Vokietijos akcijų rinkos apžvalga

» Straipsniai » Apžvalgos
Autorius: traders.lt Data: 2023-12-03 00:09 Komentarai: (0)
Gerokai padaugėjo DAX atstovių, kurios fiksavo savo veiklos rezultatų kritimą. Tačiau nepaisant to, daugiau nei pusės apžvelgiamų bendrovių ir bankų akcijos šiais metais pabrango, o pats indeksas atsitiesė ir jau beveik pasiekė prieš korekciją buvusį užfiksuotą rekordinį lygį.


DAX

Pagrindinis Vokietijos akcijų rinkos indeksas yra DAX, kurį sudaro keturiasdešimt pačių didžiausių šios šalies bendrovių ir bankų. Būtent į jį kaip įprasta šioje apžvalgoje ir orientuosimės.

Pabrėžiame, kad tiek pajamų (lentelėje trumpinys Paj) pokyčiai, tiek EBITDA pelnų (lentelėje trumpinys EBD) pokyčiai yra apskaičiuoti remiantis Vokietijos kompanijų ir bankų pateiktomis oficialiomis finansinėmis ataskaitomis. Kaip įprasta pateikiame EBITDA maržas (lentelėje EM%) bei turto grąžos (ROA%) ir naujausius santykinius finansinius rinkos vertės rodiklius.


Kaip matome pateiktoje lentelėje, lyginant su praėjusių metų trečiu ketvirčiu, bendros veiklos rezultatų pokyčių medianos nors ir nežymiai, bet vis dėlto tapo neigiamomis (kaip ir pramonės bei paslaugų šakose) ir tai nestebina, nes tarp stambiųjų Vokietijos bendrovių tų, kurios fiksavo ir savo pajamų ir EBITDA pelnų kritimus, padaugėjo net penkioliką kartų. Pažymėtina, jog jau trečią ketvirtį iš eilės chemijos sektoriaus tiek pajamų, tiek EBITDA pelnų pokyčių medianos yra neigiamos, tiesa, lyginant su antruoju šių metų ketvirčiu, minusiniai procentiniai pokyčiai kiek sumažėjo. Finansų sektoriuje veiklos rezultatų pokyčių medianos irgi gan pastebimai smuktelėjo (EBITDA pelnų netgi tapo neigiama), kaip ir tarp automobilių gamintojų.

Iš ne gausaus būrio DAX narių, kurie per praėjusį ketvirtį pagerino savo veiklos rezultatus, labiausiai išsiskyrė antras pagal dydį Vokietijos bankas Commerzbank, investicinė bendrovė Porsche Automobil Holding ir įvairių ginklų gamintoja Rheinmetall. Tuo tarpu faktiškai visos chemijos produkcijos gamintojos fiksavo tiek pajamų, tiek pelnų kritimą, o BASF atveju jis buvo didžiausias. Be to, didesnį veiklos rezultatų nuosmukį per trečiąjį ketvirtį taip pat užfiksavo biotechnologijų srityje dirbantis Sartorius bei energetikos sektoriaus atstovas Siemens Energy.

Per praėjusį ketvirtį stambiausiomis EBITDA maržomis išsiskyrė nekilnojamo turto bendrovė Vonovia, biržos operatorė Deutsche Boerse bei telekomunikacijų milžinė Deutsche Telekom. Tuo tarpu Siemens Energy atveju minimas pelningumo rodiklis yra su minuso ženklu, kaip beje ir per antrąjį šių metų ketvirtį. Tarp trisdešimt šešių analizuojamų Vokietijos bankų ir įmonių, kurių duomenis žinome, palyginus su 2022 metų trečiu ketvirčiu, savo EBITDA maržas kilstelėjo tik keturiolika, bet nepaisant to šio rodiklio bendra mediana paaugo, kaip ir paslaugų šakoje, bet štai visais kitais atvejais - smuktelėjo.Kalbant apie turto grąžą arba ROA, per trečiąjį ketvirtį šio rodiklio bendra mediana siekė 0,8 procento ir buvo kiek mažesnė nei prieš metus per tą patį laikotarpį. Kritimas fiksuotas ir Vokietijos pramonėje, chemijos sektoriuje (ROA mediana netgi tapo neigiama) bei tarp automobilių gamintojų, kai paslaugų šakoje ir tarp finansų institucijų šis medianinis pelningumo rodiklis nepakito. Per lyginamąjį laikotarpį savo turto grąžas kilstelėjo tik dvylika, penkių nepakito, o likusių devyniolikos - krito. Šįkart nemažai DAX atstovių fiksavo neigiamą ROA rodiklį, t.y. septynios (BASF, Bayer, Covestro, Fresenius SE CO., MTU Aero Engines, Siemens Energy ir Zalando), kai per 2022 metų trečiąjį ketvirtį tik dvi. Stambiausias turto grąžas per ketvirtį sugeneravo Infineon Technologies, Porsche bei Porsche Automobil Holding.

Pažvelgus į lentelėje pateiktas apskaičiuotas naujausias rinkos vertės rodiklių bendras medianas matome, kad jos iš tiesų šiuo metu yra žemos, ypač lyginant su Amerikos Dow Jones Industrial Average indekso atstovių atitinkamais bendrais medianiniais rodikliais. Tad galime kalbėti apie tam tikrą Vokietijos akcijų rinkos nepakankamą įvertinimą. Žemiausiais P/E, P/BV ir P/S medianiniais rodikliais šiuo metu išsiskiria šios šalies finansų sektoriaus narės bei automobilių gamintojai.

Tarp keturiasdešimties DAX narių šiais metais paaugo daugiau nei pusės, t.y. dvidešimt šešių rinkos vertė, tad nestebina, jog bendra akcijų kainų pokyčių mediana yra teigiama ir sudaro tryliką procentų, kai praėjusius metais buvo neigiama ir siekė minus keturioliką procentų, nes krito net dvidešimt devynių rinkos vertė. Labiausiai nuo šių metų pradžios pabrango Vokietijos finansų institucijų nuosavybės vertybiniai popieriai, o štai automobilių gamintojų akcijų kainų pokyčių mediana yra neigiama. 

Bent kol kas daugiausiais 2023 metais uždirbo tie, kurie metų pradžioje įsigijo Adidas bei SAP akcijų, kurių kainos pašoko virš penkiasdešimt dviejų procentų. Be to, virš penkiasdešimt vieno procento ūgtelėjo ir įvairių ginklų gamintojo Rheinmetall rinkos vertė. Autsaiderių gretose „lyderiauja“ chemijos srityje veikiantis Bayer bei energetikos atstovė Siemens Energy, kurių akcijos nuvertėjo daugiau nei trisdešimt penkiais procentais. Nedaug atsilieka ir Zalando, kurio kapitalizacija šiais metais susitraukė beveik trečdaliu.


DAX indeksas išlieka dabartinėje savo augimo fazėje, kuri prasidėjo lapkričio pačioje pradžioje. Šiuo metu jau beveik pasiekėme prieš korekciją buvusį užfiksuotą aukščiausią lygį, kurį netrukus galime patestuoti. Tuo pačiu, po tokio įspūdingo šuolio į viršų padidėjo bent jau lokalios korekcijos rizika, tad būtina atidžiai stebėti padėtį.
Adidas akcijų kaina po korekcinės - konsolidacinės fazės bando pradėti naują augimo etapą bei lapkritį pakilo virš prieš tai buvusio pasiekto augimo piko. Artimiausiu metu paaiškės, ar tai yra tvarus judesys.


 

SAP akcijų kaina lapkritį pakilo virš anksčiau pasiekto piko ir pasiekė naują absoliučiai rekordinį lygį. Artimiausiais mėnesiais paaiškės, ar tai yra tvarus reiškinys.
Po korekcinio - konsolidacinio periodo Rheinmetall akcijų kaina bando pradėti naują augimo etapą bei praėjusį mėnesį pakilo virš prieš korekciją buvusio pasiekto piko, na o dabar panašu, jog sulaukėme šio judesio tvarumo testavimo, po ko paaiškės tolimesnė kryptis.
Heidelberg Materials akcijų kaina birželį pro viršutinę dalį ištrūko iš kritimo kanalo, na o po to sulaukėme šio judesio tvarumo testavimo ir korekcijos. Na o dabar ji bando pradėti naują augimo etapą.
Covestro akcijų kaina po augimo periodo atsidūrė korekcinėje - konsolidacinėje fazėje, na o pastaruoju metu sulaukėme bandymo pradėti naują augimo etapą.
Bayer akcijų kaina išlieka itin ilgalaikiame kritimo kanale, na o po dviejų nepavykusių bandymų iš jo ištrūkti pro viršutinę dalį, sulaukėme naujos kritimo bangos, kuri ir toliau tęsiasi bei artėjame prie apatinės kanalo dalies.  
Siemens Energy akcijų kaina praėjusį mėnesį ištrūko iš kritimo kanalo pro jo viršutinę dalį, po ko sulaukėme korekcijos ir dabartinio augimo trendo linijos patestavimo, kuris kol kas yra sėkmingas bei bandoma pradėti naują augimo etapą.
Zalando akcijų kaina šiuo metu testuoja ankstesnio kritimo metu suformuotą dugną. Jei šis lygis atlaikys, galime sulaukti atšokimo, tad būtina atidžiai stebėti padėtį.
Sartorius akcijų kaina išlieka kritimo kanale, tiesa, po iš esmės jo apatinės dalies patestavimo praėjusį mėnesį sulaukėme atšokimo.
Brenntag akcijų kaina po atšokimo ir konsolidacinio periodo bando pradėti naują augimo etapą. Artimiausiais mėnesiais paaiškės, ar tai yra tvarus reiškinys.
E. ON akcijų kaina pakilo iki prieš ankstesnį kritimą buvusio lygio, po kurio patestavimo sulaukėme korekcijos, na o dabar bandoma pradėti naują augimo etapą.
Munich Re akcijų kaina išlieka ilgalaikiame augimo kanale bei per dabartinio kilimo etapą pasistiebė iki jo viršutinės dalies, po kurios patestavimo paaiškės tolimesnė kryptis.
Commerzbank akcijų kaina išlieka dabartiniame augimo kanale, tačiau po jo viršutinės dalies patestavimo sulaukėme korekcijos - konsolidacijos etapo, kurio metu artėjame prie šio kanalo apatinės dalies.
Continental akcijų kaina šiuo metu vėl testuoja nuosmukio kanalo viršutinę dalį. Jei pavyks tvariai virš jos pakilti, sulauktume naujos augimo bangos.
BMW akcijų kaina praėjusį mėnesį pakilo virš kritimo trendo linijos. Jei paaiškės, jog tai yra tvarus reiškinys, lauktų nauja augimo banga, tad būtina atidžiai stebėti padėtį.
Mercedes Benz Group akcijų kaina išlieka korekcinėje fazėje, tačiau priartėjo prie kritimo trendo linijos, po kurios patestavimo paaiškės tolimesnė jos kryptis. Jei pavyks tvariai virš šios linijos pakilti, lauktų nauja augimo banga.
Volkswagen akcijų kaina išlieka kritimo kanale, tačiau patestavusi jo apatinę dalį ir tuo pačiu ankstesnio kritimo dugną, atšoko, kas yra pozityvus reiškinys. Jei pavyks suformuoti tvirtą dugną, galime sulaukti didesnio atšokimo.
Porsche akcijų kaina išlieka kritimo kanale bei šiuo metu vėl testuoja praėjusių metų debiuto biržoje metu buvusį kainų lygį. Jei jis atlaikys, gali susiformuoti taip vadinamas dvigubas dugnas, po kurio sektų didesnis atšokimas.
Airbus akcijų kaina toliau tęstuoja anksčiau buvusį pasiektą rekordinį lygį. Jei pavyks tvariai virš jo pakilti, tuomet augimas prasitęs.
Daimler Truck Holding akcijų kaina patestavo ankstesnio kritimo metu suformuotą dugną, bei nuo jo atšoko ir pakilo virš kritimo trendo linijos, kas yra pozityvus reiškinys, tad mūsų gali laukti dar didesnis atšokimas.
Autorius: TI


Dar daugiau apžvalgų rasite mūsų tinklapio straipsnių skiltyje Apžvalgos (bei nuspaudę šią aktyvuotą nuorodą)
 
Dar nėra komentarų