Tačiau neguodė ir tai. Tolesnės medikų išvados buvo dar baisesnės: dėl hormonų stokos nesusiformavę kaulai liks trapūs, kaip stiklas.

Apie tyrimų rezultatus medikai, aišku, informavo River Plate vadovus ir šie nė nedvejodami nutraukė bet kokius kontaktus su Lionelio Messi tėvais – perspektyvių paauglių pilna Argentina, o susidėti su ligoniu...

Išeitis viena, problemų daug

Taigi, vienintelė viltis pasveikti – gydymas hormonais. Kadangi pats vaikinuko organizmas hormonų negamino, juos būtų reikėję nuolat leisti injekcijomis. Tačiau problema buvo neišsprendžiama – viena injekcija kainavo 700 dolerių.

Tai didžiulė našta vidutines pajamas gaunančių argentiniečių šeimai. Tačiau 700 dolerių reikėjo ne metams ir netgi ne mėnesiui. Hormonų injekcijų paauglio organizmui, kad jis vystytųsi, reikėjo kiekvieną dieną. Beveik pusės milijono dolerių Messi šeima skirti negalėjo. Tačiau su sūnaus invalidumu taikytis - taip pat.

FC Barcelona – daugiau nei klubas, kuris žodžių vėjais nemėto

Vienas iš didžiausių ir garsiausių pasaulio futbolo klubų FC Barcelona, kurį 1899 metais lapkričio 29 dieną įkūrė verslininkas Hansas Gamperis, nuo 1998 metų rudens iki 1999 metų lapkričio minėjo savo šimtmečio jubiliejų. Ta proga šis klubas gavo vieną ypač ypatingą, netiesioginę dovaną, kuri iš pat pradžių visiškai nebuvo panaši į dovaną, tačiau...

Lionelio tėvas Jorge Messi, kaip skęstantis šiaudo, griebėsi paskutinės galimybės: prieš pusmetį Katalonijos klubas FC Barcelona buvo atsiuntęs Lioneliui pasiūlymą atvykti į klubo akademiją ir čia mokytis bei treniruotis.

Lionelio tėvas Jorge Messi susisiekė su klubo skautais ir sąžiningai informavo, kad jo talentingasis sūnus, jei negaus kvalifikuoto gydymo, yra praktiškai invalidas, o delsti amžiuje, kai organizmas ima sparčiai augti ir vystytis, negalima. "Barca" neišsigando: „Atvažiuokite“.

Lionelis Messi vėliau pasakojo apie graudų atsisveikinimą su šeima ir gimtuoju miestu 2000 metų rudenį: "Atsimenu, kaip mano išvykimo į Europą dieną tėtis su motina, du broliai ir sesuo stovėjo priešais mūsų namus. Po to visa šeima išvykome į oro uostą. Ten buvo paskutinieji apsikabinimai, ašaros, mamos priesakai kuo dažniau skambinti ir kas savaitę rašyti laiškus.

Artimieji mane guodė, kad "Barca" – didis ir garbingas klubas, kuris žodžių vėjais nešvaisto. Jei jau jie pažadėjo, kad manimi pasirūpins, tai taip ir bus. Tačiau aš jau buvau bendravęs su Argentinos klubų skautais ir vadovais, jau buvau patyręs, kaip jie, atsivertę mano ligos istoriją, sukdavo akis į šalį ir sakydavo: "Gal po metų, gal kitą kartą".

Su tėvu, kuris mane lydėjo, skrisdamas lėktuvu į Kataloniją turėjau daug laiko pamąstyti, ir tos mintys buvo liūdnos... Mus pasitiko klubo atstovai ir automobilis. Sukrėtė tai, kad jie pirmiausia mane nuvežė ne į kokią nors medicinos kliniką, o į... Camp Nou (t.y. beveik šimtą tūkstančių vietų siekiantis FC Barcelona namų stadionas).

Pasijutau, kad į mane žiūri ne kaip į ligonį, o kaip į futbolininką. Pasakiau tėvui: "Įžnybk man". Žinojau, kad Camp Nou – įspūdingas stadionas, bet nemaniau, kad tai toks monstras. Negalėjau įsivaizduoti, kad kada nors į jį įžengsiu ne kaip turistas".

Belieka pridurti, kad nieks negalėjo nuspėti ir tikėtis, kad tuomet niekam nereikalingas beveik invalidas ateityje su FC Barcelona pagalba taps ne tik geriausiu ir nepamainomu šios komandos žaidėju bei jai padės laimėti krūvą titulų ir pasiekti naujų rekordų, tačiau taps ir geriausiu futbolo žaidėju visoje planetoje.

Pirmuoju treneriu, kuris tikrino geltonsnapio argentiniečio sugebėjimus buvo Carlesas Rexachas. Buvęs legendinis "Barcos" žaidėjas ir kelis kartus – pirmosios komandos treneris, garsėjo sugebėjimu rasti ir lavinti jaunus bei perspektyvius talentus.

Carlesas Rexachas prisiminė savo pirmąją pažintį su mažiuku, nedrąsiu, liesu vaiku: "Paprastai man užtekdavo valandos, kad pamatyčiau, ar iš vaiko gali išeiti futbolininkas. Pamatęs Lionelio greitį ir techniką, o svarbiausia, jo sugebėjimą mąstyti aikštėje bei priimti teisingus sprendimus, jau po 5 minučių apsisprendžiau: "Šito vaiko mums reikia. Jis turi tiek talento, kad jį reikia lavinti ir neleisti užgesti. Taip ir pasakiau klubo vadovams".

Tokie žodžiai skambėjo, kaip geriausia rekomendacija, o gal tiksliau - ultimatumas. FC Barcelona sutiko padengti visas Lionelio Messi gydymo išlaidas.

Tuo pačiu šis klubas atliko nestandartinę ir vėliau tapusią neįkainojamą investiciją ir nors po to FC Barcelona siekdama pergalių išleido šimtus milijonų eurų, nei viena iš šių investicijų toli gražu neatnešė tokių rezultatų, kaip ištiesta pagalbos ranka Lioneliui Messi.

Kančių keliais

Į Barseloną Lionelis Messi atvyko būdamas 13 metų. Tada jo ūgis buvo 127 cm ir jis svėrė tik 39 kilogramus. Prasidėjo jo kančių keliai, trukę trejus metus. Kiekvieną dieną – injekcijos: viena – pati svarbiausioji, brangiųjų ir gyvybiškai svarbių augimui hormonų, kitos – silpnam organizmui stiprinti. O dar specialios maistingos dietos, vitaminų ir maisto papildų kursai.

Tris metus Lionelis praktiškai gyveno ligoninėse, poliklinikose ir sanatorijose, kuriose taip pat nesiilsėjo: čia jam buvo taikomi intensyvūs gydymo, raumenų auginimo, organizmo stiprinimo ir kitokie kursai.

Pirmaisiais gydymo ir terapijos metais Lionelis Messi paaugo iki 139 centimetrų. Dar po metų keturiolikmetis jau pasiekė pusantro metro ribą. Trečiaisiais gydymo metais argentinietis pagaliau pasiekė "mažo", tačiau normalaus žmogaus ūgį atitinkančią ribą - 165 centimetrus. Švęsdamas septynioliktąjį gimtadienį Lionelis Messi pagaliau pasiekė savo svajonėse užsibrėžtą ribą – 170 cm. (Tiesą sakant, medikai vaikiną truputėlį apgavo – žinodami šią jo svajonę, pridėjo vieną centimetrą, taip pagerindami jam nuotaiką gimtadienio proga). Dabar jo ūgis 169 cm ir jis sveria 69 kilogramus.

Dabartinis FC Barcelona puolėjas prisimena košmariškus intensyvaus gydymo metus Barselonos klinikose: "Neįsivaizdavau, kad man taip skaudės. Visas mano kūnas buvo subadytas adatų. Leidžiant hormonų injekcijas skaudėdavo labiausiai, o kai į veną įvesdavo lašelinių adatas su kažkokiais maitinamaisiais tirpalais, aš ruošdavau mokykloje užduotus namų darbus".

Taip taip... FC Barcelona į Lionelį Messi žiūrėjo ne tik kaip į sportininką. Jis, kaip ir visi klubo akademijos auklėtiniai, privalėjo mokytis, kad gautų bendrąjį išsilavinimą. Po rytinės treniruotės Lionelis skubėdavo į procedūras atlikti tos dienos gydymo kurso bei gauti eilinę 700 dolerių vertės hormonų injekciją. Po procedūros - pamokas. Po pamokų - vėl klinika ir procedūros, vakare - treniruotė...

Canteroje

FC Barcelona futbolo klubas išsiskiria tuo, kad didžiąją dalį pagrindinėje komandoje žaidžiančių žaidėjų nuo pat jų vaikystės užsiaugina pats. Dabartinį šios komandos branduolį taip pat sudaro nuo vaikystės už "Barcos" spalvas visuomet tuo pačiu stiliumi žaidę futbolininkai. Leo Messi taip pat yra šio klubo akademijos auklėtinis.

Silpno kūno sudėjimo, uždaro charakterio ir nedrąsus Leo Messi pirmaisiais metais akademijoje neturėjo draugų. Kai energija trykštantys paaugliai vakare po treniruočių leisdavosi ieškoti nuotykių ir krėsdavo vieni kitiems šunybes, Lionelis Messi gerdavo nuskausminančius vaistus, kad galėtų užmigti.

Kartu su juo treniruotes lankęs ir La Masia gyvenęs Francescas Fabregas prisimena: "Kai pirmą kartą pamačiau Leo rūbinėje, priėjau pasisveikinti. Jis man nieko nepasakė. Pamaniau, kad nesupranta ispaniškai. Net savo vardo nepasakė, teko paklausti kitų vaikinų: "Kas tas mažiukas, sėdintis kampe ir žodžio nesurezgantis?" Požiūris į jį kaip mat pasikeitė, kai pamatėme, ką jis išdarinėja aikštėje. Visi norėdavome, kad jis žaistų mūsų komandoje".

Pats Lionelis taip pat prisimena sunkų laikotarpį su daug už jį stipresniais ir energingesniais, gyvenimo džiaugsmu trykštančiais bendraamžiais: "Pirmaisiais gyvenimo La Masia mėnesiais buvau nedrąsus. Su niekuo nebendravau. Man gerklėje strigdavo netgi paprasčiausiu žodžiai "gracias" ar "hello". Kai matydavau, kad mane nori užkalbinti, nerdavau kuo toliau arba apsimesdavau, kad neišgirdau. Tačiau netrukus bendras darbas mus suvienijo".

Blusos pasiekimai FC Barcelonoje

Jau pirmosiomis gyvenimo "Barcos" akademijoje dienomis Lionelis Messi gavo pravardę "El Pulga" – "Blusa". Pabandykite pagauti šoklią blusą. Lygiai taip pat varžovai aikštėje negalėdavo pagauti mažo vikraus argentiniečio. Derindamas intensyvų gydymą su treniruotėmis, Leo debiutavo "Barcoje B".

Per trumpą laiką canteroje, saugomas trenerių, kad nepavargtų, jis įmušė 37 įvarčius. Pažiūrėti argentiniečio triukų ateidavo klubo vadovai ir net pagrindinės sudėties žaidėjai. Dar po metų, 2003-aisiais, Lionelis Messi jau treniravosi kartu su jais, o gruodžio 16 d. rungtynėse su Porto debiutavo pagrindinės klubo komandos sudėtyje.

Dar po metų, 2004 m. spalio 16 d., argentinietis debiutavo Ispanijos čempionato rungtynėse. Ir ne bet kokiose, o įtemptame ir principiniame derbyje su Espanyol. Jau tada žaidėjas stulbinančiu greičiu ir išskirtine kamuolio valdymo technika deramai pristatė save futbolo gurmanams, susirinkusiems stadione.

Vyriausiasis "Barcos" treneris Frankas Rijkaardas saugojo trapų puolėją, išleisdamas jį tik rungtynių pabaigoje, tad pirmojo įvarčio teko palaukti dar pusmetį – 2005 metų gegužės 1 d. išleistas 80 rungtynių su Albacete minutę, El Pulga suspėjo įmušti du įvarčius (vienas tiesa, buvo neįskaitytas), tuo metu tapdamas jauniausiu komandos puolėju – tuo metu jam buvo 17 metų, 10 mėnesių ir 7 dienos.

Nuo to laiko jis sužaidė 167 rungtynes La Ligoje (115 įvarčių), 51 – Champions League (31 įvartis), 25 – Copa del Rey (17), 5 – Supercopa de Espana (5), 2 – Supercopa de Europa (įvarčių neįmušė), 2 – Mundial de Clubs (2 įvarčiai).

Dabar šis vaikinas yra vadinamas vienu iš geriausių pasaulio žaidėju ir lyginamas su Diego Maradona. Daugelis išvydę jo triukus su kamuoliu ir reidus į baudos aikštelę, aikčioja iš nuostabos. Jau dabar jaunasis argentinietis gali viską - prasiveržti pro sunkiai įveikiamą gynybą, atiduoti preciziškai tikslų perdavimą, suklaidint iškart kelis varžovus, vienas nulemti mačo baigtį.

Greitas, judrus, turintis neįtikėtiną kamuolio varymo techniką bei mėgstantis imtis iniciatyvos, Lionelis Messi tapo neįmenama mįsle daugeliui gynėjų. Dažniau pasitiki kaire koja, nors kamuolį puikiai kontroliuoja ir abiem kojomis.

Ne pagal metus brandžiai žaidžiantis, šaltakraujiškas, turintis lyderio savybių argentinietis - fenomenalus futbolininkas, progresuojantis su kiekvienu maču. Gali žaisti abiejuose aikštės kraštuose, o, esant būtinybei, ir puolimo smaigalyje arba playmakerio pozicijoje.

Iš viso per 252 sužaistas „Barcos” sudėtyje rungtynes Lionelis Messi jau įmušė net 170 įvarčių. Vien šį sezoną Ispanijos čempionate per 26 rungtynes jis jau yra įmušęs 27 įvarčius, arba daugiau nei per praėjusio sezono tą patį laikotarpį.

Nuo debiuto prieš 7 metus Leo, nors jam dabar tik vos 23 metai, jau iškovojo 13 titulų: 4 kartus tapo Ispanijos La Liga čempionu, 2 kartus laimėjo UEFA Čempionų lygos turnyrą (UEFA Champions League), vieną kartą Ispanijos taurę (Copa del Rey), 3 Supertaures ir kartą – Pasaulio klubų čempionų taurę.

2009 m. rugsėjo 18 d. argentinietis su FC Barcelona pasirašė kontraktą, galiosantį iki 2016 m. birželio 30 d. Futbolininko išpirkos suma buvo padidinta nuo 150 iki 250 milijonų eurų.

Du metus iš eilės geriausias pasaulio futbolininkas

2000 metais niekam nereikalingas invalidas su FC Barcelona pagalba atkakliai siekdamas savo tikslo ne tik įveikė likimą, tačiau po devynių metų tapo geriausiu pasaulyje futbolo žaidėju, bei tuo pačiu savo įspūdingu žaidimu, t.y. įvarčiais ir rezultatyviais perdavimais, padėjo FC Barcelona klubui per 2008 – 2009 metų sezoną pasiekti rekordinius ir tuo pačiu istorinius rezultatus. Minėtame sezone buvo laimėti visi įmanomi svarbiausi titulai, t.y. šešios taurės.

2009 metų geriausiųjų rinkimuose, kuriuose dalyvavo pasaulio nacionalinių futbolo rinktinių treneriai bei kapitonai, FC Barcelona lyderis nepaliko jokių šansų artimiausiems persekiotojams. Lionelis Messi iš viso surinko 1073 balsus, o antras likęs Cristiano Ronaldo - vos 352. Beje, barcos puolėjas prieš tai dvejus metus iš eilės - 2007 ir 2008 metais - FIFA Metų žaidėjo rinkimuose liko antras.

"Šis apdovanojimas reiškia, kad FC Barcelona ir aš metus baigėme pačiu nuostabiausiu būdu", - sakė geriausias planetos futbolininkas, kuris Pasaulio klubų čempionų turnyro finale pelnęs pergalingą įvartį padėjo 2009 metais FC Barcelona klubui laimėti rekordinį šeštą titulą.

„Tai buvo nuostabūs metai, kuriuos taip pat baigėme pergale. Tai – nuostabu. Šios, paskutinės taurės trūko ne tik klubui, bet ir mums patiems. Esu be galo laimingas. Man atrodo, kad reikia laiko, jog suvoktum, ką mes pasiekėme. Dar labiau šį pasiekimą įvertinsime, kai išties pamatysime, kad bet kuriai komandai tai pakartoti bus labai sunku.

Aš nesu pasaulio karalius. Esu toks, kaip visada. Man pasisekė, kad žaidžiu tokiame klube kaip "Barcelona". Nesijaučiu geriausias ir "Barcoje". Aš visuomet galvoju tik apie komandą, apie jos sėkmę ir titulus. Mane labiausiai džiugina tai, kad mes su komandos draugais pasiekėme tai, ko dar niekas niekada nebuvo pasiekęs. Aišku, gauti asmeninius apdovanojimus taip pat yra malonu, bet darsyk pasikartosiu, jog taip yra tik klubo dėka.“ – pridėjo atsakydamas į žurnalistų klausimus geriausias pasaulyje žaidėjas.

Po metų Lionelis Messi jau antrą kart iš eilės buvo pripažintas geriausiu pasaulyje futbolo žaidėju. Pirmą kartą bendrai FIFA ir žurnalo "France Football" surengtuose rinkimuose argentinietis aplenkė du savo klubo draugus - saugus Andresą Iniestą ir Xavi.

‎"Esu nustebęs, kad laimėjau, tačiau laimingas būdamas kartu su draugais. Dalinuosi prizą su draugais, šeima, visais iš Barselonos ir Argentinos"- sakė 60 įvarčių per metus rinktinei ir klubui įmušęs Lionelis Messi.

Geriausio planetos rinkimai tapo "Barcelona" jaunimo akademijos triumfu, nes visi trys finalinio rinkimų etapo dalyviai yra Katalonijos ekipos canteros auklėtiniai - L. Messi, Andresas Iniesta ir Xavi.

"Tarp mūsų nėra vietos pavydui. Mes esame vieningi todėl, kad esame daugiau nei vienos ekipos nariai. Mes esame draugai", - interviu žurnalui "France Football" sakė argentinietis.

Visi svarbiausi individualūs Lionelio Messi apdovanojimai:

2010 Ballon d'Or (auksinis kamuolys)

2009/10 Golden Boot (auksinis batelis)

2009/10 Spanish League Top Scorer (Ispanijos čempionato metų snaiperis)

2009 FIFA World Player (pasaulio geriausias žaidėjas)

2009 Ballon d'Or (auksinis kamuolys)

2008 2nd best FIFA WORLD PLAYER (antra vieta geriausio pasaulio žaidėjo rinkimuose)

2007 2nd best FIFA WORLD PLAYER (antra vieta geriausio pasaulio žaidėjo rinkimuose)


Tačiau Lionelio Messi istorija ir toliau tęsiasi, jo dar laukia ilgi karjeros metai ir daug puikių įvarčių bei pergalių ir titulų.

Penkiasdešimt geriausių Lionelio Messi įvarčių

Straipsnis parengtas remiantis fcbarcelona.lt (dėkojame už bendradarbiavimą) ir fcbarcelona.cat tinklapiuose pateikta informacija.
 
1.   Parašė SDarius   2011-03-05 16:59  

Intriguojanti istorija tikrai.
Peržiūrėjau penkiasdešimt geriausių L.M. įvarčių ir priėjau išvados, kad jo varomoji jėga, tai vikrumas ir smūgiavimas kaire koja.
Taip ir futbolo fanu gali tapti

 
2.   Parašė egizzz2005   2011-03-05 18:12  

Si istorija parodo, kiek talentu pasalulyje yra 'palaidojama' del ivairiausiu priezasciu, tame tarpe ir musu tevyneje... Kiek laiko tures praeiti, kad suvoktume, kad pati didziausia investicija pasaulyje yra zmogus.

 
3.   Parašė Gruodis   2011-03-05 20:33  

Hmmmm, labai jau greitai jis laksto...sakot homnonu injekciju kursa praejo...tik hormonu? Nieko daugiau? Kaip sako vienas muzikologas/profesorius - kas galetu paneigti...?

 
4.   Parašė IT17   2011-03-05 20:51  

na jis nuo mazens taip pat greitai laksto, visi judesiai nuo mazens atkalti, kaip refleksai eina automatiskai, o siaip gi tikrina zaideju sveikata ir priziuri, kad nebutu to ko nereikia...

 
5.   Parašė litovcas   2011-03-05 23:08  

Gruodi,paskutiniu metu Tu kažkoks apsirūkes..

 
6.   Parašė kliurkis   2011-03-06 03:03  

Saunu,kad klubas taip ryzosi investuoti ir investicija atsipirko su kaupu,idomu kokiu investiciju neatsipirko..zinoma visur rizika kur sukasi pinigai. Grazi istorija ir ji tesiasi, kiekvienam savo, nekiekvienam ir duota, kiekvienas gyvena savo ir nugyvena kaip gali,kaip susiklosto galimybes,situacija... Visi turi sansa sublizgeti, tik ne visi juo pasinaudoja,praleidzia,bet visiems ir blizgesys skirtingas toks jau tas gyvenimas,gyveni keikies ziuredamas i kitus, ir gyvenam toliau

 
7.   Parašė Tonis   2011-03-06 13:19  

Messi, be abejo - geras , tačiau ne tiek, kad paskui save vestų komandą į pergales kaip tai darė Maradona.

Geriausias, geriausias , bet tik antraeilėse varžybose. Tikėjausi 2010 pasaulio futbolo čempionate pamatyti Messi sugebėjimus , tačiau nepamačiau nieko. Argentinos rinktinė iškrito anksti, o Messi ir iš viso žaidė kaip eilinis vidutiniokas. Neparodė jokio įsimintino driblingo, neįmušė , jei gerai pamenu, ir nei vieno įvarčio . Kaškas panašaus su Maradona 1982 metais , kai buvo irgi daug kalbama apie Maradonos talentą jau prieš čempionatą.

Bet Maradona subrendo ir 1986 metais Meksikoje praktiškai beveik vienas laimėjo pasaulio čempionatą . Dar po 4 metų nuvedė komandą link sidabro pasaulio čempionato.

O ką Messi ? Žaidžia gerai, kai šalia tik panašaus lygio komandos draugai ? Pamatysim ar 2014 bei 2018 metų pasaulio čempionatuose Messi su Argentinos rinktine iškovos bent kokius medalius, nekalbant apie auksą.

Pasaulis įsimena tik pasaulio čempionus . Pele , Maradona , Zidanas , Ronaldo . Jie geriausi. Jie čempionai.

Nepavyko Mišeliui Platini užkopti ant aukščiausio laiptelio , eilei olandų žvaigždžių . Jie taip ir liko gerais , bet be svarbiausio tilulo - pasaulio futbolo čempiono.

 
8.   Parašė $$   2011-03-06 17:02  

Puikus neispuikes zmogus,fantastiskas futbolistas

 
9.   Parašė kergudu   2011-03-07 00:50  

Del pasaulio champo tai pritariu Toniui, manau cia psichologines problemos, nes jis dar galima sakyt visiskai jaunas, be to jam ir nesiseke, kamuolys kaip uzburtas aplink vartus skraide, bet ne i vartus, bet kaip sako sekasi geriems, manau, pasaulio chempionu jis taps, gal net 2014