Daugumos žaliavų kainos vakar padidėjo

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: Finasta Data: 2014-03-04 10:05 Komentarai: (0)
Vakar investuotojų dėmesio centre buvo įvykiai Ukrainoje. Baimindamiesi Rusijos karinių veiksmų investuotojai atitraukė lėšas iš rizikingų aktyvų į saugesnius. Keletas paskelbtų makroekonominių rodiklių, kurie buvo geresni nei tikėtasi, nebeturėjo įtakos investuotojų apsisprendimui mažinti riziką. S&P 500 indeksas krito 0,74 proc., Dow Jones Industrial Average sumažėjo 0,94 proc., o Nasdaq smuko 0,72 proc. Indeksų kritimas buvo didžiausias per pastarąjį mėnesį.

Makroekonominiai duomenys buvo geresni nei tikėtasi. Vartotojų išlaidos sausio mėnesį padidėjo 0,4 proc. Analitikai prognozavo, kad augimas sieks tik 0,2 proc. Tiesa, didžiausią augimą lėmė didesnės vartotojų išlaidos komunalinėms paslaugoms ir sveikatos apsaugai. Taip pat vakar paskelbti JAV gamybos sektoriaus indekso duomenys. Indeksas vasario mėnesį padidėjo iki 53,2 proc. nuo aštuonių mėnesių žemumų pasiektų sausio mėnesį. Gamybos sektoriaus įmonių vadovų apklausos rezultatų pagrindu sudaromas indeksas parodo sektoriaus plėtrą kai indekso reikšmė viršija 50 proc. 14 iš 18 sektorių pranešė apie laukiamą augimą ir tik 3 tikisi lėtesnės plėtros.

Vakar taip pat paskelbti vasario mėnesio automobilių pardavimų duomenys. „General Motors Co.” akcijų kaina beveik nepakito, kai buvo paskelbta, kad vasario mėnesį įmonė pardavė 1 proc. mažiau automobilių nei atitinkamu laikotarpiu pernai. „Ford Moor Co.” akcijų kaina smuko 1,2 proc., po pranešimo, kad įmonė pardavė 6 proc. mažiau automobilių vasario mėnesį.

Vakarų Europa

Akcijų indeksai Vakarų Europoje pirmadienį smarkiai krito. Stoxx 600 indeksas prarado 2,3 proc. reikšmės, mažėjo 17 iš 18 nacionalinių akcijų kainų indeksų. Graikijoje buvo nedarbo diena. Investuotojai buvo labiausiai susirūpinę dėl Rusijos veiksmų Ukrainoje ir pardavinėjo bendrovių, kurios gauna pajamų Rusijoje akcijas. „Carslberg“ pirmavo pagal nuostolius, tačiau pigo ir „Societe Generale“ akcijos. Pastarosios prarado 5,4 proc., o antrasis pagal dydį Prancūzijos bankas Rusijoje turi paskolų ir indėlių viso už 22 mlrd. eurų.

Šiandien ateities sandoriai rodo šiokį tokį palengvėjimą rinkoje. Investuotojai optimistiškesni pasigirdus naujienoms, kad Rusija atšaukė karius tariamose pratybose prie Ukrainos sienos.

Azija

Azijos akcijų indeksai šiandien svyravo tarp prieaugio ir nuostolių, o rinkoje tebėra jaučiama įtampa dėl įvykių Ukrainoje. Japonijos akcijų indeksas kilo į viršų silpstant jenai, MSCI Asia Pacific indekso reikšmė kito nedaug. Kinijoje rytoj prasideda Nacionalinis tautos kongresas. Jo metu susitinka šalies vadovai, o investuotojai lauks naujų ekonominės politikos sprendimų.

Baltijos šalys

Vakar Baltijos rinkose tvyrojo itin negatyvios nuotaikos, biržų indeksai reikšmingai mažėjo. Pigo absoliuti dauguma kotiruojamų pozicijų, investuotojams nerimaujant dėl įvykių Ukrainoje. „Aprangos“ vasario mėn. pardavimai augo 8,4 proc. „Baltika“ atitinkamo laikotarpio pardavimai mažėjo 2 proc.

Vidurio ir Rytų Europa

Tvyrant įtampai su Rusija vakar Ukrainos ir pačios Rusijos akcijų rinka smarkiai ritosi žemyn. Rusijos RTS prarado daugiau nei 12 proc., o Ukrainos PFTS – 6,6 proc. Skaičiuojama, kad dėl intervencijos Kryme Rusijos akcijų rinka prarado apie 40 mlrd. eurų vertės. Investuotojai labai negatyviai pasitiko V. Putino veiksmus. Rusijos finansų rinka paprastai yra labai jautri kapitalo srautų pokyčiams. Žemyn smuko ir rublio kursas ir Centriniam bankui teko skubiai padidinti bazinę palūkanų normą nuo 5,5 iki 7,0 proc. „Gazprom“ akcijos prarado 12 proc., „Rosneft“ – beveik 6 proc. Rusija savo kariniais veiksmais labai pakenkė finansų sistemai, kuri šiuo metu pati patiria šoką. Ne ką geresnė padėtis ir Ukrainoje, kuri be to, kad patiria politinį nestabilumą yra ir ant bankroto ribos.

Žaliavos

„WTI“ naftos kaina vakar pašoko į penkių mėnesių aukštumas. Išaugusi įtampa tarp Rusijos ir Ukrainos kilstelėjo naftos kainą iki 104,92 JAV dolerių už barelį. 2 proc. vakar brango ir „Brent“ rūšies nafta – iki 111,2 JAV dolerių už barelį. Vakar kilo daugumos kitų žaliavų kainos. Pavyzdžiui, auksas brango 2,2 proc. Šis metalas visada sulaukia papildomo investuotojų dėmesio neapibrėžtumo laikotarpiu ir paskutinį mėnesį įsibėgėjęs kainos augimas priartino aukso kainą iki 1 360 JAV dolerių už unciją – aukščiausios kainos nuo spalio mėnesio. Vien vasario mėnesį aukso kaina padidėjo 7 proc.
 
Dar nėra komentarų