D.Trump apkaltino Kiniją valiutos manipuliavimu

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2019-08-05 17:09 Komentarai: (4)
Juanio susilpnėjimas ir nukritimas žemiau reikšmingo psichologinio lygio paskatino Amerikos prezidentą Donald Trump apkaltinti Kiniją manipuliavimu valiuta.

„Kinija sumažino savo valiutos kainą beveik iki istorinio minimumo. Tai vadinama manipuliacija valiuta“ - socialinio tinklapio Twitter žinutėje parašė jis.

„Ar girdite federaliniame rezerve? Tai rimtas pažeidimas, su laiku susilpninsiantis Kiniją!“ - pridūrė Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas Donald Trump.

Šiandien Kinijos nacionalinė valiuta juanis pirmą kartą nuo 2008 metų susilpnėjo iki daugiau nei septynių juanių už dolerį. Tai buvo laikoma Kinijos atsakymu į pastarojo meto JAV prezidento grasinimą nuo rugsėjo įvesti importo muitą iš Kinijos importuojamoms prekėms, kurių vertė viršija tris šimtus milijardų JAV dolerių.

Nuo šių metų pradžios Kinijos nacionalinė valiuta juanis Amerikos dolerio atžvilgiu susilpnėjo 2,4 procento, o per pastaruosius vienerius metus - apie tris procentus.
 
1.   Parašė es_ne   2019-08-05 19:24  

Dabar trumpas sakys va - matot kokie jie. Sankciju jiems!

 
2.   Parašė GX   2019-08-05 22:20  

Nereikia laukt jokių krizių. Trumpas su China reguliariai kas keli mėnesiai akcijų rinkose dirbtinai nuleidžia garą. Profilaktiškai taip sakant, kad neperkaistų

 
3.   Parašė California   2019-08-05 23:10  

Trampas suprato,kad kinai pradeda pasauliui "diriguoti" muzika...jie visur lenda ir jų visur pilna...pradedant finansu rinka baigiant politika.

 
4.   Parašė Shadow   2019-08-06 08:35  

Nereikia laukt jokių krizių. Trumpas su China reguliariai kas keli mėnesiai akcijų rinkose dirbtinai nuleidžia garą. Profilaktiškai taip sakant, kad neperkaistų


GX o kas sakė, kad akcijų rinkos yra tikrasis ir vienintelis sveikos ekonomikos rodiklis? Kai kompresai lavonui nebepadės ir įmonių pelningumai ims drąstiškai kristi dėl neigiamo aplinkos poveikio, galės Trumpas su Xi daryti ką panorėję, bet tai jau nebepakeis krypties, nes bus pasikeitęs rinkos sentimentas. Tokių pavyzdžių yra pilna, kad net kai ekonomika auga, akcijų rinka krenta (kalbu apie valstybes tokias kaip Kinija). Akivaizdu, kad centriniai bankai turi rimtų problemų ir jų pinigų švelninimo politika neatnešė jokios naudos, tik žalą. Blogiausia dar tik priešakyje, o politiniai dalykai turi tik trumpalaikį efektą finansų rinkose. Daug svarbiau matyti gilesnę perspektyvą ir suprasti "kokį kursą ima laivas" toliau. Tad nereikėtų galvoti, kad politikai gali kažkaip įtakoti finansų krizės pasekmes.