
Amerikiečių svetainė Fortune aprašė geriausius būdus, kaip greitai sutaupyti. Išrinkome šešis universaliausius ir paprasčiausius. Jei nieko neišmanote apie taupymą, pradėkite nuo to, ar galite panaudoti toliau aprašytus metodus.
Kaip pradėti taupyti pinigus?
1. Pagalvokite apie savo mitybos įpročius
Viena iš priežasčių, kodėl išleidžiame per daug, yra valgymas už namų ribų. Pavyzdžiui, jei tai tinka jums, pabandykite kartą per savaitę sudaryti mitybos planą kartu su konkrečių maisto produktų, kurių jums reikės, sąrašu. Apsipirkdami palyginkite, ar prekės ženklo gaminio, kurį norite įsigyti, sudėtis skiriasi nuo ne prekės ženklo gaminio – dažniausiai jie yra pigesni.
2. Atšaukite prenumeratas, kurių nenaudojate arba kurių jums nereikia
Pradėkite sudarydami visų paslaugų, už kurias mokate, sąrašą, primena Fortune. Tai gali apimti srautinio perdavimo paslaugas, tokias kaip Netflix, Apple TV, Prime Video ar Spotify, taip pat narystes sporto salėje. Atkreipkite dėmesį į šias išlaidas ir tai, kaip dažnai pastaraisiais mėnesiais naudojotės kiekviena iš šių paslaugų. Remdamiesi šia informacija, nuspręskite, kurių prenumeratų galite atsisakyti. Tikriausiai jums jų visų nereikia.
3. Pakeiskite kelionės į darbą ir atgal būdą
Kuras kainuoja. Jei keliaujate tik automobiliu, verta pagalvoti apie galimybę net retkarčiais naudotis viešuoju transportu, arba dviračiu, o gal net ir važiuoti vienu automobiliu kartu su kitais žmonėmis.
4. Apsvarstykite galimybę pakeisti banko sąskaitą
Keisti banko sąskaitos numerį gali būti nepatogu. Tai apima daugybę formalumų, įskaitant: vėl reikia nustatyti automatinius pervedimus. Tačiau palankiausias sąlygas suteikiančio banko pasirinkimas gali turėti įtakos jūsų santaupoms.
5. Paprašykite atlyginimo arba ieškokite naujo darbo
Kartais norint pagerinti mūsų finansus neužtenka vien santaupų ieškojimo. Verta sužinoti apie atlyginimus jūsų veiklos srityje. Jei tose pačiose pareigose dirbančių žmonių atlyginimas didesnis nei jūsų, paprašykite darbdavio padidinti atlyginimą. Tačiau dažnai geriausias sprendimas yra pakeisti darbą. Kaip skaitome Fortune, pagal ADP tyrimą, žmonės, pasilikę tose pačiose įmonėse, paprastai gali tikėtis, kad atlyginimas padidės 7,3 procento per metus, o keičiantys darbo vietą dažniausiai džiaugiasi 15,4 procento didesniu atlyginimu.
6. Susiraskite papildomą pajamų šaltinį
Minėto tyrimo duomenimis, papildomą įsidarbinimą pasirenka kas šeštas žmogus. Šiandien galite užsidirbti papildomų pinigų įvairiais būdais. Tam labai padeda internetas – daugybę „šalutinių“ darbų galite atlikti net neišėjus iš namų. Toks papildomas darbas gali apimti, pavyzdžiui, tekstų rašymą, socialinių tinklų valdymą, kuravimą - mokymą, darbą vairuotoju ar valymą.
Fortune siūlo, jei įmanoma, verta apsvarstyti galimybę išsinuomoti visą ar dalį savo nekilnojamojo turto – pavyzdžiui, per Airbnb. Taip pat galite išsinuomoti stovėjimo vietą, kuria nesinaudojate.
Parengta remiantis užsienio internetiniais tinklapiais