Tikėtina, kad investuotojai galėjo kiek aprimti ir dėl „Goldman Sachs" bylos po puikiai žinomo investuotojo Warreno Buffeto komentarų. Jis mano, kad „Goldman Sachs" nepadarė nieko blogo pardavinėdamas vertybinius popierius, susietus su antrarūšėmis būsto paskolomis. Tiesa, šiam investuotojui netiesiogiai priklauso gan didelis „Goldman Sachs" privilegijuotųjų akcijų paketas, tad vertinant jo nuomonę būtina į tai atsižvelgti.
„Ford Motor" pajamos balandį, lyginant su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, išaugo 25 proc. ir tai penktas mėnuo iš eilės, kai pajamos auga daugiau nei 20 proc. „General Motors" pardavimai augo 6 proc., lyginant su ankstesniais metais ir smuko 2 proc., lyginant su ankstesniu mėnesiu. Bendrovės „Honda" pardavimai augo 13 proc.
„UAL's United Airines" oro linijų bendrovė nusprendė pirkti konkurentę „Continental" už 3,2 mlrd. JAV dolerių ir taip tapti didžiausia pasaulyje oro vežėja, aplenkdama dabartinę lyderę „Delta Air Lines". Naujiena buvo sutikta teigiamai - „UAL" akcijos brango.
ISM gamybos indeksas paaugo nuo 59,6 kovą iki 60,4 balandį. Tai daugiau nei tikėjosi „Briefing.com" apklausti ekonomistai (60). Kovo mėnesį išlaidos statyboms augo 0,2 proc., o balandį smuko 2,1 proc., nors buvo tikimasi, kad smukimas tesieks 0,3 proc. Asmeninės pajamos kovą augo 0,6 proc., nors buvo laukiama perpus mažesnio augimo. Asmeninės išlaidos kovą augo irgi 0,6 proc. - tiek, kiek ir laukta.
Iždo obligacijos pirmadienį pigo - paprastai taip ir turėtų būti brangstant akcijoms, nors pastarojo meto rezultatai rodo, kad būna ir priešingai.
Vakarų Europa
Vakarų Europos akcijų rinkai pirmadienis buvo palankesnis nei praėjusi savaitė ir indeksai kopė į viršų. Investuotojų optimizmui vakar pagelbėjo neblogi JAV paskelbti duomenys, taip pat toliau kilęs euro zonos gamintojų apklausų indeksas, Kiek nurimo baimės dėl Graikijos, nors vis dar tebėra nuogąstavimų, ar to paties negalime dar pamatyti Ispanijoje ar Portugalijoje. Esama aplinka yra nepalanki euro kursui nepaisant to, kad pirmasis mokėjimas Graikijai įvyks jau prieš gegužės 19 d., kai šalis turi išpirkti kiek didesnę nei 8 mlrd. eurų skolos vertybinių popierių emisiją.
Toliau Meksikos įlankoje pilantis naftai iš nuskendusios naftos platformos britų bendrovės „BP", kuri prisiėmė atsakomybę ir pareiškė padengsianti nuostolius, akcijos vakar pigo 7,4 proc.
Makroekonominiai rodikliai vakar toliau buvo palankūs akcijų rinkai. Euro zonos pirkimo vadybininkų apklausų indeksas (angl. purchasing manager index) gamybos sektoriuje balandį pakilo į aukštumas, nematytas nuo 2006 metų. Šio indekso reikšmė toliau didėjo ir didžiausioje euro zonos ekonomikoje - Vokietijoje. Euro zona, ypač susilpnėjus eurui, toliau gauna naudą iš augančių Azijos rinkų, kurios per eksportą kelia ir gaminamos produkcijos paklausą.
Azija
Japonijos birža pirmadienį neveikė.
Šįryt pokyčiai Azijos rinkose rodė neigiamą investuotojų reakciją į prastesnius Kinijos gamybos sektoriaus apklausų rezultatus. Toliau smuko vario ir kalnakasybos bendrovių akcijų kainos. Kinijos akcijų indeksas šiandien sumažėjo 1,03 proc. Biržoje vis dar buvo gyvos kalbos apie tai, kokį poveikį turės sugriežtinti bankų atsargų reikalavimai. Daliai investuotojų toks sugriežtinimas pasirodė nepakankamas, kad būtų apsisaugota nuo galimo turto kainų burbulo sprogimo.
Australijos centrinis bankas jau šeštą kartą padidino bazinę palūkanų normą 25 baziniais punktais. Dabar ji siekia 4,5 proc. Australijoje toliau baiminamasi infliacijos, tuo tarpu Graikijos grėsmė, atrodo, šios šalies neliečia.
Žaliavos
Po keturių dienų augimo naftos kaina antradienį ryte smuko žemiau 86 dolerių už barelį ribos. Tikėtina, kad žaliavinės naftos atsargų dydis JAV, kuris bus skelbiamas trečiadienį, išaugo 13-tą kartą per 14 savaičių. Kita ne mažiau svarbi aplinkybė, „slegianti" naftos kainą, yra investuotojų nuogąstavimas, kad krizė, susijusi su Graikijos skola, plėtosis ir tai dar sumažins naftos paklausą. Kainų skirtumas tarp Rusijoje išgaunamos žaliavinės naftos „Urals" ir „Brent" auga, nes šalys, neįeinančios į „OPEC" organizaciją, pastebimai didina naftos išgavimo apimtis.