Dujų kainos Europoje – mažiausios nuo karo Ukrainoje pradžios

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2022-05-20 13:10 Komentarai: (1)
Gamtinių dujų kainos Europoje stabilizavosi žemiausiame lygyje nuo Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios, nes padidėjęs SGD importas padeda papildyti atsargas ir sumažina baimes.

Birželio mėnesio gamtinių dujų ateities sandoriai Amsterdamo biržoje šiandien pinga apie du procentus iki 89.55 eurų už megavatvalandę (MWh). Tai mažiausia kaina nuo vasario 23 dienos.

Bloomberg analizė rodo, kad iki mėnesio pabaigos į Europą atplauks mažiausiai dešimt SGD tanklaivių, o tai padės toliau didinti atsargas. Europos Vadovų Taryba ir įstatymų leidėjai pasiekė susitarimą iki lapkričio mėnesio nustatyti minimalią 80 procentų atsargų ribą, kad būtų užtikrinta, jog kitai žiemai atsargos būtų pakankamos. Pasak Europos dujų infrastruktūros organizacijos, Senojo žemyno saugyklų atsargų lygis gegužę padidėjo beveik 25 procentais ir yra artimas penkerių metų vidurkiui, kuris sudaro keturiasdešimt penkis procentus.

Rinka išlieka atsargi, o mokėjimo už dujas terminai sparčiai artėja. Maskva jau nutraukė tiekimą Lenkijai ir Bulgarijai. Suomija taip pat atsisako mokėti rubliais ir tikisi panašaus žingsnio iš Rusijos.

Nuo metų pradžios Europoje gamtinės dujos pabrango apie dvidešimt aštuonis procentus, o per pastaruosius vienerius metus 254 procentais.
 
1.   Parašė C#   2022-05-20 14:30  

Baigesi sildymo sezonas, o ne joks ten SGD.

https://finviz.com/futures_charts.ashx?t=NG&p=m1

Iki realaus kainu sumazejimo matyt teks dar palaukt. Idomiausia bus rudeni kai vel atsals.