P.Volcker nemato grėsmės, kad doleris gali prarasti savo statusą

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2010-03-02 14:21 Komentarai: (0)
Buvęs Amerikos Federalinio Rezervų banko vadovas Paul Volcker, kuris šiuo metu patarinėja Amerikos prezidentui Barakui Obamai, pareiškė, kad dolerio, kaip pagrindinės pasaulinės rezervų valiutos statusui, nėra jokios grėsmės.

Tačiau jis perspėjo Centrinius bankus, kad šie labai atidžiai sektų infliacijos rodiklius ir tinkamu metu imtųsi reikalingų veiksmų siekiant pažaboti didėsiančią infliaciją.

Nuo praėjusių metų lapkričio mėnesio pabaigos doleris euro atžvilgiu jau spėjo pakilti beveik dvylika procentų.

Paul Volcker teigia, kad doleriui šiuo metu nėra jokios rimtos alternatyvos, todėl ši valiuta ir toliau išliks pagrindine pasauline rezervine valiuta. Buvęs Amerikos Federalinio Rezervų banko vadovas taip pat mano, kad dabar Centriniai bankai turėtų labai aktyviai sekti infliacijos rodiklius, be to gan rimta problema išlieka didelis Amerikos biudžeto deficitas. Jis teigia, kad Amerikos Federalinis Rezervų bankas turi imtis tinkamų veiksmų ir nereaguoti per lėtai, kai kainos ir vėl ims didėti.

Amerikos prezidento patarėjas Paul Volcker pastaruoju metu labai stipriai išgarsėjo tuo, kad pasiūlė sugriežtinti bankų veiklą, t.y. atskirti tradicinę komercinę bankininkystę nuo investicinės bankininkystės, ir šią jo idėja palaiko Barakas Obama.

Remiantis paskelbtais planais, Amerikos bankams būtų apribota galimybė prekiauti nuosavomis lėšomis, be to jie negalėtų turėti alternatyvių hedge ir privačių fondų ir turėtų dabar turimus parduoti.

Šios naujos taisyklės bankams jau yra pakrikštytos Volcker taisyklės pavadinimu. Paul Volcker teigia, kad naujos taisyklės tai tik dalis reformų plano, siekiant sumažinti prisiimamą finansų sektoriaus atstovių riziką.
 
Dar nėra komentarų