Tolesnis palūkanų didinimas Amerikoje gali sukelti recesiją

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2019-01-09 18:27 Komentarai: (2)
Amerikos Federalinio Rezervų banko Sent Luiso padalinio vadovas James Bullard baiminasi, kad tolesnis bazinės palūkanų normos didinimas gali nublokšti šalies ekonomiką į recesiją.

„Šiuo metu mes turime gerą palūkanų normų lygį ir nėra poreikio, kad jos būtų didesnės“ - sakė James Bullard, kuris šiais metais sprendžiant dėl bazinė palūkanų normos turi balsavimo teisę.

Amerikos Centrinio banko Sent Luiso padalinio vadovas jau kurį laiką pasisako už švelnesnę monetarinę politiką. Jis tikina, kad nėra rizikos, jog infliacija šalyje viršys FED nustatytą tikslinį lygį.

James Bullard įspėja, jog finansų rinkos nervingai reaguoja į tolesnę palūkanų normų augimo perspektyvą ir teigia, kad pinigų politikos vykdytojai turėtų į tai atkreipti dėmesį.

„Obligacijų pajamingumas rodo, kad yra didesnė recesijos rizika jei palūkanų norma bus aukštesnė“ - atkreipė dėmesį jis.

Minimas Amerikos pinigų politikos vykdytojas taip pat neatmeta, jog bazinė palūkanų norma gali būti sumažinta, jei to prireiktų. Tačiau tuo pačiu jis nesitiki, kad taip bus.
 
1.   Parašė Raima1   2019-01-10 08:29  

Taigi pasaulio ekonomika atsigauna ir vis labiau stiprėja...

 
2.   Parašė DR1   2019-01-10 10:23  

kai padidino indeksai +10% šiai dienai kokia dar recesija? Raliuoti toliau reikia!