Verslo ABC: Ar tikrai reikia verslo plano?

» Straipsniai » Verslas
Pateikiame jums svarbiausias priežastis kodėl prieš pradėdami verslą visų pirma turėtumėte parašyti verslo planą.
versija spausdinimui
Autorius: traders.lt Data: 2016-02-05 23:05 Komentarai: (0)
Daugeliui prieš pradedant verslą iškyla klausimas, ar tikrai būtina parengti ir turėti verslo planą bei ar verta tam skirti laiko? Atsakymas: taip, būtina, nes verslo planas - tai neatskiriama dalis pradedant naują verslą. Taigi, mes tęsiame rubriką Verslo ABC, kuri yra skirta skatinti verslumą mūsų šalyje.

Iš tikrųjų verslo plano rašymui reikia skirti gan daug laiko, be to, norint jį parengti tinkamai, reikia po ranka turėti didžiulį kiekį duomenų bei dalinai jis bus paremtas ir prognozėmis. Tuo pačiu reikės atlikti visą eilę įvairių tyrimų, kurie bus aktualūs jūsų potencialiam verslui bei nuveikti daug kitų darbų.

Tačiau nepaisant viso to, verslo planas gali būti viena iš efektyviausių priemonių verslo savininkui, kuris pradeda verslą, ji valdo ir siekia skatinti augimą.

Taigi, pateikiame jums svarbiausias priežastis kodėl prieš pradėdami verslą visų pirma turėtumėte parašyti verslo planą:

Verslo planas yra tiesiog būtinas kai kuriems verslams

Jei planuojate kreiptis į finansų įstaigą dėl paskolos, kreiptis dėl smulkaus verslo dotacijos, pristatyti savo verslo idėją investuotojams ar pasitelkti verslo partnerio paramą, tuomet verslo planas yra tiesiog būtinas.

Potencialūs investuotojai ir rėmėjai nori matyti tikrąjį jūsų verslo idėjos potencialą bei aiškiai išdėstytus konkrečius faktus ir skaičius. Verslo planas yra geriausias ir dažniausiai vienintelis priimtinas būdas pateikti šią informaciją.

Verslo planas padeda priimti sprendimus

Yra keletas tradicinio verslo plano skyrių, kuriuos jūs tiesiog negalite užbaigti jei nesate tvirtai iki galo apsisprendę arba iki tam tikro lygio įsipareigoję. Verslo planai padeda jums pašalinti tas pilkąsias zonas, nes turite juodai ant balto parašyti konkrečią informaciją. Rašant verslo planą nelengvų sprendimų priėmimas dažnai yra viena iš sudėtingiausių ir labiausiai naudingų jo dalių.

Pavyzdžiui, jei jūs dar nenusprendėte ką konkrečiai ir kokia kaina pardavinėsite, jums bus labai sunku jūsų verslo plane užbaigti produktų ir paslaugų skyrių.

Šios ir kitos svarbios informacijos nustatymas - tai vertingas galutinis verslo planavimo proceso produktas.

Verslo planas gali būti realybės patikrinimas

Verslo plano rašymas - tai gali būti pirma realus išbandymas tiems, kurie nori atidaryti įmonę, bet tuo pačiu nenori apsvarstyti ar jo, jos idėja gali būti šiek tiek ydinga ar dar nėra visiškai iki galo išplėtota.

Nors tai aistringai nusiteikusiam potencialiam verslininkui yra nepageidaujama ir bauginanti mintis, tačiau spragų nustatymas pradiniame etape suteikia jam galimybę sutvirtinti arba geriau atlikti savo tyrimus, išbandyti savo idėjas ir imtis priemonių, kad verslas būtų stipresnis ir gyvybingesnis. Tai iš pradžių gali būti žingsnis atgal, tačiau bet kuri papildoma veikla gali padidinti tikimybę, jog verslas bus sėkmingas prieš tai kai jūs investuosite laiką ir pinigus į verslą, kuris gali žlugti.

Verslo planas gali suteikti jums naujų idėjų

Naujų idėjų atradimas, skirtingi požiūriai ir naujos perspektyvos - tai keletas geriausių dalykų, kurie gali nutikti, kai pasineriate į verslo planavimo proceso gelmes. Nepaisant kartais esančios neigiamos reputacijos, verslo planas nėra tik ilgas, sudėtingas ir struktūrizuotas dokumentas.

Iš tiesų, efektyvus verslo planas yra priešingas dalykas, tai lanksti, auganti ir dinamiška priemonė, kuri gali padėti jums mąstyti kūrybiškai ir sugalvoti naujų sprendimų kai kuriems iš jūsų sudėtingiausių verslo iššūkių. Tai ypač aktualu, kai svarstote apie rinkodaros strategijos skyrių. Šiuo atveju kai jūs kuriate planą savo rinkodaros veiklai, kūrybingumas ir šviežios idėjos yra neįkainojamos.

Verslo planas sukuria veiksmų planą

Verslo planas yra naudingas dokumentas bet kurio smulkaus ar kito verslo savininkui. Bet kai jūs naudojate savo verslo planą kaip priemonę siekiant padėti jums apsibrėžti veiksmų elementus, tolimesnius žingsnius ir būsimą veiklą, jus kuriate gyvą, kvėpuojantį dokumentą, kuris ne tik nubrėžia kur jūs esate ir kur jūs norite būti, bet taip pat suteikia jums kryptį, kaip jums ten patekti.

Grįžtant prie pradinio klausimo, ar jums tikrai reikia verslo plano?, jūs, žinoma, turite galimybę sukurti sėkmingą verslą ir be jo, bet be jokios abejonės tai gerokai lengviau padaryti su gerai parengtu verslo planu jūsų rankose.

Dar daugiau informacijos, patarimų ir straipsnių verslo bei verslumo tematika rasite mūsų tinklapio straipsnių skiltyje Verslas.

Parengta remiantis užsienio internetiniais tinklapiais
 
Dar nėra komentarų