Būstų kainos Londone nukrito labiausiai per beveik dešimt metų

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2019-07-17 18:04 Komentarai: (0)
Gegužė buvo prastas mėnesis Didžiosios Britanijos sostinės būstų rinkai, nes kainos Londone smuktelėjo labiausiai per pastaruosius beveik dešimt metų.

Šių metų paskutinį pavasario mėnesį lyginant su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, nekilnojamo gyvenamojo turto kainos britų sostinėje smuktelėjo net 4,4 procento.

Remiantis Nacionalinės statistikos tarnybos pateiktais duomenimis, rodiklis buvo blogiausias rodiklis nuo pat 2009 metų rugpjūčio mėnesio, kuomet būstų kainų metinis kritimas siekė net septynis procentus.

Savo ruožtu visoje Didžiojoje Britanijoje ir Šiaurės Airijoje namų kainų metinis prieaugis gegužę siekė 1,2 procento, tačiau mėnesį prieš tai buvo didesnis ir sudarė 1,5 procento.

Britų Nacionalinės statistikos tarnybos skaičiavimai rodo, kad vidutinė namų kaina Britų salose padidėjo iki 232 tūkstančių svarų 2018 metų rugpjūčio mėnesį ir sumažėjo iki 229 tūkstančių svarų šių metų gegužės mėnesį. Tam labiausiai turėjo įtakos gyvenamojo nekilnojamojo turto kainų kritimas Londone ir Anglijos pietryčiuose.

Tuo tarpu vidutinė būstų kaina Londone 2019 metų gegužės mėnesį siekė 457 tūkstančius svarų.
 
Dar nėra komentarų