Verslo ABC: Kaip įvertinti verslo idėją prieš jos įgyvendinimą?

» Straipsniai » Verslas
Svarbiausias verslo idėjos įvertinimo žingsnis yra nustatyti, kas pirks jūsų produktą ar paslaugą. Jums reikia sukurti savo idealaus kliento paveikslą.
versija spausdinimui
Autorius: traders.lt Data: 2019-02-23 01:06 Komentarai: (0)
Taigi, jūs praleidote mėnesius ar gal net metus ieškodami tobulos smulkaus verslo idėjos, ir dabar jūs manote, kad ją radote. Jūs esate pasiruošęs pasinerti į tai, išeiti iš darbo ir skirti savo laiką nuosavam verslui. Tačiau būtina įvertinti verslo idėją prieš jos įgyvendinimą.

Pirmasis šio proceso žingsnis - atlikti tam tikrus tyrimus ir analizę, kad galėtumėme suprasti jūsų idėjos potencialą. Štai keletas būdų, kaip jums pradėti:


Nustatykite tikslinę rinką

Svarbiausias verslo idėjos įvertinimo žingsnis yra nustatyti, kas pirks jūsų produktą ar paslaugą. Jums reikia sukurti savo idealaus kliento paveikslą. Apsvarstykite tokius veiksnius kaip amžius, lytis, išsilavinimo lygis, pajamos ir vieta. Kuo daugiau galite susiaurinti savo idealaus kliento vaizdą, tuo geriau. Jūs negalėsite išsiaiškinti, ar yra rinka jūsų produktui ar paslaugai, kol neturite aiškios idėjoms kam konkrečiai parduodate.

Tada jums reikia atlikti rinkos analizę - tyrimus, siekiant nustatyti, kokia didelė rinka yra, ir kaip ji prisotinta, ir ar yra galimybių pridėti savo produktą ar paslaugą į šį mišinį.

Taip pat gali būti naudinga sukurti tikslinės rinkos bandomąjį segmentą ir atrinkti tikslinę grupę arba atlikti apklausą, kad sužinotumėte, kas jie iš tikrųjų yra. Tada galite nuspręsti, ar yra tikslinga pradėti savo verslą jūsų rinkos segmente, kad galėtumėte įvertinti atsaką prieš tai kai visiškai įsipareigosite savo verslo idėjai.


Žinokite, kas daro jūsų paslaugą / produktą išskirtiniu

Tyrimų metu jūs tikriausiai sužinosite, kad yra ir kitų įmonių, kurios jau siūlo tokias pačias ar panašias prekes / paslaugas jūsų pasirinktai tikslinei rinkai. Tai nebūtinai reiškia, kad nebūsite sėkmingas, jei pradėsite verslą, bet tai tikrai reiškia, kad jums reikia nustatyti, kas daro jūsų produktus ar paslaugas išskirtiniais lyginant su konkurentais. Tai galite padaryti sukuriant unikalų pardavimo pasiūlymą (USP).

Unikalus pardavimų pasiūlymas identifikuoja, ką daro jūsų verslas kitaip, ir kodėl jūsų tiksliniai klientai turėtų pasirinkti jus vietoj konkurentų. Tai gali būti labai veiksminga priemonė, padedanti apibrėžti nuosavą prekės ženklą ir padaryti jūsų verslą įsimintiną.


Konkurentų tyrimas

Lygiai taip pat, kaip jums reikia žinoti, kas yra jūsų idealus klientas, jūs taip pat turite žinoti, kas dar jiems skiria savo rinkodarą. Štai kodėl tikrai svarbu gauti informaciją apie tai, kas yra jūsų konkurentai, prieš pradedant įgyvendinti savo verslo idėją.

Dvi puikios jūsų konkurentų tyrimo priemonės yra konkurencinė analizė ir SWOT analizė.


Atlikite finansinių galimybių analizę

Kitas labai svarbus veiksnys, lemiantis verslo idėjos pagrįstumą, yra pinigai. Kiek kainuos jums verslo pradžia? Iš kur bus kapitalas? Kokios yra pradinės ir nuolatinės išlaidos? Koks yra jūsų uždarbio potencialas, kai tik jūs pradėsite veikti? Kaip peržengsite finansinį atotrūkį tarp pradinio proceso ir pelningumo?

Kitaip tariant, jums reikia atlikti finansų analizę. Jūs turite įsitikinti, kad apsvarstysite visus galimus kapitalo šaltinius galvojant apie tai, kaip galite panaudoti ir apriboti reikalingas investicijas nuo pat pradžių.


Nors gali atrodyti, jog verslo idėjos įvertinimui prireiks atlikti daug darbo, tačiau jausitės gerai, kad tai padarėte. Jei nuspręsite, kad jūsų verslo idėja neveiks, galite būti nusivylęs, tačiau išvengsite laiko ir pinigų švaistymo. Jei kai atliksite savo tyrimus atrodys, kad jūsų verslo idėja turi potencialą, turėsite pradėti kitą verslo pradžios proceso etapą - sukurti verslo planą.


Parengta remiantis užsienio internetiniais tinklapiais

Dar daugiau informacijos, patarimų ir straipsnių verslo bei verslumo tematika rasite mūsų tinklapio straipsnių skiltyje Verslas bei nuspaudę šią aktyvuotą nuorodą.
 
Dar nėra komentarų