Investuotojai tikisi bent ribotos pažangos JAV-Kinijos prekybinėse derybose

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: SEB bankas Data: 2019-10-10 10:40 Komentarai: (0)
Akcijų rinkose – laukimo nuotaikos. JAV akcijų indeksai vakar kilo („S&P 500“ +0,91 proc., „Dow Jones“ +0,70 proc.), investuotojams tikintis, kad Kinija vis dar yra pasirengusi sudaryti ribotos apimties prekybos sutartį su JAV. Derybos bus tęsiamos šiandien.

Kinija kelia sąlygą, kad JAV neįvedinėtų naujų importo tarifų ir už tai žada pirkti daugiau amerikietiškos žemės ūkio produkcijos. Dienraštis „New York Times“ taip pat pranešė, kad JAV prezidentas linkęs leisti kai kurioms JAV bendrovėms tiekti technologijų elementus „Huawei“ kompanijai.

Iš vakar paviešinto rugsėjo mėn. FED susitikimo protokolo matyti, kad centrinio banko pareigūnai diskutavo dėl to, kiek toli turėtų būti einama mažinant palūkanų normas, nors dėl paskutinio pinigų politikos sušvelninimo nesutarimų nekilo. Vakar brango ir Europos bendrovių akcijos – „Stoxx Europe 600“ indeksas pakilo 0,42 procento. Turkijos pajėgoms pradėjus puolimą prieš kurdų kovotojus Sirijoje, liros kursas JAV dolerio atžvilgiu smuktelėjo 0,69 proc., o „Borsa Istanbul 100“ indeksas krito trečią prekybos sesiją iš eilės (-2,17 procento).

Įpusėjus savaitei, prekyba Baltijos šalių biržose suintensyvėjo. OMXB indeksas smuktelėjo 0,46 proc., per tris biržas sudaryta sandorių už 1,8 mln. eurų. „Tallink Grupp“ akcijų perleista už 726,7 tūkst. eurų, kaina sumažėjo 1,47 proc. (iki 0,936 euro už akciją). Pagal sandorių skaičių (85) pirmavo Šiaulių bankas, kurio akcijų kaina irgi smuktelėjo (-1,57 proc., iki 0,502 euro už akciją).

Aktyviai prekiauta ir šiandien trečiojo ketvirčio rezultatų skelbimo sezoną atidarysiančios „Tallinna Kaubamaja Grupp“ akcijomis – apyvarta siekė 490,8 tūkst. eurų, kaina pakilo 0,25 procento. „Klaipėdos nafta“ (+0,53 proc.) paskelbė, kad derasi su Brazilijos bendrove „UTE GNA I Geração de Energia SA“ dėl terminalo operatoriaus paslaugų teikimo sutarties suskystintų dujų terminalui, esančiam Acu uoste.
 
Dar nėra komentarų