Price Action (kainos veiksmas)

» Straipsniai » Techninė analizė
Prekyboje naudojant Price Action neatsižvelgiama į pagrindinius arba fundamentalius veiksnius, darančius įtaką rinkos judėjimui, ir pirmiausia atsižvelgia į rinkos kainų istoriją, tai yra, jos kainų pokyčius tam tikru laikotarpiu.
versija spausdinimui
Autorius: traders.lt Data: 2020-07-18 01:31 Komentarai: (0)
Price Action (kainos veiksmas) - tai spekuliacijos arba prekybos finansų rinkoje metodika, kurią sudaro bazinių kainų pokyčių per tam tikrą laiką analizė. Ją naudoja daugelis individualių prekiautojų ir dažnai prekybininkai institucijose ir rizikos draudimo fondų valdytojai, norėdami numatyti būsimą vertybinių popierių ar finansų rinkos kainų kryptį.

Paprasčiau tariant, Price Action yra tai, kaip keičiasi kaina, t.y. kainos „veiksmas“. Tai lengviausiai pastebima rinkose, kuriose likvidumas ir kintamumas yra didelis, tačiau tikrai viskas, kas perkama ar parduodama laisvoje rinkoje, sukurs kainą.

Prekyboje naudojant Price Action neatsižvelgiama į pagrindinius arba fundamentalius veiksnius, darančius įtaką rinkos judėjimui, ir pirmiausia atsižvelgia į rinkos kainų istoriją, tai yra, jos kainų pokyčius tam tikru laikotarpiu. Taigi, Price Action yra tam tikros techninės analizės forma, tačiau tai, kas ją išskiria iš daugelio techninės analizės formų, yra tai, kad joje pagrindinis dėmesys skiriamas dabartinės rinkos kainos santykiui su ankstesnėmis ar naujausiomis kainomis, o ne „naudotoms“ vertėms, išvestoms iš tos kainos istorijos.

Kitaip tariant, prekyba Price Action yra „gryna“ techninės analizės forma, nes joje nėra antrinių rodiklių, nustatytų remiantis istorinėmis kainomis. Prekiaujantiems remiantis šia metodika rūpi tik pirminiai gaunami duomenys, kuriuos rinka sukuria pati, t.y. kainų pokytis bėgant laikui.

Price Action analizė leidžia prekybininkui suvokti rinkos kainų pokyčius ir pateikia paaiškinimus, kurie prekybininkui padeda sudaryti mentalinį scenarijų, apibūdinantį dabartinę rinkos struktūrą. Kaip pagrindinę pelningos prekybos priežastį patyrę Price Action prekybininkai dažnai priskiria savo unikalų protinį supratimą ir „vidinį rinkos pojūtį“.

Kainų veiksmo prekybininkai naudojasi ankstesne rinkos kainų pokyčių istorija, dažniausiai susitelkdami į pastarojo meto kainų pokyčius per pastaruosius 3 - 6 mėnesius, mažesnį dėmesį skirdami tolimesnei kainų istorijai. Ši kainų istorija apima svyravimų aukštumas ir žemumas rinkoje, taip pat palaikymo ir pasipriešinimo lygius.

Prekybininkas gali naudoti rinkos kainos veiksmą arba Price Action metodą, kad pabandytų apibūdinti žmogaus minties procesą, atsirandantį dėl rinkos judėjimo. Kiekvienas rinkos dalyvis prekiaudamas savo rinkose palieka kainų veiksmo „įkalčius“ rinkos kainų diagramoje. Tada šie įkalčiai gali būti interpretuojami ir naudojami bandant nuspėti kitą žingsnį rinkoje.


Prekyba naudojant Price Action - išlaikyti paprastumą

Price Action metodikos prekybininkai dažnai naudoja frazę „laikytis paprastumo“, remdamiesi tuo, kad prekybą daugelis žmonių padaro per sudėtingą, nes jų grafikai užpildomi daugybe techninių rodiklių ir paprastai per daug analizuojama rinka.

Prekyba naudojant šią metodiką taip pat kartais vadinama „švariu prekybos grafiku“, „plika prekyba“, „primityvia ar natūralia prekyba“, atsižvelgiant į prekybą pagal paprastą tik kainos pokyčiais paremtą grafiką.

Paprastas prekybos kainų pokyčiu metodas reiškia, kad prekybininko grafikuose nėra indikatorių (rodiklių) ir priimant prekybos sprendimus nėra naudojami jokie ekonominiai įvykiai ar naujienos. Vienintelis dėmesys skiriamas rinkos kainų pokyčiams, o Price Action prekybininkai tiki, kad šis kainų veiksmas atspindi visus kintamuosius (naujienų įvykiai, ekonominiai duomenys ir kitą), kurie daro įtaką rinkai ir skatina ją judėti. Taigi, tai reiškia, kad daug paprasčiau tiesiog analizuoti rinką ir prekybą pagal jos vykdomą kainų veiksmą, o ne bandyti iššifruoti ir rūšiuoti daugybę skirtingų kintamųjų, turinčių įtakos rinkai kiekvieną dieną.


Price Action (kainos veiksmo) strategijos (modeliai)

Price Action arba kainos veiksmų modeliai, dar vadinami kainų veiksmų „įjungiamaisiais“, „nustatymais“ ar „signalais“, iš tikrųjų yra pats svarbiausias Price Action prekybos aspektas, nes būtent šie modeliai prekybininkui suteikia tvirtus įrodymus, ką kaina gali daryti toliau. 

Yra išskiriamos šios Price Action (kainos veiksmo) strategijos (modeliai), kurios plačiau bus aptartos kituose straipsniuose:

Paramos ir pasipriešinimo lygių prekybos strategija;
Pin Bar ir Inside Bar Combo prekybos strategija;
Fakey prekybos strategija (Inside Bar False Break Out);
Inside Bar prekybos strategijaFalse Breakout prekybos strategija;
Pin Bar prekybos strategija.Prekybos Price Action modeliai ir santaka (suderinimas) su kitais veiksniais

Prekyba Price Action signalais yra susijusi ne tik su pačiu signalu, bet ir su signalo formavimo vieta grafike. Kiekvienas pin bar, inside bar ar kito signalo susiformavimas nėra vienareikšmis arba vienodas. Atsižvelgiant į tai, kur rinkoje susiformuoja tam tikras kainos veiksmo signalas, galite nenorėti remiantis juo prekiauti arba galite dvejoti.

Geriausi Price Action signalai yra tie, kurie formuojasi „susikirtimo - susiliejimo“ taškuose rinkoje. Susiliejimas reiškia tiesiog dalykų susibūrimą. Prekybos kainos veiksmo atveju grafike ieškome srities, kurioje bent keli dalykai (pavyzdžiui, svarbus palaikymo ar pasipriešinimo lygis) atitiktų Price Action signalą. Kai tai atsitinka, mes sakome, kad kainos veiksmo signalas „turi santaką“.


BUS DAUGIAU...

Parengta remiantis užsienio internetiniais tinklapiais

Dar daugiau straipsnių techninės analizės tema rasite mūsų tinklapio straipsnių skiltyje Techninė analizė bei nuspaudę šią aktyvuotą nuorodą.
 
Dar nėra komentarų