Prie optimizmo prisidėjo ir JAV Federalinio rezervų banko prezidento Beno Bernankės komentarai, kad artimos nuliui palūkanos greičiausiai nebus didinamos artimiausioje ateityje dėl aukšto nedarbo ir menkos infliacijos rizikos. Tačiau prekybai artėjant į pabaigą didžioji dalis pakilimo išsikvėpė, o rinkos svyravimų indeksas VIX šiek tiek palypėjo į viršų po to, kai trečiadienį smuko iki žemiausio taško per pastaruosius 2,5 metų.
Galiausiai šiek tiek pakilti sugebėjo tik didžiausių bendrovių indeksas Dow Jones, nes šiek tiek atsigavęs euro kursas stiprino JAV eksportuotojų konkurencingumą. Eurą parėmė prieš Europos viršūnių susirinkimą pasklidusios kalbos, kad bendrijos narės siūlys kartu su Tarptautiniu valiutos fondu paskolinti Graikijai iki 23 mlrd. eurų, bet tik kraštutiniu atveju. Tuo tarpu daugiau bendrovių apimantį indeksą S&P500 žemyn nubloškė pigusios finansų sektoriaus akcijos. Ketvirtadienį buvo galima stebėti prekybos apyvartų padidėjimą - Niujorko biržoje suprekiauta 1 mln. akcijų, o Nasdaq - 2,5 mln.
Praėjusią savaitę paraiškas bedarbio pašalpai gauti užpildžiusių amerikiečių skaičius metine išraiška smuko nuo 456 iki 442 tūkst., arba mažiausios reikšmės per pastarąsias šešias savaites. Buvo prognozuoja, kad šis dydis sieks 450 tūkst. Iš viso registruotų bedarbių skaičius per minėtą laikotarpį sumažėjo nuo 4,725 iki 4,648 mln. gyventojų.
Iždo obligacijų pajamingumai šoktelėjo į viršų mažiau, nei tikėtasi, dėmesio pritraukus jau antram iš eilės - naujausiam 7 metų trukmės VVP aukcionui, per kurį JAV iždas pasiskolino dar 32 mlrd. JAV dolerių. 10 VVP pajamingumas ūgtelėjo nuo 3,83 iki 3,93 proc., o kainos atitinkamai ritosi žemyn.
Dubajaus vyriausybė ketina padidinti finansavimą valstybiniam investicijų fondui „Dubai World" 9,5 mlrd. JAV dolerių. Pastarasis kartu su savo antrine įmone „Nakheel" kreditoriams vis tiek liktų skolingas virš 14 mlrd. JAV dolerių, artinantis arabų skolos vertybinių popierių išpirkimo terminams. „Dubai World" skolas pastaruoju metu siekiama restruktūrizuoti dėl šalį užgriuvusios komercinio nekilnojamojo turto rinkos krizės.
Vakarų Europa
Vakarų Europos akcijų rinka vakar toliau kopė į viršų. Panašu, kad Graikijos finansavimo problema pamažu artėja link atomazgos -Europos Sąjunga su Tarptautiniu valiutos fondu artėja prie finansinės pagalbos Graikijai programos apmatų. Vakar į tokias naujienas itin palankiai reagavo bankų sektoriaus akcijų kainos, kurios kilo 1,1-6,5 proc.
Vokietijos vartotojų pasitikėjimo indeksas, skaičiuojamas balandžio mėnesiui, nepakito lyginant su savo reikšme praėjusį mėnesį ir liko 3,2 palyginti su ekonomistų prognozuota 3,1 punkto reikšme. Dar vakar paskelbtas šalies verslo pasitikėjimas gerokai šovė į viršų, tačiau namų ūkiai kol kas yra pesimistiškesni. Darbo rinka taip sparčiai nereaguoja į pokyčius ir paprastai apie šešetą mėnesių atsilieka nuo ekonomikos ciklo.
Mažmeninė prekyba D. Britanijoje per vasario mėnesį išaugo 2,1 proc. - daugiau nei dvigubai palyginti su ekonomistų prognoze, siekusia 0,8 proc. Panašu, kad šalies ekonomika palengva ima bristi iš recesijos, kuri techniškai tęsėsi net šešis ketvirčius ir vartotojai kiek drąsiau ima išlaidauti.
Azija
Japonijos įmonių paslaugų kainos vasarį smuko spartesniu tempu, nes verslas mažino sąnaudas, taip didindamas defliacinį spaudimą vienoje svarbiausių pasaulio ekonomikų. Kainos, kuriomis įmonės moka už paslaugas, tokias kaip transportas ar reklama, sumažėjo 1,3 proc., lyginant su ankstesniais metais. Ankstesnį mėnesį kainos mažėjo 1,2 proc. o toks pagreitėjimas yra pirmas per pusę metų. Japonijos akcijų indeksas Topix augo, nes nusilpusi jena padidino lūkesčius dėl eksportuojančių įmonių pajamų.
Baltijos šalys
Estijos biudžeto deficitas 2009 metais siekė 1,7 proc. BVP, o valdžios skola - 7,2 proc. BVP. Ketvirtąjį ketvirtį šalies biudžetas baigė turėdamas 4,3 mlrd. kronų perteklių. Dėl tokių pasiekimų Estijai pavyko įtikinti daugelį tarptautinių institucijų, įskaitant ir euro zoną, kad ji yra pasiruošusi tapti pinigų sąjungos nare. Minėtieji šalies viešųjų finansų rodikliai 2009 metais sėkmingai tenkino euro zonos kriterijus, kurie reikalauja, kad deficitas sudarytų ne daugiau nei 3 proc. BVP, o valdžios skola - 60 proc. BVP. Lietuva ir Latvija savo statistikos dar nepaskelbė, tačiau šios šalys praeitamet tikrai turėjo daug gilesnius deficitus nei reikalaujama pagal euro zonos kriterijus. Beveik neabejojama, kad Estija 2011 metais įsives eurą, tuo tarpu Lietuvai ir Latvijai gali tekti palaukti iki 2014 metų.
Vidurio ir Rytų Europa
Turkijos gamybos pajėgumų panaudojimas kovo mėnesį išaugo nedaug - 0,1 proc. punktu iki 67,9 proc. Toks gamybos pajėgumų panaudojimo rodiklis vertintinas kaip labai žemas, todėl tikėtina, kad antrą šių metų ketvirtį Turkijos BVP augimo tempas bus mažesnis nei pirmą. Rinkos dalyviai tikėjosi, kad šis rodiklis išaugs iki 69 proc.
Žaliavos
Ketvirtadienio šviesiosios „WTI" naftos ateities sandorių kainos pokytis „NYMEX" biržoje buvo neigiamas, tačiau jis buvo pakankamai mažas. Prekybos viduryje nafta buvo pabrangusi iki 81,5 JAV dolerių už barelį, bet dienos pabaigoje vėl smuko. Vis dar stiprėjęs JAV doleris svarbiausių valiutų atžvilgiu bei nerimas dėl OPEC didinamo naftos gavybos lygio buvo pagrindiniai veiksniai, neigiamai lėmę naftos kainą. Be to, rinkos dalyvių nuotaiką temdė ir trečiadienį paskelbta ataskaita apie žaliavinės naftos atsargų išaugimą JAV. Tačiau būta ir teigiamų veiksnių -mažesnis nei tikėtasi naujų bedarbių paraiškų skaičiaus pokytis JAV bei ES susitarimas dėl finansinės pagalbos plano parengimo Graikijai suteikė visai rinkai pasitikėjimo ir teigiamų lūkesčių. Anot naujienų agentūros „Bloomberg" atliktos naftos analitikų apklausos, 38 proc. apklaustųjų tikisi naftos kainos smukimo, 15 proc. kilimo, o likusieji mano, kad kaina stipriai nesikeis.
Vario kaina Londono metalų biržoje išaugo 0,9 proc., o tam daugiausia įtakos turėjo bendra palanki situacija finansų rinkose. Be to, smunkančios metalų atsargos metalų biržos sandėliuose taip pat rodo, kad vario paklausa rinkoje pastaruoju metu yra stipri. Reiktų pastebėti, kad metalo kainos svyravimai yra sumažėję ir kaina paskutinį mėn. svyruoja nuo 7 000 iki 7 500 JAV dolerių už toną, o tai rodo tam tikrą rinkos stabilizavimąsi. Smunkančios vario atsargos gali būti vienas iš pagrindinių veiksnių, neleisiantis kainai kristi žemiau apatinės šio intervalo ribos artimiausiu metu.