Kaip užsidirbti pinigų akcijų rinkoje?

» Straipsniai » Investavimo pagrindai
Vidutinė akcijų rinkos grąža yra apie dešimt procentų per metus - didesnė nei banko sąskaitoje ar obligacijose. Taigi, kodėl tiek daug žmonių neuždirba tų dešimties procentų, nepaisant investicijų akcijų rinkoje?
versija spausdinimui
Autorius: traders.lt Data: 2020-12-19 01:39 Komentarai: (2)
Vidutinė akcijų rinkos grąža yra apie dešimt procentų per metus - didesnė nei banko sąskaitoje ar obligacijose. Taigi, kodėl tiek daug žmonių neuždirba tų dešimties procentų, nepaisant investicijų akcijų rinkoje? Daugelis tiesiog neinvestuoja pakankamai ilgai.

Kalbant apie investavimą akcijų rinkoje, „laiko rinkoje“ trukmė yra geriausias viso produktyvumo rodiklis. Deja, investuotojai dažnai patenka į vertybinių popierių biržą ir iš jos išeina blogiausiu įmanomu laiku, bei tokiu būdu jie praranda metinę grąžą.


Kad užsidirbti pinigų investuojant į akcijas

Daugiau laiko - tai didesnė tikimybė padidinti savo investicijas. Geriausios įmonės laikui bėgant padidina savo pelną, o investuotojai kaip to pelno augimo atlygį gauna didesnę akcijų kainą. Ši didesnė kaina reiškia investuotojams, turintiems akcijų, investicijų grąžą.

Daugiau laiko rinkoje taip pat leidžia gauti dividendus, jei įmonė juos moka. Jei prekiaujate rinkoje kasdien, kas savaitę ar kas mėnesį, galbūt atsisveikinsite su dividendais, nes greičiausiai neturėsite akcijų kritiniuose kalendoriniuose taškuose, kad gautumėte išmokas.

Jei tai neįtikina, apsvarstykite šį aspektą. Remiantis atliktais tyrimais, per paskutinius penkioliką metų akcijų rinką kasmet vidutiniškai grąžindavo 9,9 procento tiems, kurie išliko investavę. Bet:

Jei per tą laikotarpį praleidote tik 10 geriausių dienų, jūsų metinė grąža sumažėjo iki 5 procentų;

Jei praleidote 20 geriausių dienų, jūsų metinė grąža sumažėjo iki 2 procentų;

Jei praleidote geriausias 30 dienų, iš tikrųjų praradote pinigus (-0,4 procento per metus).

Kitaip tariant, jūs uždirbtumėte dvigubai daugiau likdami investavę (ir jums taip pat nereikia stebėti rinkos!) tik 10 papildomų kritinių dienų. Tačiau niekas negali numatyti, kurios tai bus dienos, todėl investuotojai turi nuolat investuoti, kad jas pagautų. Kuo ilgiau būni investavęs, tuo arčiau esi šios istorinės dešimties procentų vidutinės metinės grąžos.


Trys pasiteisinimai, neleidžiantys užsidirbti pinigų

Akcijų rinka yra vienintelė rinka, kurioje parduodamos prekės ir visi per daug bijo pirkti. Gal skamba kvailai, bet būtent taip atsitinka, kai rinka nukrenta net keliais procentais, kaip dažnai būna. Investuotojai išsigąsta ir paniškai parduoda. Tačiau kai kainos kyla, daugelis investuotojų skuba parduoti. Tai yra puikus receptas „pirkti brangiai ir parduoti per žemai“.

Norėdami išvengti abiejų šių kraštutinumų, investuotojai turi suprasti tipinius melus, kuriuos jie sako patys sau. Čia yra trys iš didžiausių:

1. „Aš palauksiu, kol vertybinių popierių birža bus saugi investuoti“

Šiuo pasiteisinimu investuotojai naudojasi po akcijų kainų kritimo, kai per daug bijo pirkti rinkoje. Galbūt akcijos krito kelias dienas iš eilės, o gal tai ilgalaikis nuosmukis. Bet kai investuotojai sako laukiantys, kol bus saugu, tai reiškia, kad laukia kainų kilimo. Taigi, saugumo laukimas (suvokimas) yra tik būdas mokėti didesnes kainas, o investuotojai dažnai moka tik už saugumo suvokimą.

Kas skatina tokį elgesį: baimė yra pagrindinė emocija, tačiau psichologai šį konkretesnį elgesį vadina „trumparegystės vengimu“. Tai reiškia, kad investuotojai norėtų bet kokia kaina išvengti trumpalaikių nuostolių, o ne gauti ilgalaikį pelną. Taigi, kai jūs prarandate pinigus, jūs tikriausiai padarysite viską, kas įmanoma, kad skausmas būtų sustabdytas. Tad jūs parduodate akcijas arba neperkate, net kai kainos yra žemos.

2. „Aš atpirksiu kitą savaitę, kai ji bus mažesnė“

Šį pasiteisinimą naudoja būsimi pirkėjai, laukiantys akcijų kainų sumažėjimo. Tačiau, kaip rodo duomenys, investuotojai niekada nežino, kaip akcijos judės tam tikrą dieną, ypač trumpuoju laikotarpiu. Akcijų kainos ar rinka gali kilti taip pat lengvai kaip ir kristi. Protingi investuotojai perka akcijas, kai jos yra pigios, ir laikui bėgant jas laiko.

Kas sukelia tokį elgesį: tai gali būti baimė ar godumas. Bijantis investuotojas gali jaudintis, kad akcijų kainos kris iki kitos savaitės ir laukia, tuo tarpu godus investuotojas tikisi nuosmukio ir nori gauti daug geresnę kainą nei šiandien.

3. „Man nuobodu su šiomis akcijomis, todėl parduodu“

Šiuo pasiteisinimu naudojasi investuotojai, kuriems reikalingos tokios kaip kazino emocijos susijusios su investavimu. Bet protingas investavimas iš tikrųjų yra nuobodus. Geriausi investuotojai daugelį metų sėdi su savo akcijomis, leisdami joms padidinti savo grąžą. Investavimas paprastai nėra greitas žaidimas. Visas pelnas gaunamas laukiant, o ne prekiaujant ir pasitraukiant iš rinkos.

Kas skatina šį elgesį: investuotojo jaudulio troškulys. Šį norą gali paskatinti klaidinga nuomonė, kad sėkmingi investuotojai kasdien prekiauja norėdami gauti didelį pelną. Nors kai kurie investuotojai tai daro sėkmingai, net ir jie yra konkrečiai ir racionaliai orientuoti į rezultatą. Jiems tai ne jaudulys, o pinigų uždirbimas, todėl jie vengia priimti emocinius sprendimus.


Fondai paremti indeksais ar atskiros akcijos?

Jei ši dešimties procentų vidutinė metinė grąža jums atrodo gerai, indekso fondas yra ta vieta, kur reikia investuoti. Indeksų fonduose yra dešimtys ar net šimtai akcijų, atspindinčių tokį indeksą kaip S&P500, todėl norint sėkmingai veikti, reikia nedaug žinių apie atskiras bendroves. Vėlgi, pagrindinis sėkmės variklis yra investavimo disciplina.

Jei norite investuoti į atskiras įmones, jums reikės vieno geriausių akcijų brokerių. Teigiama yra tai, kad potencialiai galite gauti daug didesnę atskirų akcijų grąžą nei indeksų fonde, tačiau turėsite šiek tiek skirti laiko įmonių tyrimams, kad uždirbtumėte.


Parengta remiantis užsienio internetiniais tinklapiais
 
1.   Parašė shtudent   2020-12-20 20:33  

Babutė pirko Microsoft po 6 USD. Dabar milijonierė. Sveikinimai babutei

 
2.   Parašė topl0305   2020-12-20 22:09  

Gal būtų ir mano bobutė pirkus Mažominkšto akcijų, bet va, tupėjo už raudonos uždangos.