
„Nekilnojamo turto kainų kritimas tampa vis labiau akivaizdesnis, ir galima realiai tikėtis, kad jis neigiamai paveiks Kinijos bankinį sektorių“ – atkreipia dėmesį minimas ekonomistas.
Kinijos finansų rinkų reguliatoriai taip pat perspėja apie tai, kad šiuo metu auga rizika susijusi su kreditų davimu nekilnojamo turto projektus vystančioms kompanijoms. Su tuo sutinka netgi vienas iš didžiausių Kinijos bankų Agricultural Bank of China, kuris kaip tik dabar organizuoja savo akcijų pirminį viešąjį platinimą, kurio metu šis bankas norėtų pritraukti 20 mlrd. dolerių vertės lėšas.
Su Harvardo universiteto ekonomikos profesoriaus Kenneth Rogoff nuomone sutinka ir Standard Chartered analitikai, kurie prognozuoja, kad Kinijoje nekilnojamo turto kainos gali kristi net iki trisdešimt procentų nuo dabartinės vertės.
Tuo tarpu Morgan Stanley banko Azijos padalinio vadovas Stephen Roach yra kur kas ramesnis, dėl Kinijos nekilnojamo turto rinkos perspektyvų. Nepaisant to, kad kai kuriuose nekilnojamo turto segmentuose iš tikrųjų matome perkaitymo ženklų, tačiau paklausa gyvenamajam plotui ir toliau išliks didelė, nes vis daugiau žmonių Kinijoje persikelia iš kaimų į miestus ir ima dirbti fabrikuose, teigia jis.
Kinijos nekilnojamo turto tolesnį kainų kilimą vis aktyviau stengiasi riboti vietinė Kinijos valdžia, siekdama išvengti šios rinkos perkaitymo ir galimo jos kracho. Kinijos Centrinis bankas yra įsakęs šalies bankams padidinti savo turimus privalomus rezervus, taip pat yra kontroliuojamos ir išduodamų nekilnojamo turto kreditų palūkanos.
Tačiau šių metų gegužę nekilnojamo turto kainos Kinijoje ir toliau augo, palyginus su praėjusių metų gegužę jos ūgtelėjo net 12,4 procentais, tiesa šių metų balandį palyginus su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus Kinijos nekilnojamo turto kainų augimas buvo kiek spartesnis ir siekė 12,8 procentus.