Ar Price Action (kainos veiksmo) analizė yra tokia pati kaip techninė analizė?

» Straipsniai » Techninė analizė
Ar Price Action (kainos veiksmo) analizė yra tas pats, kas techninė analizė? Atsakymas yra „taip ir ne“.
versija spausdinimui
Autorius: traders.lt Data: 2020-11-07 02:01 Komentarai: (1)
Ar Price Action (kainos veiksmo) analizė yra tas pats, kas techninė analizė? Atsakymas yra „taip ir ne“. Taigi, šįkart panagrinėkime būtent šį klausimą ir aspektą plačiau.

Techninę analizę Vikipedija apibrėžia kaip „analizės metodiką kainų krypčiai prognozuoti tiriant praeities rinkos duomenis, pirmiausia kainą ir apimtį“. Tačiau techninė analizė gali apimti ir dažniausiai apima daugybę „techninių tyrimų“, nes ją iš esmės sudaro viskas, kas nėra fundamentalūs ar naujienų duomenys.

Ar tikrai visi šie techniniai tyrimai, t.y. rodikliai, įvairūs diagramų modeliai ir pan., iš tiesų yra reikalingi ar vertingi? Kodėl kai kurie prekybininkai įsitikina, kad šie įvairūs techninės analizės tyrimai yra „bilietas“ į finansinę sėkmę rinkoje, o kiti remiasi tik neapdorotų kainų strategijomis? Būtent šiuos ir kitus klausimus nagrinėsime.


Kodėl visi techninės analizės metodai nėra vienodi

Nors Price Action (kainos veiksmo) strategijos šalininkai, kurie daugiausiai dėmesio skiria neapdorotų arba grynų kainų grafikų analizavimui, vertina ir gerbia techninius analitikus, jie nepritaria minčiai, kad „bet koks techninis tyrimas yra geras tyrimas“. Vietoj to, jie laikosi saujelės paprastų, bet veiksmingų kainomis pagrįstų principų ir nežiūri į diagramas bei nebando kreivę pritaikyti tam, ką mato, pritaikydami vadovėlių teorijos pavyzdį, kaip tai daro daugelis populiarių techniniais rodikliais pagrįstų prekybos sistemų. Yra šimtai modelių, techninių rodiklių nustatymų ir pan., o techninė prekyba, net jei ji susiaurinama iki nišos / konkrečios temos, gali būti labai atsitiktinė, ir dažnai tokie techniniai metodai yra reklamuojami ar pristatomi pradedančiajam prekybininkui. Deja, labai pasikliaunant rodikliais ir kitais techninės analizės metodais, kurie iš esmės nepaiso kainų veiksmo, tai dažnai smulkiems prekybininkams lemia dramatišką ilgalaikę nesėkmę.

Daugelyje techninės analizės priemonių ar metodų gausu to, kas vadinama „triukšmu“. Tai reiškia, kad jie apima daug nereikalingų kintamųjų, tokių kaip techniniai rodikliai, tokie kaip RSI, Stochastic, MACD ir begalė kitų. Paprasčiausias paaiškinimas, kodėl šie techniniai rodikliai yra tiesiog laiko gaišimas, yra tai, kad jie visi yra tik kainų dariniai. Jei ketinate analizuoti ką nors, kilusį iš Price Action (kainų veiksmo), norėdami numatyti, kur kaina gali judėti toliau, kodėl pirmiausia nenagrinėtumėte tik neapdoroto arba gryno kainos veiksmo?

Analizuodami „kitus“ techninius tyrimus, be kainų veiksmo, jūs tiesiog pridedate nereikalingus kintamuosius ir sugadinate prekybos procesą, savo diagramas ir savo mintis. Taip prekiauti tiesiog nebūtina. Norint prognozuoti rinką, reikia tik neapdorotų, natūralių kainų duomenų, kuriuos bet kuri rinka jums teikia nemokamai. Netikėkite ažiotažu ar bet kuria svetaine / „guru“, sakančiu, kad jums „reikia“ XYZ prekybos sistemos, nes viskas, ko jums tikrai reikia, yra Price Action (kainos veiksmo).


Kodėl Price Action (kainos veiksmo) analizė yra geriausias techninės analizės metodas

Išfiltravus visus techninės analizės „triukšmus“, mokymus internete ir knygose, galima padaryti išvadą kas iš tiesų veikia bei kas yra logiška. Taigi, apsistojome ties neapdorotų kainų veiksmu, t.y. kainų judėjimu be rodiklių kainų diagramoje.

Sakant Price Action (kainos veiksmas), turimas omenyje dėmesys tik į neapdorotą diagramą, kurioje nėra nieko, išskyrus žvakėmis išreikšti kainų pokyčiai bei pagrindinių palaikymo ir pasipriešinimo lygių stebėjimas ir rinkos šališkumo bei tendencijų nustatymas trumpuoju ir ilguoju laikotarpiu. Tai daroma paprasčiausiai vizualiai stebint arba „skaitant diagramą“, nepasikliaujant trečiųjų šalių instrumentais ar techniniais tyrimais.

Naudodami konkretų kainų modelių rinkinį arba įėjimo „signalus“, ir kiek mažiau išėjimo, pirmiausia galime suskirstyti rinką kaip kainų veiksmų analitikai, tada kantriai laukdami, kol susilygins veiksniai, galite susirasti ir nustatyti įėjimo į rinką tašką.

Veiksnių susiliejimą galima lengvai apibūdinti ieškant T.L.S. arba „Tendencija, Lygis, Signalas“, ir tai darydami galime pritaikyti koeficientus savo naudai. Tai tiesiog reiškia, kad reikia ieškoti dviejų iš trijų TLS veiksnių, kuriuos reikia suderinti, ir tada ieškoti įėjimo į rinką toje vietoje, kur jie sutampa, t.y. arba tendencija ir lygis, arba lygis ir signalas, arba tendencija ir signalas ir kt. Jei galite suderinti du ar daugiau šių veiksnių, turite savo rankose galimą Price Action (kainos veiksmo) įėjimo tašką.

Techninė analizė neturi būti sudėtingesnė, nei dominuojančios rinkos tendencijos ieškojimas, pagrindinių grafiko lygių nustatymas ir kainų veiksmo įėjimo signalų ieškojimas. Tas, kuris jums sako kitaip, bando jums ką nors parduoti arba nežino, apie ką kalba.

Bus daugiau...


Parengta remiantis užsienio internetiniais tinklapiais

Dar daugiau straipsnių techninės analizės tema rasite mūsų tinklapio straipsnių skiltyje Techninė analizė bei nuspaudę šią aktyvuotą nuorodą
 
1.   Parašė egd   2020-11-08 17:27  

AMG