Tyla prieš audrą

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: SEB bankas Data: 2018-07-05 10:28 Komentarai: (0)
JAV biržos vakar nedirbo, tad diena pasaulio rinkose buvo labai rami. Vis labiau artėjant penktadieniui, kuomet JAV turėtų pradėti taikyti naujus tarifus Kinijos prekėms (o Kinija pažadėjo atsakyti tuo pačiu), daugėja nerimo ženklų iš investuotojų Azijoje, tad šio regiono rinkos kiek išsiskyrė iš bendro pasaulinio konteksto ir šįryt kraujuoja („Nikkei“ -1,05 proc., „Hang Seng“ -1 procentas).

Bendrą regiono akcijų rinkų lygį atspindintis „MSCI Asia Pacific“ indeksas yra nukritęs iki devynių mėnesių žemumų. Šiandien bus paviešintas birželio mėnesio FED susitikimo protokolas. Investuotojai tikisi gauti daugiau informacijos apie FOMC narių nuomonę dėl stiprėjančio JAV dolerio ir infliacijos lūkesčių.

Baltijos šalių biržose vyko kaip reta neaktyvi prekyba. Indeksai išliko beveik nepakitę ir nerodė aiškios krypties: OMX Tallinn +0,16 procento, OMX Riga -0,37 procento ir OMX Vilnius +0,04 procento.

Tai, jog investuotojai jau išėjo „vasaros atostogų“ geriausiai iliustruoja tai, kad pastarojo laikotarpio aiškus apyvartos lyderis „Tallinna Sadam“ teperkopė 60 tūkst. eurų apyvartą, o kaina kilo labai nežymiai iki 1,957 euro už akciją. Daugiau prekyba jokiais kitais vertybiniais popieriais visose Baltijos šalyse nepasiekė ir tokios apyvartos.
 
Dar nėra komentarų