
Akcijų ralį toliau pirmyn vedė technologijų sektorius, kuris per pastaruosius du mėnesius iš viso augo beveik 70 procentų. JAV obligacijų rinkoje fiksuotas išpardavimas labiau paveikė trumpo laikotarpio pajamingumo kreivę, reaguojant į galutinai nubrauktus lūkesčius, kad FED gali mažinti palūkanas jau liepos mėn. 2 m. JAV pajamingumo kreivė vakar šoktelėjo aukštyn beveik 10 bazinių punktų iki 3,88 proc., o 10 m. – 7 punktus iki 4,35 procento. JAV dolerio indeksas vakar sustiprėjo 0,42 procento. Penktadienį JAV biržos bus uždarytos dėl Nepriklausomybės dienos šventės.
JAV atstovų rūmai vakar priėmė „didelį ir gražų“ mokesčių mažino įstatymą, kuris penktadienį turėtų būti pasirašytas prezidento. Įstatymu bus pratęsiamos 2017 m. D. Trumpo įvestos mokesčių lengvatos, skiriamos papildomos lėšos gynybai ir imigracijos kontrolei, tačiau smarkiai mažinamas finansavimas sveikatos priežiūros programoms, maisto paramai ir švariąją energetiką skatinantiems projektams. Skaičiuojama, kad mokestiniai pakeitimai per dešimtmetį gali padidinti federalinį deficitą 3,4 trln. JAV dolerių, dėl ko dalis ekonomistų perspėja, kad tai dar labiau išaugins šalies skolą.
OPEC+ šalys pradėjo svarstyti dar vieną naftos gavybos padidinimą. Pranešama, kad savaitgalį vyksiančio grupės susitiko metu, gavyba rugpjūčio mėn. galėtų augti 411 tūkst. barelių per dieną – tiek pat, kiek buvo didinama gegužės, birželio ir liepos mėnesiais. Tokie sprendimai atspindi OPEC+ siekį greičiau atkurti anksčiau apribotą gamybą ir susigrąžinti prarastą rinkos dalį pasaulinėje naftos rinkoje. Reaguodama į galimą pasiūlos augimą, „Brent“ naftos kaina vakar smuktelėjo 0,42 proc. iki 69 JAV dolerių už barelį.
Įpusėjus 2025 metams, JAV akcijų rinkos vertė kelia vis daugiau diskusijų. Šiuo metu S&P 500 ateities P/E rodiklis, kuris vertina ateinančių 12 mėnesių prognozuojamo pelno ir dabartinės akcijų kainos santykį, siekia beveik 22. Toks lygis per visą akcijų rinkos istoriją buvo viršytas tik du kartus: pirmą kartą – IT burbulo metu 2000-aisiais, o antrą – 2020 metų rudenį, kai dėl pandemijos rinka buvo palaikoma nulinėmis palūkanomis ir ekspansyvia fiskaline politika. Nors niekas negali pasakyti, ar vykstančios technologinės transformacijos kontekste tokios vertės yra pagrįstos, faktas lieka tai, kad akcijų vertė šiuo metu yra istoriškai aukštame lygyje.