JAV rinkų priešprekybinė apžvalga

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: LHV bankas Data: 2014-03-03 13:19 Komentarai: (0)
Savaitgalį iškilusi naujo karinio konflikto grėsmė lemia investuotojų norą mažinti turimas pozicijas visame pasaulyje. JAV akcijų indeksų ateities sandorių kainos šiandien sminga po beveik 1%.





Penktadienį JAV akcijų indeksai judėjo priešingomis kryptimis. S&P 500 indeksas kilo beveik 0,3%, Dow Jones indeksas taip pat augo, tačiau Nasdaq Composite indeksas nesugebėjo atsitiesti po sesijos pabaigoje suaktyvėjusių pardavėjų ir fiksavo vertės sumažėjimą. Neigiamai investuotojų nuotaikas paveikė pranešti naujausi ekonomikos augimo duomenys. Dėl šaltesnių nei įprasta orų JAV šalies BVP sumetintas augimas ketvirtą 2013 m. ketvirtį buvo lėtesnis nei prognozuota ir siekė 2,4% (ket./ket.). Tuo tarpu paskelbtas vasario mėn. Čikagos pramonės pasitikėjimo indeksas parodė geresnes nei tikėtasi 200 apklaustų Čikagos regione veikiančių bendrovių pirkimo vadybininkų nuotaikas.

Šiandien dauguma Azijos akcijų indeksų „raudonavo“ po per savaitgalį paskelbtų vasario mėn. Kinijos gamybos pramonės pirkimo vadybininkų indeksų ir išaugusio politinio nestabilumo dėl įvykių Ukrainoje. Oficialus indeksas parodė vis dar nežymią pramonės plėtrą, tačiau galutinis HSBC rengiamas indeksas parodė kiek sulėtėjusį šalies pramonės susitraukimą. Nepaisant paskelbtų rodiklių, Kinijos CSI 300 indeksas fiksavo 0,5% prieaugį, investuotojams tikintis, kad trečiadienį prasidėsiančio Nacionalinio liaudies kongreso metu valdžios atstovai paskelbs naujas ekonomikos reformas.

Europoje akcijų indeksai taip pat koreguojasi po to, kai išaugo politinis nestabilumas dėl padėties Ukrainoje. Per savaitgalį Rusijos prezidentas gavo leidimą siųsti karius į Ukrainą. Rusijos karinės pajėgos jau yra užėmusios Krymą. Taip pat yra telkiamos Rusijos karinės pajėgos ties siena su Ukraina, kuri paskelbė karių mobilizaciją ir paprašė NATO pagalbos. Dauguma didžiųjų valstybių smerkia Rusijos veiksmus ir užsimenama apie galimas sankcijas šaliai, jeigu Rusija ir toliau tęs karinius veiksmus Ukrainos teritorijoje. Tuo tarpu sveikatos apsaugos sektoriaus gigantės Roche Holding (RHO) akcijų kaina Vokietijos biržoje smuko 2,4% po pasirodžiusių naujienų, jog kurti eksperimentiniai plaučių vėžio vaistai nepateisino bendrovės vilčių ir nebuvo efektyvūs.

Šiandien lauksime ECB prezidento kalbos ir ISM instituto rengiamo JAV gamybos pramonės pirkimų vadybininkų indekso. Be to, automobilių gamintojai paskelbs vasario mėn. pardavimus JAV. Trečiadienį bus paskelbtas ADP užimtųjų, išsk. žemės ūkio sektorių, skaičius, kuris leidžia geriau įvertinti penktadienį skelbiamą oficialų užimtųjų skaičių. Ketvirtadienį Anglijos ir Europos centriniai bankai praneš sprendimus dėl bazinės palūkanų normos, o penktadienį sužinosime sausio mėn. JAV prekybos balansą bei vasario mėn. nedarbo lygį.

Rusijos centrinis bankas pranešė, jog pakėlė bazinę palūkanų normą nuo 5,5% iki 7%, kad būtų išlaikytas finansinis stabilumas dėl išaugusių svyravimų rinkoje. Investuotojai taip pat pradėjo įvertinti išaugusią tikimybę, jog šalis gali pradėti karą ir sulaukti sankcijų iš kitų valstybių. Dėl to pagrindiniai šalies akcijų indeksai šiandien fiksavo ženklius verčių sumažėjimus – RTS indeksas smuko dešimtadaliu, o MICEX indeksas sumenko 8,5%. Be to, Rusijos rublio vertė JAV dolerio atžvilgiu sumenko apie 1,7%.

Naujo karinio konflikto grėsmė kelia žaliavų kainas. Naftos kaina šoktelėjo 1,2% iki 103,8 USD už barelį, aukso kaina šoktelėjo 1,8% iki 1 345,6 USD Trojos unciją ir pasiekė keturių mėnesių aukštumas, o sidabro kaina kilo 1,3%. Šią savaite galime tikėtis, jog ženklūs žaliavų kainų svyravimai ir toliau tęsis, kadangi sužinosime apie Kinijoje planuojamas įgyvendinti reformas, turėtų paaiškėti tolimesni Rusijos veiksmai Ukrainoje ir Anglijos bei Europos centriniai bankai paskelbs sprendimus dėl bazinės palūkanų normos.

 
Dar nėra komentarų