Rytinė akcijų rinkų apžvalga

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: SEB bankas Data: 2009-02-24 10:22 Komentarai: (0)
Įtampa pasaulio biržose ir toliau neblėsta. Vakar pačioje prekybos pradžioje biržose kiek sustiprėjęs optimizmas tebuvo trumpalaikis. Akcijų kainos Europoje jau pasiekė žemiausią lygį nuo 2003 - ųjų, o JAV biržose smuko iki žemiausio lygio per paskutinius 12 metų.

Didžiausią nerimą rinkose ir toliau kelia nesibaigiančios spekuliacijos dėl bankų nacionalizacijos. Jos verčia valstybes imtis beprecedentinių finansų sistemos gaivinimo priemonių - vakar Prancūzija dviems nacionaliniams bankams skyrė 5 mlrd. eurų paramą, didžiausiai pasaulio draudimo bendrovei AIG jau trečiąkart bus suteikta JAV vyriausybės finansinė pagalba. Nors žinios apie papildomas valstybių finansų sistemos stabilizavimo priemones trumpam yra pasitinkamos optimistiškai, neblėsta baimės dėl neaiškių šių vyriausybių veiksmų rezultatų. Kol nepasirodys pirmieji bankų sistemos atsigavimo ženkliai, pasaulio biržose dideli akcijų kainų svyravimai ir toliau nemažės.

Baigiantis vasariui vėl atsinaujino baimės dėl automobilių gamintojų veiklos perspektyvų. Nerimstant diskusijoms dėl bankų problemų, dėmesys prastoms automobilių gamybos bendrovių naujienoms paskutiniu metu buvo prislopęs. JAV vyriausybei suteikus papildomą paramą General Motors bendrovei, dabar stiprėja baimės jau dėl Europos automobilių pramonės ateities. Po žinių apie Moody's agentūros Fiat ir Renault bendrovėms suteiktus spekuliacinius kredito reitingus automobilių gamintojų akcijų kainos Europoje vakar krito sparčiausiais tempais. Kol kas pozityvios rinkos dalyvių reakcijos nesulaukia ir valstybių automobilių pramonei teikiama pagalba - baiminamasi, kad Vokietijos ir Švedijos finansinė parama Saab bei Opel automobilių gamintojams nebus pakankama.

Akcijų kainos Japonijos biržose šiandien pasiekė žemiausią lygį per beveik trisdešimt metų. Nepaisant dolerio atžvilgiu silpnėjančios jenos, sparčiais tempais leidžiasi regiono eksportuotojų akcijų vertė. Europoje prekybos sesijos pradžioje akcijų kainos tai pat kris - regiono indeksų ateities sandorių vertė 9 vai. Lietuvos laiku krito apie 1 procentą. Tuo tarpu aukso kaina pasaulio biržose ir toliau kyla -penktadienį ji buvo viršijusi net 1000 dolerių už unciją ribą. Daugiausia šį kilimą lemia investuotojų nukreipiamos lėšos į biržoje prekiaujamus fondus (angį. ETF), kurių vertė yra susieta su aukso kainų pokyčiais rinkose. Prognozuojama, kad aukso kaina artimiausiu metu gali viršyti ir praėjusių metų kovą pasiektą aukščiausią visų laikų lygį - 1 030,8 dolerių už unciją ribą.

Paskutinė vasario savaitė Baltijos šalių biržose taip pat prasidėjo pesimistiškai. Investuotojams laukiant bendrovių naujienų gausos paskutinėmis savaitės dienomis, Vilniaus biržos apyvarta vakar buvo vos kiek didesnė negu 1 mln. litų. Didesnio investuotojų aktyvumo ir šiandien neverta tikėtis - dėl švenčių Estijoje prekyba Talino biržoje nevyks. Neblėstant įtampai dėl finansų bendrovių problemų užsienio rinkose, bankų akcijų kainų kritimą Vilniaus biržoje lemia dar ir ne kokie praėjusią savaitę paskelbti bankų veiklos rezultatai.

Vakar įvykusiame City Service akcininkų susirinkime buvo pritarta 7 mln. litų nominalios vertės akcijų emisijos išleidimui. Naujos emisijos akcijos pirmiausia bus siūlomos įsigyti bendrovės akcininkams. Paskutinė diena, kada pirkus bendrovės akcijų biržoje galima įgyti teisę į naujos City Service emisijos akcijas, yra kovo 4 diena.

Agrowill Group akcininkų susirinkime kovo 5 d. bus sprendžiama dėl įstatinio kapitalo didinimo 27,7 mln. litų ir 50 mln. litų konvertuojamų obligacijų emisijos išleidimo. Naujos emisijos akcijų pardavimo kaina turėtų būti ne mažesnė negu 1,50 lito. Vakar bendrovės akcija rinkoje kainavo 1,15 lito. Kovo 17 -oji yra paskutinė diena, kada pirkus Agrowill Group akcijų, įgyjama teisė į naujos bendrovės emisijos akcijas.
 
Dar nėra komentarų