Kiek laiko užtrunka tapti pelningu prekiautoju?

» Straipsniai » Investavimo pagrindai
Autorius: traders.lt Data: 2025-06-28 01:13 Komentarai: (18)
Vienas iš dažniausiai pradedančiųjų prekiautojų užduodamų klausimų yra „Kiek laiko užtrunka, kad taptum pelningu treideriu - prekiautoju?“. Nors ankstyvosiose prekybos karjeros stadijose šis klausimas yra labai įprastas ir akivaizdus, patyrusio prekiautojo požiūriu, jis atspindi daugiau žinių ir mokymų poreikį.

Kaip ir su daugeliu dalykų gyvenime, jei per daug prisirišite prie tikslo (pelningai prekiauti) ir pamiršite pačią kelionę, pamiršite, kas yra svarbu ir kaip iš tikrųjų pasiekti norimą tikslą. Štai kodėl klausimas „Kiek laiko užtrunka, kad taptum pelningu prekiautoju?“ iš tikrųjų yra neteisingas. Žemiau pateikiami teisingi klausimai, kuriuos turėtumėte sau užduoti ir į kuriuos turėtumėte atsakyti:

Teisingi klausimai:

Ką prekiautojas turi daryti, kad užsidirbtų pinigų?


Pirmas ir svarbiausias klausimas, kurį turėtumėte sau užduoti, yra „Ką prekiautojas turėtų daryti, kad taptų pelningas?“. Tai daug svarbesnis ir praktiškesnis klausimas nei tas, kuris pateiktas šio straipsnio pavadinime.
 
Šis klausimas yra labai svarbus, nes negalite tapti pelningu treideriu ar nerimauti, „kiek laiko tai užtruks“, kol neišmoksite, KAIP nuolat uždirbti pinigų. Jei nežinote, kaip tinkamai prekiauti rinkoje, niekada neuždirbsite pinigų iš prekybos. Todėl pirmas dalykas, kurį turite padaryti, norėdami tapti pelningu treideriu, yra išmokti tinkamai prekiauti.


Ko reikia prekiautojui, kad jis galėtų nuolat uždirbti pinigų?

Kitas klausimas, kurį turėtumėte sau užduoti, yra „Ko reikia prekiautojui, kad jis taptų pelningas?“ Šis klausimas labiau susijęs su psichologiniais prekybos aspektais ir kaip tai įvaldyti. Prekyba yra itin vieniša ir psichologiškai sudėtinga veikla, ir jei neturite tinkamo mąstymo, niekada neturėsite galimybės gauti nuolatinio pelno.

Tiesa ta, kad ne kiekvienas turi savybių, reikalingų norint tapti pelningu treideriu. Kitaip tariant, prekyba skirta ne visiems, ir prieš investuodami į tai pinigus, turite nuspręsti, ar manote, kad esate tam skirti. Jums reikia sąžiningai atsakyti į tokius klausimus: ar esu pasirengęs išlikti drausmingas susidūręs su nuolatine pagunda? Ar esu pasirengęs būti kantrus, kai IŠ TIKRŲJŲ to nenoriu? Ar esu pasirengęs susitaikyti su rinkos realybe, kad rinkai visiškai nerūpi mano norai?


Taigi, kiek ilgai tai užtruks?

Beveik girdžiu tavo mintis, kai vis kartoji: „Gerai, viskas gerai, bet vis tiek noriu žinoti, kiek laiko reikia, kad taptum pelningu prekiautoju.“ Tikrai teisingai. Pateiksiu geriausią ir tiksliausią atsakymą, kokį tik galiu. Jis toks: į šį klausimą nėra vieno atsakymo, nes kiekvieno žmogaus kompetencijos yra unikalios.

Žinau, kad tai galbūt nebuvo tai, ką norėjote išgirsti pradėdami skaityti šį straipsnį, bet tai yra sąžininga tiesa, ir kiekvienas, kuris jums sako kitaip, arba nežino, apie ką kalba, arba bando jus apgauti.
 
Taigi, kiek laiko JUMS prireiks, kad taptumėte pelningu prekiautoju, priklauso tik nuo jūsų. Kai kuriems žmonėms tiesiog bus lengviau suprasti ir išmokti sąvokas nei kitiems. Taip pat tiesa, kad kai kurie žmonės tiesiog gimsta su smegenimis, kurios geriau tinka prekybai ir yra atsparesnės įvairių tipų spąstams. Tai nereiškia, kad negalite tapti pelningu treideriu, jei neturite įgimtų prekybos gabumų. Tačiau tai gali reikšti, kad, kol tapsite pelningi, turėsite daugiau išmokti ir praleisti daugiau laiko nei kiti prekiautojai.


Keletas svarbių dalykų prieš baigiant šią pamoką

Godumas jus „nužudys“ rinkoje, nes prekiausite kaip kiaulė, o ne kaip bulius ar meška. Atminkite, kad buliai uždirba pinigus, meškos uždirba pinigus, o kiaulės yra skerdžiamos. Šis posakis Volstryte sklando jau seniai, tačiau jis vis dar teisingas ir vertas kartoti sau kiekvieną dieną analizuojant rinkas ir prekiaujant jose.

Jūsų mąstysena, kurią kuriate klausdami ir bijodami: „Kiek laiko man prireiks, kad tapčiau pelningu prekiautoju?“, riboja ir kenkia jūsų gebėjimui augti ir siekti sėkmės šioje srityje. Šis klausimas iš tiesų susiveda į vieną dalyką – godumą. Kai per daug susitelkiate į klausimą „Kada tapsiu pelningu prekiautoju?“ (iš esmės esate godūs), priversite save daryti klaidas, tokias kaip perteklinė prekyba ir didesnė rizika vienam sandoriui, nei turėtumėte. Šios klaidos savo ruožtu prives prie to, kad prarasite pinigus ir tai atitrauks jus nuo tikslo tapti pelningu prekiautoju.
 
Taigi, matote, susitelkimas į „pelningą prekiautoją“ iš tikrųjų pavers jus nuostolingu treideriu, o dėmesys teisingos prekybos mokymuisi yra TAI, KAS iš tikrųjų pavers jus pelningu prekiautoju. Nesvarbu, kiek laiko tai jums užtruks.


Parengta remiantis užsienio internetiniais tinklapiais
 
1.   Parašė ^la   2025-06-28 09:03  

Kažkoks briedas.

 
2.   Parašė ThePope   2025-06-28 09:47  

Jūs gal to paklauskit pas kokį meno meistrą. Kiek trunka sukurti meno šedevrą? Atsakymas bus - per naktį, bet iki tos nakties praėjo visas mano gyvenimas. Todėl teisingesnis klausimas būtų, kiek laiko reikia tam, kad išprotėtum siekdamas tapti pelningu prekiautoju? Jei atsakymas bus viso gyvenimo, tai yra šansų, kad tapsite pelningu.

Kodėl taip? nes tai veikla be garantijos, kad kartojant tuos pačius veiksmus, gausis tas pats rezultatas. Žmonės tiesiog išdurnėja ieškodami stebuklingų sistemų.

 
3.   Parašė maxa   2025-06-28 10:57  

Tiesiog reik turėtų ryšių politikoj ir Wall Streete ar dalyvaut aukščiausiam finansų ešelone. Vat ir visas insaideriškumu grįstas pelningumo garantas.

Kitas būdas yra įstot į Tonio sektą.

 
4.   Parašė ThePope   2025-06-28 12:35  

Žulikauti yra visokių būdų. Nebūtinai ws ar politikoje. Temos klausimas buvo tarsi su nuoroda į tam tikrą meistrystę. o tai jau individualus procesas. apie ws pasakysiu tiek, tradinge netoli pusės varo į minusą, o kita pusė į pliusą, po kurio laiko apsimaino, ta dalis kuri varė į minusą, pavaro į pliusą ir viso to proceso eigoje paimami komisiniai, kurie ir yra tikrasis kontorų pelnas. Labai didelio mokslo ar supratimo tam nereikia, svarbu suprasti ir pritaikyti principus kurie trukdo viską ką turi vienu ypu nuleisti į unitazą. Na vadovėliuose tai vadinasi rizikos valdymu.

Labai maža dalis reguliariai tradina pelningai aplenkdami savo becnhmarkus. Jei imt su ilgesniu nei dešimtmečio track reckordu, tai tokių kuriuos žinau, suskaičiuoju ant pirštų. Beabejo yra daugiau, bet tai absoliuti visumos mažuma. Jei paimsit tokį žmogų ir išprašysit mentorystės "kad parodytų kaip reikia daryti", rezultato neatkartosit. Arba atkartosit tik labai trumpam. Dėl ko taip, dar kita, sudėtinga tema. Dalinai straipsnis ją kabina, kadangi kabina, tai ir užkibau...

 
5.   Parašė ^la   2025-06-28 14:26  

Nereikia jokių ryšių politikoje. Tereikia tvirtų kiaušinių ir tvirtos disciplinos:

The S&P 500 has an average annualized return of approximately 10-10.5% since its inception (around 1957), with dividends reinvested. When adjusted for inflation, this figure is closer to 6-7%.


Šių laikų atitikmuo būtų VWCE (Vanguard FTSE All-World UCITS ETF USD Acc), kuris investuoja į viso pasaulio akcijas.

 
6.   Parašė Tonis   2025-06-28 14:29  

Tapti pelningu prekiautoju užtenka valandos. Štai maxa žino Tereikia sudaryti SUTARTĮ su Toniu. Susitarti dėl pageidaujamų pelno metinių procentų. Pavyzdžiui 20 % metinių . Ir viskas. Darom pelnus

Tai paprasta. Pasiimi vartojimo kreditą iš banko už 5% metinių, o partnerystėje su Toniu gauni garantuotus 20%. Kas negerai? Nuskriaustų nėra .

 
7.   Parašė zz   2025-06-28 14:53  

jeigu spekuliacijom reik imt vartojimo kredita, tai dar ne laikas anom uzsiimti.

 
8.   Parašė Gerai   2025-06-28 16:01  

Svarbiausia prekiauti, o nedalyvauti iliuzijoje, kad prekiauji. Tokie straipsneliai dažniausiai iliuzijos reklama.

 
9.   Parašė Tomassp   2025-06-28 20:07  

Aštraus proto, sveiko rizikos suvokimo. Atrandi savo stilių ir nekopinti kitų...

 
10.   Parašė ThePope   2025-06-28 20:50  

Tam reikia savo prekybos istoriją pakišti po pasiskirstymu ir nuolat pasitikrinti, kiek ji nutolusi nuo atsitiktinumo. Keli sąndoriai per metus nieko nepasako. Tūkstantis kitas per metus, ir taip per dešimtmetį jau šį bei tą pasako. Toks realybės pasitikrinimas yra būtinas, antraip paprasčiausia lošimą galite palaikyti už prekybą.

 
11.   Parašė Krosneles.eu   2025-06-28 22:34  

The Pope, teisingai. Kažkur teko skaityti tokias mintis, kad reikia padaryti 2-3 tūkstančius sandorių. Ir dar viena kažkur skaityta mintis, kad kai prekyba tampa nuobodi

 
12.   Parašė ^la   2025-06-29 10:26  

Kam išradinėti savo prekybą, kai pilna ETF'ų, kurie viską padaro už tave. Vieną potencialų kandidatą jau paminėjau ankstesnėje savo žinutėje.

 
13.   Parašė ThePope   2025-06-29 13:23  

Biznis, sportinis interesas arba neišmanymas. Savos prekybos išradimas reikalingas pinigams pritraukti, nuo kurių atsiriekiamas komisinis. Sportiniu interesu paremta didžioji dalis akademinės bendruomenės ir rinkos studijų. Na, o neišmanymas yra tai kas lieka. Taip kad tamstos išvada teisinga.

 
14.   Parašė vardas11   2025-06-30 04:15  

ETF viskas gerai, bet tai ilgalaikiam investavimui. Prekyba tai jau labiau darbas.

 
15.   Parašė ^la   2025-06-30 09:46  

Kam dirbti, jei galima nedirbti? Ir dar gaunant didesnę grąžą?

 
16.   Parašė IT17   2025-06-30 12:18  

na zmonems tai idomu, hobis, isbandyti savo gebejimus laikytis drausmes - plano ir savo gebejimus atlaikyti stresa... yra toks tipas zmoniu, tas pats principas, kad eit dirbti pas kazka, arba dirbti ant saves...

 
17.   Parašė ^la   2025-06-30 12:35  

Man tai įdomu kuo mažesnėmis sanaudomis uždirbti kuo didesnę risk-adjusted grąžą.

 
18.   Parašė IT17   2025-06-30 12:52  

tai visi nori uzdirbt, taciau prioritetai kaip tai padaryti, jau gali skirtis... tiesiog saves isbandymas yra prekyba, o po to jau darai isvadas... ir kalbant apie prekyba, ne apie losimus kazino stiliumi, nes yra loseju tipo zmoniu...