Verslo ABC: Standartinis verslo planas (valdymo santrauka)

» Straipsniai » Verslas
Šioje dalyje aprašoma, kaip jūsų įmonė yra struktūrizuota, supažindinama su tuo kas dalyvauja, apibūdinami išoriniai ištekliai ir paaiškinama kaip valdomas verslas.
versija spausdinimui
Autorius: traders.lt Data: 2018-01-05 22:44 Komentarai: (0)
Mes tęsiame rubriką Verslo ABC, kuri yra skirta skatinti verslumą mūsų šalyje, bei pristatome informaciją apie verslo plano valdymo santraukos dalį, kur aprašoma, kaip jūsų įmonė yra struktūrizuota, supažindinama su tuo kas dalyvauja, apibūdinami išoriniai ištekliai ir paaiškinama kaip valdomas verslas.

Šioje dalyje yra visi duomenys, kuriuos pridėjote kitur verslo plane, parodydami komandos ir jūsų įmonės žinias.

Kas sudaro verslo plano valdymo santraukos dalį?

Ši dalis apima visą svarbią informaciją apie personalą, numatomą augimą ir tai, kaip įmonė organizuojama. Ji gali būti suskirstyta į šiuos skyrius:

Verslo struktūra

Kokią verslo struktūrą turės jūsų įmonė, individuali įmonė, partnerystė, akcinė bendrovė ar uždara akcinė bendrovė? Šis nustatymas bus pagrindas likusioms šio skyriaus sritims.

Valdymo komanda

Kas prižiūrės, valdys įmonę? Jei formuojate korporaciją, kas sudarys valdybą? Organizacinė schema gali būti geras vizualizacijos būdas naudojamas šio elemento iliustracijai.

Valdymo komandos veikla

Kokie jūsų numatomi personalo poreikiai? Kaip kiekvienas vaidmuo prisidės prie jūsų įmonės sėkmės?

Kitas personalas

Kas be valdybos ir darbuotojų, t.y. kokia išorine parama padės verslo funkcijai? Tai galėtų būti advokatai, buhalteriai, viešųjų ryšių specialistai, administracinė parama ir net išorinė patariamoji taryba.

Personalo augimo planas

Kokie atlyginimai per ateinančius trejus metus bus kiekvienam asmeniui dalyvaujančiam kompanijoje? Turėtų būti numatyta apatinė riba išlaidoms susijusioms su žmogiškaisiais ištekliais.


Patarimai, kaip rašyti verslo plano valdymo santraukos dalį

Valdymo santrauka padeda skaitytojui suvokti, kas vadovauja bendrovei ir kas joje dirba bei kokie personalo ištekliai gali būti reikalingi ateityje.

Štai keletas patarimų, kaip užtikrinti, kad valdymo santrauka suteiktų skaitytojams informaciją, kurios jiems reikia norint tiksliai išnagrinėti jūsų įmonės potencialą.

Paaiškinkite sunkumus

Labai retai komanda veikia tiksliai taip, kaip nurodyta organizacijos struktūroje. Apibūdinkite, kaip pagrindiniai darbuotojai sąveikauja ir kaip vaidmuo gali kisti, kad pateiktumėte išsamų bendro valdymo vaizdą.

Susiekite darbuotojus su verslo veikla

Jūsų tikslas turėtų būti tiesiogiai įtraukti personalą į individualų vaidmenį ir bendrą įmonės sėkmę. Tai galite padaryti susiejant konkrečią kiekvieno asmens patirtį su vaidmeniu, kurį jis atliks versle.

Neįtraukite virtuvės kriauklės

Valdymo santrauka skyriuje susitelkite tik į svarbiausią biografinę informaciją, kuri yra reikšmingiausia jūsų verslo planui. Visą kitą informaciją pateikite prieduose.

Duokite peržiūrėti

Kai parengėte santrauką, suteikite pagrindiniams darbuotojams galimybę ją peržiūrėti. Tai suteiks jums galimybę įsitikinti, kad tiksliai apibūdinote komandos narių vaidmenis ir atsakomybę.


Dar daugiau informacijos, patarimų ir straipsnių verslo bei verslumo tematika rasite mūsų tinklapio straipsnių skiltyje Verslas bei nuspaudę šią aktyvuotą nuorodą.

Parengta remiantis užsienio internetiniais tinklapiais
 
Dar nėra komentarų