Baimė prarasti pinigus rinkoje

» Straipsniai » Investavimo pagrindai
Visi profesionalūs investuotojai turi ir nuostolingų sandorių- jie supranta, kad tai yra „žaidimo“ dalis. Deja, daugeliui prekiautojų kiekvienas sandoris yra susijęs su milžiniška baime prarasti pinigus.
versija spausdinimui
Autorius: traders.lt Data: 2021-05-08 03:44 Komentarai: (0)
Jei norite būti prekiautoju, turėsite nuostolių, o jei vis tiek bandote jų išvengti bet kokia kaina ir bandote rasti Šventąjį Gralį tarp sistemų, turinčių 75 procentų efektyvumą, tuomet turėtumėte dabar visa tai pamiršti. Kad ir kaip banaliai tai skambėtų, nuostoliai kaip ir uždarbis yra prekybos dalis - jie neatsiejami. Jei neišmoksite tinkamai pralaimėti (prarasti), niekada neuždirbsite sistemingai pinigų.

VISI profesionalai turi nuostolingų sandorių, jie supranta, kad tai yra „žaidimo“ dalis. Deja, daugeliui prekiautojų kiekvienas sandoris yra susijęs su milžiniška baime prarasti pinigus, o kartais ir su giliu emociniu įsitraukimu.


Štai keletas svarbiausių priežasčių, dėl kurių prekiautojai baiminasi nuostolių:

1. Jie nesupranta, kad matematiniu požiūriu po daugybės sandorių, nors kurių didžioji dalis nuostolingi, prekiautojas vis tiek gali būti pliuse, tai gryna matematika.

2. Jie jaučia apibendrintą nuostolių baimę.

3. Jie prekiauja per didelėmis pozicijomis (rizikuoja daugiau nei turėtų), o tai sukelia nerimą, nemigo naktis ir didelius emocinius svyravimus.

Toliau straipsnyje bus aptarta baimė prarasti pinigus ir kaip ją suvaldyti. Tai labai svarbus dalykas, todėl perskaitykite visą tekstą ir, jei reikia, grįžkite prie jo. Jame esanti informacija padės pašalinti nesėkmės rinkoje baimę ir paversti jus pasitikinčiu savimi bei emocijas valdančiu prekiautoju.


Praradimo baimė gali būti gera natūrali emocija, tačiau turime pakeisti jos subjektą

Baimė prarasti pinigus yra gera emocija daugelyje gyvenimo sričių, jei jos neturėtume, pasaulyje ir rinkoje kiltų kur kas daugiau chaoso. Žmonės saugo savo įgytą turtą ir nuosavybę - ir gerai, juk jie dėl to sunkiai dirbo.

Tačiau prekyboje natūrali gynybinė energija ir su pinigais susijusios emocijos turėtų būti transformuotos ir nukreiptos į kitą psichinę būseną ...

Užuot jaudinęsis dėl kapitalo praradimo prekiaujant, pradėk kontroliuoti kiekvieną sandorį - prekiautojas turėtų visiškai kontroliuoti riziką, nustatydamas tinkamai nuostolio apribojimo lygį ir pasirinkdamas tinkamą pozicijos dydį. Šios priemonės bus jūsų būdas kontroliuoti savo kapitalą, o užuot bijoję nesėkmių, turėtumėte jaustis tvirtesni ir pasitikintys savimi, nes anksčiau nusprendėte, kad jaučiatės patogiai, net jei pralaimėjote ir tai padarėte PRIEŠ patekdami į rinką, naudojantis dviem aukščiau paminėtais įrankiais.

Tačiau norint visiškai įveikti baimę prarasti kapitalą, nepakanka naudoti šias priemones rizikos kontrolei.


Užduokite sau keletą svarbių klausimų

Jei planuodami prekybą jaučiate nerimą ar kitą emociją, turėtumėte tai žinoti ir užduoti sau šiuos tris svarbius klausimus (ir sąžiningai į juos atsakyti):

1. Ar tikrai turiu žinių ir pasitikėjimo savimi, kad prekiauti realia sąskaita?

Jei prekiaujate savo sunkiai uždirbtais pinigais, bet nežinote, ko ieškote, ir nesate 100 procentų įsitikinę savo analitiniais ir prekybos įgūdžiais ... tikriausiai neturėtumėte to daryti. Svarbi priežastis, dėl kurios prekiautojai nerimauja, kad praras, yra tai, kad jie nėra įsitikinę savo prekybos galimybėmis! Nors tai gali pasirodyti kvaila, bet tai tiesa - daugelis prekiautojų nepraktikavo savo strategijos, neturi plano, žurnalo ir pan. ... jie dar nėra pasirengę rizikuoti realiais pinigais rinkoje ... todėl jaučia nerimą kai prekiauja.

2. Ar aš prekiauju pozicija, dėl kurios man kyla per didelė rizika?

Jei nežinote, kokia yra jūsų rizikos tolerancija, pirmiausia turite apie tai pagalvoti. Tai tiksli suma, kurios nebus gaila, kai ją prarasite, nes GALITE patirti nuostolių kiekvieno sandorio metu ... prisiminkite tai. Turite atsižvelgti į savo finansinę padėtį ir tada nustatyti, kiek iš tikrųjų galite rizikuoti atlikdami vieną sandorį ... būkite patys sau sąžiningi. Turėtumėte galvoti apie save kaip apie rizikos valdytoją, o ne apie asmenį, kuris ieško sėkmės rinkoje, jūsų požiūris į prekybą daro didelę įtaką jūsų rezultatams.

3. Ar tikrai suprantu prekybos matematiką?

Rašant apie „prekybos matematiką“ turimas omenyje rizikos ir atlygio santykis bei jo santykis su bendru laimėjimo procentu. Pavyzdžiui, po 20 sandorių serijos galite patirti nuostolį per bent 35 - 45 procentus iš jų, daugumos specialistų atveju tai yra apie 40 - 50 procentų, kartais net 60 procentų. Tačiau dėl rizikos ir pelno santykio svarbos galite prarasti daugiau kartų, nei laimite, ir vis tiek sistemingai uždirbti. Tai bus paaiškinta toliau.


Priimk, kad pralaimėti yra gerai

Pralaimėti yra gerai, jei greitai sumažinate nuostolius ir suprantate, kad taip elgdamiesi saugote kapitalą, o tada jūsų sėkmingi sandoriai jums padengs visus nuostolius. Tai yra vidutinio rizikos ir pelno santykio, kuris išryškėja po ilgų sandorių, jėga - mes pamatysime pavyzdį žemiau ...

Netgi labai pelningi prekiautojai, paprastai praranda daugiau kartų, nei uždirba, norėdami tai įrodyti paimkime pavyzdį, rodantį keturioliką sandorių, kai sėkmingieji sudarė tik 43 procentus. Trumpai tariant, tai reiškia, kad praradote 57 procentų savo sandorių metu ir laimėjote tik 43 procentais atvejų. Gali būti sunku susieti nesėkmę daugumoje sandorių su pinigų uždirbimu, tačiau jūs neturite būti teisus, kad užsidirbtumėte pinigų.

Ši lentelė rodo, kad profesionalai gali pralaimėti daugiau sandorių nei laimėti, bet po didesnės serijos vis tiek bus pliuse. Tai reiškia, jog nesėkmė vienoje prekyboje neturėtų jūsų jaudinti:
Pasitikėkite savo strategija ir matematika

Kaip matome aukščiau pateiktoje sandorių istorijoje, matematika mums rodo, kad net ir pralaimėjus 57 procentus sandorių, jei tik leisime pelnui augti 2:1 ar didesniu santykiu ir sumažinsime nuostolius esant 1R ar mažiau, tai pelnai patys savimi pasirūpins. Verta paminėti, kad įtraukėme porą 1,5R sandorių, nes kartais prasminga pasiimti šiek tiek mažesnį nei 2R pelną, atsižvelgiant į vyraujančias rinkos sąlygas. Vidutinis RR šiame pavyzdyje buvo 1:1,75, o jei siekiate 1:1,5 arba 1:2 santykio, tada ilgalaikėje perspektyvoje būsite pliuse. Sėkmės paslaptis yra VISŲ nuostolių išlaikymas 1R lygiu ar mažiau ir prekyba TIK tada, kai pasirodo laukiama struktūra rinkoje.

Jei nuosekliai laikysitės plano, nuostolius bus lengviau priimti, nes turite planą, kuriame nurodoma, ko norite pasiekti - protas yra labai logiškas, todėl rečiau patirsite baimę ir nerimą. Metodas „nustatyk ir pamiršk“, apie kurį dažnai rašoma, gali padėti protui lengviau priimti nesėkmes. Taip pat išvengsite įsitraukimo į daugumą sandorių, o tai sukelia daug nereikalingų nuostolių.


Nemigos nakties testas

Viskas, kas rašyta anksčiau, yra teisinga ir tikslu, tačiau yra vienas paprastas „baimės testas“, kuris yra veiksminga gairė daugumai prekiautojų.

Šis testas tiesiog matuoja jūsų savijautą naktį prieš einant miegoti, kai rinkoje turite aktyvią poziciją. Jei pastebite, kad negalite nustoti galvoti apie sandorį arba vis jį stebite, o ne miegate, patiriate baimę prarasti pinigus. Taigi, jums yra labai lengvas testas:

Viena paprasta taisyklė ... jei negalite ramiai miegoti naktį, nes nerimaujate dėl sandorio, tada ...

1. turite per daug didelę poziciją / rizikuojate per daug

2. neįsivaizduojate, ką darote, ir nesate tikri dėl savo sąveikos su rinka.


Išvada

Nesėkmės baimė gali apriboti prekiautoją ir neleisti jam atlikti gero sandorio, jis nuolat spėlios arba net negalės užmigti. Jei norite būti sėkmingi rinkoje, turėtumėte tai įveikti. Kova su baime prasideda nuo priėmimo - pirmiausia turime sutikti, kad prarasime, net jei bandysime to išvengti. Nėra prasmės bandyti išvengti nesėkmių, vietoj to mes turėtume išmokti jas spręsti.

Šiame straipsnyje buvo keletas patarimų, tad juos trumpai apibendrinsime dabar:

Susikurk ir pasitikėk savo strategija: įsisavink ją, vadovaukis ja ir tikėk;

Tinkamai valdykite savo kapitalą - sumažinkite nuostolius 1R ar mažesniu laipsniu, kad rizikos ir pelno santykis būtų maždaug 1:2. Taip pat kartais galime gauti pelną 1:3, 1:4 ar net didesniu santykiu;

Pasitikėkite matematika: prisiminkite pavyzdį iš lentelės, net jei turite tik apie 40 procentų sėkmingų sandorių, tai gali būti geras pelnas, jei bandysite gauti 1:1,5 ar didesnį rizikos - pelno santykį.


Parengta remiantis užsienio internetiniais tinklapiais
 
Dar nėra komentarų