ECB nepakeitė palūkanų

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2019-04-10 14:50 Komentarai: (0)
Po šiandien surengto Europos Centrinio banko atstovų posėdžio paaiškėjo, kad kaip ir buvo laukta, buvo nuspręsta ir toliau euro zonoje nekeisti palūkanų normų.

Bazinė palūkanų norma, kuri jau labai ilgai nekinta, ir toliau sudarys apvalų nulį. Už Centriniame banke komercinių bankų laikomus indėlius ir toliau bus taikoma neigiama 0,4 procento palūkanų norma, na o ribinė palūkanų norma irgi nekinta bei sudarys 0,25 procento.

Valdančioji taryba mano, kad Europos Centrinio banko pagrindinės palūkanų normos nesikeis dar bent iki 2019 metų pabaigos, tačiau bet kokiu atveju tol, kol to reikės siekiant užtikrinti, kad vidutiniu laikotarpiu infliacija ir toliau tvariai artėtų prie ne mažesnio kaip dviejų procentų, ar jam artimo lygio.

„Valdančioji taryba ketina ir toliau reinvestuoti visas lėšas, gautas iš pagal Turto pirkimo programą įsigytų vertybinių popierių išpirkimo suėjus jų terminui, dar gana ilgą laiką nuo tos dienos, kai ji pradės didinti ECB pagrindines palūkanų normas, ir bet kokiu atveju tiek, kiek tai bus reikalinga siekiant užtikrinti palankias likvidumo sąlygas ir palaikyti aukštą skatinamosios pinigų politikos lygį“ - rašoma euro zonos pinigų politikos vykdytojo pranešime.

Spaudos konferencijos metu Europos Centrinio banko vadovas Mario Draghi pabrėžė, kad recesijos tikimybė euro zonoje ir toliau išlieka žema. Tuo pačiu jis pripažino, kad pastaruoju metu pasirodę makroekonominiai duomenys patvirtino ekonomikos augimo sulėtėjimą bendroje valiutos zonoje.

„Ekonominis neapibrėžtumas, susijęs su geopolitika, protekcionizmu ir besivystančiomis rinkomis, neigiamai paveikė investuotojų požiūrį į bloką, o ateinančiais mėnesiais rizika nukreipta į neigiamą pusę“ - sakė Mario Draghi.

Paklaustas, ar Centrinis bankas gali dar labiau sumažinti savo pagrindines palūkanų normos, jis teigė, kad apie tai posėdžio metu nebuvo diskutuojama.

Panašūs straipsniai:

(Europa,ekonomika,finansai)

2019-06-26 » Amerikoje antrą mėnesį iš eilės smuktelėjo ilgalaikio vartojimo prekių užsakymai
2019-06-26 » JAV su Kinija susitarė dėl devyniasdešimties procentų klausimų
2019-06-26 » Palūkanų normos sumažinimas 25 baziniais punktais - pakankamas apsidraudimas
2019-06-26 » J.Powell pabrėžė Centrinio banko nepriklausomybės svarbą
2019-06-25 » Tikėjimas „amžina“ maža infliacija - tai klaida
2019-06-25 » FED atstovas atsargus palūkanų mažinimo atžvilgiu
2019-06-25 » Sugrįžo bitkoininė euforija
2019-06-25 » Ekonomistai prognozuoja, kad JAV palūkanų normą gali būti sumažinta net 50 bazinių punktų
2019-06-25 » D.Trump reikalauja sušvelninti pinigų politiką
2019-06-24 » Vokietijos Ifo indeksas vėl smuktelėjo

 
Dar nėra komentarų