JAV privačiame sektoriuje sukurta mažiau nei laukta naujų darbo vietų

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2021-03-03 16:12 Komentarai: (0)
Remiantis šiandien paviešinta ADP informacija, praėjusį mėnesį Amerikos privačiame sektoriuje buvo sukurta mažiau nei laukta naujų darbo vietų.

Per vasarį minimame sektoriuje atsirado 117 tūkstančių naujų darbo vietų, arba šešiasdešimt tūkstančių mažiau nei laukta. Tiesa, sausio mėnesio duomenys padidinti nuo 174 iki 195 tūkstančių.

Visas grynasis darbo vietų augimas atsirado iš paslaugų srities.

Praėjusį mėnesį prekybos, transporto ir komunalinių paslaugų sektoriai sukūrė 48 tūkstančius darbo vietų. Švietimo ir sveikatos priežiūros paslaugų srityje jų padaugėjo 35 tūkstančiais, o nukentėjusi svetingumo industrija, kuri patyrė didžiausią su pandemija susijusį smūgį, sukūrė tik 26 tūkstančius darbo vietų. Šiame sektoriuje, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, darbo vietų sumažėjo 3,8 milijonais. Tuo tarpu profesionalių ir verslo paslaugų srityje vasarį darbo vietų padaugėjo dvidešimt dviem tūkstančiais.

Per antrąjį šių metų mėnesį Amerikos pramonėje darbo vietų sumažėjo keturiolika tūkstančių, o štai statybose jų kiekis krito trimis tūkstančiais.

Labiausiai augo įmonės, kuriose dirba nuo 50 iki 499 darbuotojų, jose atsirado 57 tūkstančiai naujų darbo vietų, mažos įmonės pridėjo 32 tūkstančius, o didelės įmonės - 28 tūkstančius darbo vietų.

Penktadienį bus pristatyta bendra Amerikos vasario mėnesio darbo rinkos ataskaita. Laukiama, kad bedarbystė, lyginant su sausiu, nepakito ir sieks 6,3 procento, o štai naujų darbo vietų ne žemės ūkio sektoriuose iš viso buvo sukurta 180 tūkstančių, kai mėnesį prieš tai šis rodiklis siekė tik 49 tūkstančius.
 
Dar nėra komentarų