STAIGMENA, Amerikoje nelauktai smuktelėjo infliacija

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2014-09-17 15:33 Komentarai: (1)
Šiandien taip pat paaiškėjo, kad infliacija arba vartotojų kainų indeksas Amerikoje rugpjūčio mėnesį visiškai nelauktai smuktelėjo, t.y. kainos krito tiek per mėnesį, tiek krito ir metinė infliacija.

Rugpjūtį lyginant su liepa, vartotojų kainų indeksas Amerikoje susitraukė 0.2 procentais, kai rinkoje laukta, jog jis nepakis, kai mėnesį prieš tai paaugo 0.1 procentu.

Tai pirmas kartas nuo pat praėjusių metų metų balandžio mėnesio kai smuktelėjo šis rodiklis.

Tuo tarpu metinė infliacija taip pat visiškai nelauktai smuktelėjo kur kas labiau, t.y. krito nuo 2 iki net 1.7 procentų, kai laukta, jog ji pasikoreguos vidutiniškai tik iki 1.9 procentų.

Bazinė infliacija, kurią apskaičiuojant nėra atsižvelgiama į energijos išteklių ir maisto kainų pokyčių įtaką, praėjusį mėnesį palyginus su liepa, išliko nepakitusi, kai laukta, jog ji paaugs vidutiniškai 0.2 procentais, t.y. dvigubai sparčiau nei mėnesį prieš tai.

Metinė bazinė infliacija per minimą laikotarpį smuktelėjo nuo 1.9 iki 1.7 procentų, kai rinkoje laukta, jog ji nepakis.

Amerikoje energijos ištekliai atpigo antrą mėnesį iš eilės. Degalų kaina smuktelėjo šįkart net 4.1 procentu, kai mėnesį prieš tai krito 0.3 procentais. Tuo tarpu maisto kainos rugpjūtį šalyje paaugo 0.2 procentais, t.y. per pus mažiau nei liepą.

Rugpjūtį šalyje atpigo lėktuvų bilietai, drabužiai, naudoti automobiliai, baldai, poilsio paslaugų kainos per praėjusį mėnesį taip pat smuktelėjo.

Tuo tarpu nuomos paslaugos rugpjūtį Amerikoje pabrango 0.2 procentais, kai liepa jos pakilo 0.3 procentais.

Priminsime, kad Amerikos Federalinio Rezervų banko nustatyta tikslinė metinė bazinė infliacija siekia du procentus.
 
1.   Parašė .oOo.   2014-09-17 16:05  

Vien staigmenos šiandien.
Tik betrūksta, kad Yelytė pasakytų - surprise, surprise, palūkanų artimiausioje ateityje nedidinsim. Dar turim popieriaus ir dažų, spausdinsim...