Savaitė prasidėjo nuviliančiais Japonijos ekonomikos duomenimis

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: SEB bankas Data: 2020-02-17 10:27 Komentarai: (4)
Japonijos ekonomika ketvirtąjį ketvirtį susitraukė daug labiau, negu prognozuota. Remiantis preliminariais duomenimis, palyginus su trečiuoju ketvirčiu, šalies BVP sumažėjo 1,6 proc. – gerokai daugiau, negu prognozuotas 1,0 proc. smuktelėjimas.

Labiau, negu tikėtasi krito ir vartojimas – 2,9 proc., palyginti su 2,0 proc. prognoze. NIKKEI akcijų indekso vertė po šių duomenų paskelbimo šįryt 8.15 val. Lietuvos laiku buvo sumažėjusi 0,68 procento. Kitose Azijos akcijų biržose vyrauja daug pakilesnės nuotaikos. Kinijos „Shanghai Composite“ pakilo 1,93 proc., savaitgalį pasirodžius duomenims, kad kvėpavimo takų viruso plitimo tempas mažėjo trečią dieną iš eilės.

„Bloomberg Economics“ vertinimu, praėjusią savaitę dėl viruso poveikio Kinijos ekonomika veikė tik apie 40-50 proc. pajėgumu. Kinijos centrinis bankas sumažino vieną iš savo taikomų palūkanų normų, taip pat paskelbta apie vyriausybės planus mažinti mokesčius. Investuotojams tikintis, kad grėsmę pasaulio ekonomikai keliantis virusas atsitrauks, šįryt kilimą rodo ir ateities sandoriai JAV akcijų indeksais („S&P 500“ +0,30 proc., „Dow Jones“ +0,24 procento).

Penktadienį JAV akcijų biržose aiški kryptis nesusiformavo - „Dow Jones“ smuktelėjo 0,09 proc., „S&P 500“ pakilo 0,18 procento. JAV sausio mėn. mažmeninės prekybos duomenys atitiko lūkesčius – augimas fiksuotas ketvirtą mėnesį iš eilės. Pramonės produkcija, palyginti su gruodžiu, smuktelėjo šiek tiek daugiau, negu prognozuota (-0,3 procento).

Savaitė Baltijos šalių biržose baigėsi aktyvia prekyba. 100 tūkst. eurų apyvartą viršijo 7 bendrovės, nors didelių kainos pokyčių tarp jų neužfiksuota – labiausiai pabrango „Coop Pank“ akcijos (+1,35 proc.), daugiausiai smuktelėjo „LHV Group“ akcijų kaina (-1,01 procento). „Nordecon“ (+1,69 proc., apyvarta 4,7 tūkst. eurų) pranešė apie pasirašytą sutartį dėl kelio atkarpos Estijoje tiesimo, kurios vertė – 3,3 mln. eurų, neskaičiuojant PVM.

Jau pasibaigus prekybos sesijai, kelionių organizatorius „Novaturas“ išplatino du pranešimus – apie sausį 7 proc. metiniu tempu kritusią apyvartą (iki 8,7 mln. eurų) ir apie Stebėtojų tarybos pirmininko, atstovavusio bendrovę „Central European Tour Operator“, atsistatydinimą. „Central European Tour Operator“ valdo 34,4 proc. „Novaturo“ akcijų. OMXB indeksas penktadienį smuktelėjo (-0,17 proc.) pirmą kartą po dešimt prekybos sesijų iš eilės užsitęsusio kilimo.
 
1.   Parašė C#   2020-02-17 11:21  

Jo nusivyliau ir as japonais. Galetu kazkaip pareigingiau ziuret i BVP augima.

 
2.   Parašė Agricola   2020-02-17 12:00  

Matai visi kaltins Kiniją, kad krizė prasidėjo nuo jos.
Pasirodo krizė prasidėjus Japonijoje dar prieš Koroną virusą.
Jo dėl to pritariu, galėtų daugiau priskaičiuoti į BVP narkotikų prekybos, prostitucijos, kontrabandos - pakeltų įvertintus įkainius ir perskaičiuotų BVP, žiūrėk ir auga tada kaip pas Baltijos "tigrą".
Dar ir spausdinimo stakles turi, paspausdint galėtų popieriaus.

 
3.   Parašė shtudent   2020-02-17 14:05  

Japonai, jie tupi, vis dar skelbia tikrus statistinius duomenis. Jie negirdėjo, kad kitur keičiama skaičiavimo "metodika", kad gautųsi tokia statistika, kurios reikia.

 
4.   Parašė kibiras   2020-02-17 15:14  

Japonai yra sąžiningi. Ne taip kaip likęs pasaulis, pvz. ES su savo 2% skelbima infliacija (reali infliacija ES 7%, LT 10%)