Prekyboje išliks tik labiausiai prisitaikę

» Straipsniai » Investavimo pagrindai
Jei norite išgyventi kaip prekiautojas (treideris), daug ką turite atlikti teisingai ir sistemingai. Silpni žmonės, nesugebantys įsipareigoti, nesilaikantys disciplinos, sistemingumo ir motyvacijos, paprasčiausiai to nedaro.
versija spausdinimui
Autorius: traders.lt Data: 2020-12-24 23:50 Komentarai: (0)
Ar norėtum būti pačiu geriausiu kaip tik įmanoma prekiautoju (treideriu) ir sistemingai užsidirbti pinigų? - Žinoma, norėtum. Ar norėtum kuo daugiau džiaugtis gyvenimu? Kas gi to nenorėtų? Tačiau visuomet reikia prisiminti, kad prekyboje (treidinge) išliks tik labiausiai prisitaikę.

Kvaili klausimai? Galbūt. Bet galbūt norime jus parengti kitam klausimui ... Ar jūs geros formos?

Buvimas geros formos ar geros kondicijos - tai yra tai, apie ką žmonės dažnai svarsto metų pabaigoje dėl svarios priežasties. Tai būdas padidinti jūsų pasitenkinimą gyvenimu. Visų pirma, ką gausite iš savo pinigų ir sėkmės, jei nesate sveikas ir geros formos? - Nieko.

Lygiai taip pat „sveikas“ treideris yra būdas būti kuo geresniu prekiautoju. Kokiu būdu galite būti geros formos kaip prekiautojas? Tai yra tas pats, kaip pasiekti gerą fizinę būklę: sunkus darbas, atsidavimas, kantrybė ir, svarbiausia, motyvacija.

Spėk, kodėl? Buvimas geros fizinės formos priverčia išeiti iš savo komforto zonos. Tačiau ilgalaikė nauda yra MILŽINIŠKA. Buvimas geros formos kaip prekiautoją taip pat priverčia išeiti iš komforto zonos, bet ir čia nauda yra DIDELĖ.

Ar norite gerai gyventi būdami prekiautoju? Taigi, jūs turėtumėte būti geros formos ir ją išlaikyti, o norėdami tai padaryti, turite prisitaikyti ir gyvenime, ir prekyboje. Nepakanka žinoti daug, jei neįdėsite DAUG PASTANGŲ ir NEKEISITE tai, ką darote.


Norėdami išgyventi, turite tobulėti, būti sėkmingi, turite optimizuoti

Frazė „išgyvena geriausieji“ paprastai siejama su Charles Darvin ir evoliucija. Tačiau šį terminą pirmą kartą pavartojo Herbert Spencer, perskaitęs Darvin rūšių kilmę, bei aprašęs savo paties ekonominių teorijų ir Darvin biologinės evoliucijos teorijos paraleles. 

Mūsų pagrindinė užduotis yra naudoti šį terminą ekonomikoje, finansuose ir, žinoma, prekyboje.

Jei norite išgyventi kaip prekiautojas (treideris), daug ką turite atlikti teisingai ir sistemingai. Silpni žmonės, nesugebantys įsipareigoti, nesilaikantys disciplinos, sistemingumo ir motyvacijos, paprasčiausiai to nedaro. Jie pralaimi. Be jokios abejonės, nenorite būti jų vietoje.

Panašiai kaip žmogus, turintis gerą fizinę būklę, džiaugsis gyvenimu kur kas labiau (net jei neturi daug pinigų) nei tas, kuriam yra vienas žingsnis iki širdies priepuolio (net jei jis yra turtingas), taip pat ir prekiautojas esantis geros formos (net jei turi mažo kapitalo) prekyba ir jos vėlesniais vaisiais džiaugsis daug labiau nei blogos formos (net jei jis turi daug kapitalo) treideris.

„Išliekančios rūšys paprastai nėra pačios protingiausios, jos net nėra stipriausios, tačiau jos turi galimybę prisitaikyti ir prisitaikyti prie besikeičiančios aplinkos, kurioje gyvena“- Luizianos valstijos universiteto verslo profesorius Leon C. Megginson - 1963 metai.

Tačiau išgyvenimo neužtenka, visų pirma mes norime būti sėkmingi prekyboje, tiesa? Pirmas žingsnis - išmokti išgyventi, kasmet nebeprarasti kapitalo ir pradėti likti virš vandens. Norėdami tai padaryti, turite pasikeisti. Negalite kažko padaryti, kai žinote, kad tai neveikia. Tik tas, kuris mokosi iš savo klaidų, galės išgyventi pakankamai ilgai, kad būtų sėkmingas prekiautojas (t.y. užsidirbtų pinigų).

Taigi, kaip jūs galite tapti geresniu prekiautoju, t.y. ne tik tiesiog išgyvenančiu, bet efektyviai prekiaujančiu? - Jūs turite išmokti optimizuoti.


Kaip būti geriausiu prekiautoju (ir tai daugiau nei tik išgyventi)

Saugokite kapitalą

Jei norite išgyventi - saugokite savo kapitalą. Gamtoje krokodilas yra vienas geriausiai prisitaikiusių plėšrūnų. Kita labai prisitaikanti rūšis yra Afrikos liūtas. Abu šie neįprasti plėšrūnai rodo elgesį, kurio prekiautojai turėtų iš jų pasimokyti. Vienas iš jų yra energijos taupymas lengviausioms (silpniausioms) aukoms. Jie gali palaukti kelias dienas, kol ras tobulą auką, žinoma, jie nesikiša kaskart pastebėję ką nors, nes žino, kad tai gali baigtis badu. Laikui bėgant šie gyvūnai prisitaikė ir evoliucionavo, kad išmoktų, jog laukimas (kantrybė) yra greičiausias būdas gauti gerą maistą. Jie saugo savo energiją (kapitalą) ir, pamatę tobulą grobį, pradeda medžioti ir lengvai nužudo auką. 

Kaip prekiautojas, jei rizikuojate savo pinigais matydami net mažiausią signalą dienos metu, greitai iššvaistysite savo kapitalą, o kai ateis gera / lengva galimybė (auka), tuomet gailėsitės, jog negalite ja pasinaudoti, kad nebuvote kantresni bei labiau nesirūpinote savo kapitalu.

Protingai rinkitės sandorius

Kaip plėšrūnai protingai renkasi savo grobį, taip ir jūs turite protingai pasirinkti savo sandorius. Negalite prarasti kapitalo po blogų sandorių, turite būti drausmingi ir kantrūs. Kaip liūtas nesiekia stipriausio grobio, bet renkasi lengviausias aukas, nes žino, kad jo energijos atsargos yra ribotos, ir jei jis eikvos energiją, o ne griebs aukas, jis badaus.

Panašiai, jei tęsite prekybą ir nesilaikysite plano bei nelauksite sandorių, kuriuos galite atlikti pačiomis palankiomis sąlygomis, greitai prarasite pinigus ir jūsų sąskaita taip pat neišsilaikys.

Supraskite, kad laikas jums padės

Prireikia daugelio metų, kad evoliucija paveiktų rūšis, kai organizmai keičiasi ir prisitaiko prie aplinkos. Po kurio laiko jūs išmoksite iš savęs ir kitų bei tapsite geresniu prekiautoju. Visa tai neįvyks per naktį. Žemei yra 4,54 milijardo metų, o žmogaus smegenys atsirado tik maždaug prieš 7 milijonus metų, per pastaruosius 2 milijonus metų jos išsivystė iki dabartinės formos. Nesvarbu su kuo tai būtų susiję, reikia daug laiko, kad viskas taptų veiksminga ir tobula.

Kuo greičiau suprasite, kad nepraturtėsite per naktį, tuo greičiau atsirasite kelyje link pinigų uždirbimo. Galvokite apie prekybą kaip apie krovininį traukinį - norint įsibėgėti, reikia laiko, tačiau kai tai pavyks, bus sunku sustabdyti. Tačiau jei bandysite per greitai nueiti per toli, „išvažiuosite iš bėgių“ ir prarasite savo šansus. Pradėkite nuo nedaug ir veikite neskubėdami, mokykitės, kol tikrai nesužinosite, ką darote, laikui bėgant žinosite, kada rizikuoti labiau.

Lavinkite ir naudokitės savo intuicija

Augdamas ir keisdamasis kaip prekiautojas, išsiugdysi intuiciją. Tai yra viena iš paskutinių dėlionės dalių, atsirandančių po to, kai sistemingai elgsitės taip, kaip aprašyta šiame straipsnyje. Geriausi prekiautojai gali pažvelgti į grafiką ir iš karto gerai suprasti, kas nutiks. Jie tiesiog laukia, kol pasirodys įėjimo į rinką signalas, kai rizikos ir atlygio santykis yra geras, ir vykdo prekybą. Naujokui treidingas arba prekyba gali atrodyti lengva, tačiau jis nemato įdėtų pastangų, kurios atvedė prie šio taško.

Evoliucionuokite ir prisitaikykite

Svarbiausia tampant pelningu prekiautoju yra supratimas, kad norint užsidirbti pinigų reikia augti ir prisitaikyti.

Visų pirma, jūs turite išmokti tinkamai prekiauti, o laikui bėgant jūs studijuosite kainų judėjimą grafikuose. Turite pradėti bandymų ir klaidų procesą, mokytis ir augti nuo pradedančiojo iki patyrusio prekiautojo.

Prisitaikymas ir augimas taip pat taikomi kintančioms rinkos sąlygoms. Jei bandysite prekiauti rinkoje pagal tendenciją, kuri virsta konsolidacija, prarasite. Gebėjimas pažvelgti į grafiką, interpretuoti rinkos istoriją ir atitinkamai elgtis yra būdas patekti į teisingą kelią.

Jūs turite mokytis iš klaidų ir skirti laiko grafikų analizavimui. Jei nemokėsite panaudoti savo klaidų tobulėjimui, netapsite geru prekiautoju. Taigi, neleiskite klaidoms savęs sužlugdyti, kiekvieną klaidą vertinkite kaip galimybę kažko išmokti ir padaryti pokyčius į gerąją pusę.


Pabaigai

Jei nuolat nesimokysi, neprisitaikysi ir nesikeisi į gerąją pusę, rinkoje neišgyvensi. Prekyboje (treidinge) iš tiesų išgyvena labiausiai prisitaikę. Išgyventi sugeba tik prisitaikantys prekiautojai, analitikai ir entuziastai. Tai reiškia, kad jei tikitės greito uždarbio, neišgyvensite. Aistra yra kvalifikuoto prekiautojo dalis, be to, ji prisideda prie to, kad prekiausite taip, jog jūsų pelnas galiausiai viršytų jūsų nuostolius.


Parengta remiantis užsienio internetiniais tinklapiais
 
Dar nėra komentarų