Kinai perka vis mažiau automobilių

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2019-04-10 13:40 Komentarai: (0)
Keletą dešimtmečių Kinijos automobilių rinkoje buvo tik viena kryptis. Tačiau prieš dešimt mėnesių ši tendencija greitai pasikeitė ir nematyti didžiausios pasaulio automobilių rinkos nuosmukio pabaigos.

Kinijos keleivinių automobilių asociacija paskelbė, kad kovo mėnesį visų tipų automobilių mažmeniniai pardavimai sumažėjo dvyliką procentų iki 1,78 mln. vienetų. Mėnesį prieš tai pardavimai krito 18,5 procento, o sausį automobilių pardavimai šioje šalyje smuko keturiais procentais.

Automobiliai, kurie nėra pirmojo būtinumo produktas, buvo vienintelė vartojimo prekė Kinijoje, kurios pardavimas per pirmuosius du šių metų mėnesius sumažėjo.

Tarp šių pardavimų nuosmukio priežasčių dažniausiai minimas Kinijos ekonomikos augimo tempo sulėtėjimas ir prekybos įtampa su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis, taip pat per pastaruosius metus įvesti mokesčių bei muitų politikos pokyčiai.

Didžiausio Kinijos automobilių gamintojo SAIC Motor pardavimai per pirmus du šių metų mėnesius susitraukė septyniolika procentų. Kompanijos vadovas Chen Hong tarp pagrindinių šių metų iššūkių paminėjo būtinybę paspartinti naujoves ir gerinti kokybę.

Automobilių pardavimų kritimas Kinijoje taip pat daro neigiamą poveikį ir pasauliniams šio sektoriaus atstovams, kurie šioje šalyje pastatė daug gamyklų ir surinkimo centrų. Ford pardavimai praėjusiais metais Kinijoje susitraukė net penkiasdešimt keturiais procentais, tačiau prieš savaitę bendrovė paskelbė apie 30 modelių, specialiai suprojektuotų ir pritaikytų Kinijos klientams, įvedimą į rinką per artimiausius trejus metus.
 
Dar nėra komentarų