J-C Trichet ragina griežtinti fiskalinę politiką

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2010-07-23 13:24 Komentarai: (2)
Pramonės šalys turi pradėti iš kart įgyvendinti planus susijusius su valstybės išlaidų mažinimu ir mokesčių padidinimu, siekiant sustiprinti dabar stebimą ekonomikos atsigavimą, pareiškė Europos Centrinio banko vadovas Jean-Claude Trichet.

Jis pripažino, kad politikai visame pasaulyje nori ištaisyti trapią finansinę padėtį, tačiau tuo pačiu pareiškė, kad nėra laiko ginčams, ir laikas nedelsiant pradėti įgyvendinti fiskalinės politikos griežtinimą.

„Beveik nekyla abejonių, kad būtina dabar įgyvendinti patikimą vidutinės trukmės fiskalinio konsolidavimo strategiją, kuri yra būtina visose šalyse“ – teigė Jean-Claude Trichet.

Jis mano, kad sisteminis ekonominis stabilumas ir tvarus augimas turi būti paremtas viešųjų finansų pajėgumu.

„Mes tikimės, kad šalių vyriausybės patvirtins ryžtą sustiprinti savo viešuosius finansus“ – atskleidė Europos Centrinio banko vadovas.

„Dabar atėjo laikas atkurti fiskalinį tvarumą. Fiskalinė padėtis, kurią mes dabar patiriame, yra geografiniu požiūriu be precedentinio mąsto“ – atkreipė dėmesį Jean-Claude Trichet.

Europos Centrinio banko vadovo komentarai pasirodė iškart po to, kai tiek Amerikos Federalinio Rezervų banko, tiek Anglijos Centrinio banko atstovai užsiminė apie galimybę sugrįžti prie aktyvesnės skatinamosios politikos, nes pastaruoju metu pasirodė prastesni ekonominiai rodikliai nei buvo laukta rinkoje.

Trečiadienį kalbėdamas Amerikos Kongrese FED vadovas Ben Bernanke užsiminė, kad jei šalies ekonomikos atsigavimas sulėtės arba netgi patirs nuosmukį, jie yra pasiruošę imtis reikiamų priemonių. Amerikos ekonomikos perspektyvą jis apibūdino kaip "neįprastai miglotą". Anglijos Centrinio banko atstovai taip pat pastaruoju metu dėl pasirodančių prastesnių Didžiosios Britanijos ekonomikos rodiklių, ėmė svarstyti galimybę aktyviau paskatinti šalies ekonomiką.

Atsakydamas į kritiką, kad dabar sugriežtinus tiek fiskalinę, tiek monetarinę politiką ekonomiką galėtų patirti dar vieną nuosmukį, Jean-Claude Trichet pareiškė, kad istorija rodo, kad tokiu atveju trumpalaikiai ekonomikos kaštai būtų nedideli.

„Jei konsolidavimas įgyvendinamas kaip visapusiška reformų strategija, tai trumpalaikis neigiamas poveikis ekonomikos augimui turi tendenciją būti labai ribotas“ – pareiškė jis, tuo pačiu pridėdamas, kad biudžeto išlaidų mažimas yra daug efektyvesnis nei mokesčių didinimas.

Panašūs straipsniai:

(Pasaulis,ekonomika,finansai)

2025-07-19 » Dalykai, kurių išmoksite, kai pradėsite nuolat uždirbti pinigus
2025-07-18 » Grynųjų įplaukų sulaukė tik obligacijų ir tauriųjų metalų fondai
2025-07-18 » Priimtas 18-asis ES sankcijų Rusijai paketas
2025-07-17 » Rusija atsiriboja nuo Vakarų valiutų
2025-07-17 » Mažmeninė prekyba Amerikoje atsitiesė gerokai labiau nei laukta
2025-07-17 » D.Trumpas: susitarimas su Indija netrukus bus pasiektas, galimas ir su ES
2025-07-16 » Europos akcijų rinka netiki 30 procentų JAV tarifu
2025-07-16 » Pirmą kartą saulė yra pagrindinis elektros energijos šaltinis Europoje
2025-07-15 » Investuotojai rekordiniu tempu didino riziką
2025-07-15 » Metinė infliacija Amerikoje ūgtelėjo antrą mėnesį iš eilės

 
1.   Parašė Rien   2010-07-23 14:26  

Trileris. Ka daryti investuotojams, jei centriniu banku galvos neapsisprendzia del ekonomikos krypties. Pliusas ir minusas. Galimas zaibas.
Reikia pastoveti atokiai

 
2.   Parašė aris   2010-07-23 16:06  

Paklaustų tas Trischet lietuvių arba latvių. Mes seniai jau susiveržėm diržą, o jis teigia, kad svarstyti nėra laiko...