JAV akcijų indeksai kilo sužibus vilčiai dėl valstybės skolos lubų padidinimo

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: SEB bankas Data: 2023-05-18 11:58 Komentarai: (3)
JAV komercinio nekilnojamojo turto rinka išgyvena nuosmukį. „S&P 500“ akcijų indeksas vakar pakilo 1,19 proc., NASDAQ 1,28 procento. NASDAQ indeksas pasiekė aukščiausią lygį nuo rugpjūčio mėnesio. Atstovų rūmų pirmininkas K. McCarthy pareiškė, kad susitarimas dėl skolos lubų padidinimo gali būti pasiektas dar iki savaitės pabaigos. Pozityviai apie vykstančias derybas atsiliepė ir JAV prezidentas.

JAV komercinio nekilnojamojo kainos pirmą ketvirtį nukrito pirmą kartą nuo 2011 metų. „Moody's“ analitikų nuomone, kainų nuosmukis dar tęsis, kas gali lemti reikšmingus nuostolius bankams. Vakar paskelbti JAV balandžio mėn. naujai pradėtų statyti namų duomenys atitiko prognozę, o statybos leidimų išduota šiek tiek mažiau, negu tikėtasi. Šiandien 15.30 val. Lietuvos laiku bus paskelbtas JAV per savaitę naujai užregistruotų bedarbių rodiklis.

Teigiamos nuotaikos šįryt persimetė į Azijos šalių biržas – 8.45 val. Lietuvos laiku Japonijos NIKKEI buvo pakilęs 1,65 proc., Honkongo „Hang Seng“ 0,92 proc. Pietų Korėjos KOSPI 0,71 procento. „Alibaba“ akcijos prieš ketvirčio finansinių rezultatų paskelbimą pabrango beveik 3 procentais. Japonijos NIKKEI akcijų indeksas yra pakilęs į 33 metų aukštumas. Investuotojus džiugina augantis šalies eksportas, prie akcijų brangimo prisideda ir nukritęs jenos kursas. Balandį, palyginti su tuo pačiu 2022 m. laikotarpiu, eksportas išaugo 2,6 proc., importas smuktelėjo (-2,3 proc.) pirmą kartą per pastaruosius du metus (tai daugiausiai lėmė nukritusios naftos ir dujų kainos). Japonijos ministras pirmininkas F. Kishida susitiko su didžiausių pasaulio puslaidininkius gaminančių kompanijų vadovais aptarti šio sektoriaus vystymo klausimų. Šalies vyriausybė siekia išsiaiškinti, kokios finansinės paskatos paskatintų šias bendroves investuoti Japonijoje. Susitikime dalyvavo „Micron Technology“, „Taiwan Semiconductor Manufacturing“, „Intel“, „Samsung Electronics“, IBM ir „Applied Materials“.

OMXB indeksas smuktelėjo 0,47 proc., tarp 100 tūkst. eurų prekybos apyvartą pasiekusių bendrovių didžiausiu kainos pokyčiu išsiskyrė „Coop Pank“ (-2,03 proc.), daugiau reikšmingesnių kainos pokyčių nepasitaikė. „Tallink Grupp“ (-0,52 proc.) pranešė, kad birželio 13 d. vyksiančiam akcininkų susirinkimui bus siūloma pritarti sprendimui dividendų iš 2022 m. pelno nemokėti (bendrovė 2022 m. uždirbo 13,9 mln. eurų grynojo pelno).
 
1.   Parašė bim_bam   2023-05-18 13:15  

negi kas nors rimtai mano, kad yra bent menkiausias šansas kad jie nepakels tų lubų? Čia tradicinis spektaklis, tik įdomu, kad rinka į tai reaguoja...

 
2.   Parašė IT17   2023-05-18 13:22  

o gal cia rinkos judesius prie naujienu pritempia, o ne atvirksciai.... plius cia tik vienos dienos judesys, ziuresim ar bus tesinis, nes siaip padetis dviprasmiska...

 
3.   Parašė topl0305   2023-05-18 14:41  

Visi spektakliai anksčiau ar vėliau baigiasi. Ir kuo ilgiau spektaklis tęsiasi, tuo daugiau gyvenimiškų darbų susikaupia.