Pavojingiausias laikas prekiautojui

» Straipsniai » Investavimo pagrindai
Klaidingas pasitikėjimas savimi ir priklausomybė nuo euforijos po „didelio“ laimėjimo (uždarbio) yra tai, kas gali baigti jūsų, kaip treiderio arba prekybininko karjerą, todėl verta tai sustabdyti.
versija spausdinimui
Autorius: traders.lt Data: 2020-10-24 01:34 Komentarai: (2)
Ar kada pastebėjote, kad dažnai po didelio laimėjimo kito sandorio metu jums nepasiseka, t.y. patiriate nuostolį? Tai yra problema, kurios kai kuriais atžvilgiais galite išvengti. Kai daug uždirbi, emocijos sukelia norą grįžti į rinką, nors tam nėra jokios priežasties.

Klaidingas pasitikėjimas savimi ir priklausomybė nuo euforijos po „didelio“ laimėjimo (uždarbio) yra tai, kas gali baigti jūsų, kaip treiderio arba prekybininko karjerą, todėl verta tai sustabdyti. Po sėkmės galime pradėti matyti ar net išrasti neegzistuojančias formacijas, mes nesąmoningai galime įtikinti save grįžti į rinką.

Prieš pereidami prie šio straipsnio kitos dalies turite suprasti, kad negalima išvengti visų nuostolių, kartais tai bus įprastas statistinis įvykis. Šiame tekste turimi omenyje nuostoliai, kurių galite išvengti, būtent tų, kuriuos sukelia emocijos, kurias lemia jūsų smegenyse gaminamos cheminės medžiagos, kurių tikriausiai net nesuvokiate. Taigi, turėtumėte suplanuoti veiksmus, kaip išspręsti šį reiškinį.


Kodėl po laimėjimo mes linkę patirti nesėkmę

Akimirka iškart po to, kai jums pasiseks rinkoje, iš tikrųjų yra pavojingiausia jūsų prekybai. Jums gali pasirodyti, kad tai šiek tiek stebina, tačiau tai yra mokslu pagrįstas teiginys, kurį turėtumėte žinoti. 

Negalite paneigti, kad laimėję (uždirbę) jaučiate euforiją ir negalite užkirsti kelio tokiai emocinei reakcijai, o kodėl mes to norėtume, tiesa? Tačiau patyrus tokias emocijas gali įvykti nelaimė, jei nežinai, kaip su jomis elgtis. Dopaminas yra ta medžiaga, kuri priverčia mus jausti malonumą, ji atsiranda smegenyse, kai tik kas nors nutinka, kas padaro mus laimingus, pavyzdžiui, sėkmingas sandoris. Pavojus slypi tapus priklausomu nuo jausmo, kurį sukelia dopaminas, kuris yra neuromediatorius, veikiantis smegenų atlygio centrą. Tai veikia motorinius ir emocinius procesus, veikia malonumo jausmą gaunant kažkokį atlygį, bet ir daro poveikį veiksmams jam pasiekti. Sumažėjęs dopamino kiekis gali sukelti Parkinsono ligą, o žmonės, kurių dopamino lygis yra žemas, yra labiau linkę į priklausomybę. Tam tikro tipo dopamino receptorių buvimas taip pat siejamas su vadinamuoju „įspūdžiu ieškojimu“, tokie žmonės populiariai vadinami „rizikuojančiaisiais“.

Tai reiškia, kad po sėkmingos prekybos esame labiau linkę per daug prekiauti ir daryti kvailus dalykus, nes mūsų smegenys nesąmoningai ieško būdų palaikyti gerą savijautą, o tai sukelia dopaminas. Kai po sėkmingos prekybos (sandorio) dopamino lygis pakyla, protas negali įžvelgti visų rizikų rinkoje, o tai gali sukelti nukrypimą nuo jūsų paties plano.

Smegenys daug padarys, kad pasitenkinimo jausmas neišblėstų. Paradoksalu, tačiau kaip ir esant kitoms priklausomybėms, tokioms kaip narkotikai, lošimai ir kita, dopaminas gaminamas nepriklausomai nuo to, ar tai, ką darote, yra naudinga jums ir jūsų kūnui. Pats patekimo į rinką veiksmas, kuris lėmė, kad jus užsidirbote ir nudžiugote, sukelia jūsų smegenyse dopamino antplūdį, t.y. euforijos būseną. Tikimės, kad suprantate, kaip tai pavojinga ir kad šis mechanizmas gali sukelti daugybę nuostolių ar net sudeginti jūsų sąskaitą.

Taigi, smegenys padarys tai, ką nori, nesvarbu, ar jūs uždirbate pelną, ar patiriate nuostolį, ir kaip prekybininkai turime žinoti apie šį genetiškai nulemtą silpnumą. Dopaminas iš tikrųjų yra dviašmenis kardas, kuris gali įtvirtinti tiek pageidaujamus, tiek nepageidaujamus įpročius. Jūs turite tai suprasti ir stengtis sustiprinti tik tuos gerus įpročius. Jūs turite suprasti ir valdyti savo protą, o tai nėra neigiama kontrolė.


Sprendimai

Dabar, kai žinote, kodėl taip lengva prarasti pinigus netrukus po sėkmės, laikas išmokti išvengti šių pavojingų spąstų ateityje. Reikia naudoti tam tikrą filtrą, kuris padės jums pagauti save priimant emocinius dopamino veikiamus sprendimus. Nors tai gali atrodyti kaip klišė, t.y. dar viena nuoroda į planą, jo svarba šiuo atveju yra neįkainojama.

Išeitis arba sprendimas yra įsitikinti, kad sutelkiate dėmesį tik į savo planą, kurį reikia gerai apibrėžti. Turite susikurti ir tada laikytis plano, nes tada nebūsite atsitiktinai patekęs rinką dėl užgaidos ar pernelyg didelio pasitikėjimo savimi. Iš esmės turėtume suprasti cheminių medžiagų poveikį savo mintyse. Tinkamai filtruojant emocinius sprendimus ir laikantis plano euforinės cheminės medžiagos (pvz., dopaminas) nepadarys jūsų priklausomų nuo prekybos.


Kaip kovoti su pernelyg dideliu polinkiu į prekybą po sėkmingo sandorio:

Turėtumėte turėti strategiją, kurią visiškai suprantate ir kurią galite apibrėžti;

Sukurkite planą pagal savo pasirinktą strategiją;

Supraskite, kad turėtumėte laikytis tik tiksliai apibrėžtų plane nurodytų gairių;

Jūsų planas turėtų veikti kaip filtras, kuris padės jums atskirti nuo dopamino paveiktus sprendimus ir gerus sprendimus, atsispindinčius plane.


Išvada

Geriausias būdas negrąžinti pelno atgal į rinką yra įsitikinti, kad neabejojate tuo, ko ieškote grafikuose kiekvieną dieną. Įvaldę savo strategiją turėtumėte laikytis plano ir filtruoti emocinius sprendimus, kuriuos dažnai priima prekybininkai. Tūkstančio mylių kelionė prasideda nuo vieno žingsnio, taigi, jei norite nustoti be reikalo švaistyti pinigus, laikas žengti žingsnį teisinga linkme.


Parengta remiantis užsienio internetiniais tinklapiais
 
1.   Parašė vunnu   2020-10-24 20:48  

Daug geru minciu parasyta pradedantiesiems.. Bet kol pats pro visa tai nepraeini, gali skaityt nors 100 knygu - nepades

 
2.   Parašė IT17   2020-10-24 21:10  

bet esme labai paprasta - DISCIPLINA IR PLANAS... nieko ypatingo, visur reikia plano kazka darant, ir disciplina taip pat nepakenkia...