
Spalį palyginus su rugsėju, mažmeninė prekyba euro zonoje susitraukė 0.2 procentais, na o Europos sąjungoje krito dvigubai sparčiau. Ekonomistai tikėjosi, jog šis rodiklis spalį euro zonoje ūgtels vidutiniškai 0.3 procentais. Mėnesį prieš tai mažmeninė prekyba euro zonoje krito 0.6 procentais, na o Europos sąjungoje - 0.4 procentais.
Lietuvoje tuo tarpu spalį mažmeninė prekyba ūgtelėjo 0.1 procentu, kai du mėnesius prieš tai krito atitinkamai 0.1 ir 0.5 procentais.
Šių metų spalį lyginant su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, mažmeninė prekyba euro zonoje susitraukė 0.1 procentu, Europos sąjungoje paaugo 0.5 procentais, na o Lietuvoje pakilo trim procentais. Mėnesį prieš tai euro zonoje buvo užfiksuotas 0.3 procentų metinis mažmeninės prekybos prieaugis, Europos sąjungoje - 0.9 procentų, na o mūsų šalyje metinis mažmeninės prekybos prieaugis rugsėjį sudarė 4.2 procentus.
Spalį palyginus su ankstesniu mėnesiu, maisto, tabako ir gėrimų mažmeniniai pardavimai euro zonoje pakilo 0.7 procentais, na o Europos sąjungoje - 0.5 procentais. Ne maisto sektorių pardavimai krito atitinkamai 0.8 ir 0.9 procentais.

Tuo tarpu per metus maisto, tabako ir gėrimų pardavimai euro zonoje smuko 0.1 procentu, na o Europos sąjungoje nepakito. Ne maisto sektorių mažmeniniai pardavimai per minimą laikotarpį euro zonoje krito 0.6 procentais, na o Europos sąjungoje paaugo 0.7 procentais.
Tarp Europos sąjungos šalių, kurių duomenys yra žinomi, labiausiai mažmeninė prekyba per metus krito Belgijoje (3.8 procentais), Danijoje (2.4 procentais) bei Slovėnijoje (2.1 procentu). Na o sparčiausiai ūgtelėjo Bulgarijoje (6.9 procentais), Estijoje (6.4 procentais) bei Lenkijoje, kur mažmeninė prekyba paaugo 5 procentais.