
Vakar buvo paskelbti preliminarūs liepos mėnesio būsto pardavimų duomenys. Pranešta, kad pardavimai liepą sumažėjo 1,3 proc., palyginti su ankstesniu mėnesiu. Tai antras mėnuo iš eilės, kai namų pardavimų apimtys mažėja. Smuko pardavimų apimtys visuose šalies regionuose išskyrus pietinę šalis dalį. Tiesa, metinis pokytis išliko teigiamas. Palyginti su pernai metų liepos mėnesiu, pardavimai padidėjo 6,7 proc. Investuotojai po duomenų paskelbimo pardavinėjo nekilnojamojo turto sektoriaus bendrovių akcijas. „PulteGroup Inc.” ir „D.R. Horton Inc.” akcijų kainos sumažėjo atitinkamai 1,4 ir 1,2 proc.
Vakarų Europa
Europoje trečiadienį akcijų indeksai mažėjo 12 iš 18 šalių. Investuotojus iš akcijų rinkos toliau gena susirūpinimas dėl galimų karinių veiksmų Sirijoje. Kol kas šios baimes skatina investuotojus vengti akcijų, vietoje to krypstama į saugiomis laikomas investicijas – vyriausybių obligacijas ir auksą. Be to būgštaujama dėl brangstančios naftos, kuri taip pat būtų nepalankus veiksnys daugeliui įmonių.
Vokietijos vartotojų pasitikėjimas parodė ne tokias geras gyventojų nuotaikas kaip tikėtasi. Rugsėjo mėnesiui skaičiuojamo indekso reikšmė sumažėjo nuo 7,0 iki 6,9, kai rinkos dalyviai laukė padidėjimo iki 7,1 punkto.
Šiandien ateities sandoriai rodo panašias rinkos tendencijas kaip ir vakar. Tikimasi, kad prekyba šįryt prasidės žemesniame taške, nei vakar vakare investuotojams toliau laukiant naujienų apie konfliktą Sirijoje.
Rinkos dalyviai toliau būgštauja dėl karinių veiksmų Sirijoje.
Azija
Šįryt Azijos akcijų indeksai nesmarkiai kilo po pastarųjų dviejų mėnesių žemumų - tam įtakos turėjo energetikos įmonių akcijų kainų augimas dėl būgštavimų, kad prieš Siriją nukreipti kariniai veiksmai gali sutrukdyti pasaulinę naftos pasiūlą - tai pakėlė žaliavinės naftos kainą rinkoje. Japonijos Nikkei 225 indeksas šiandien kilo 0,64 proc., Honkongo Hang Seng atitinkamai 0,52 proc., o Pietų Korėjos Kospi 200 indeksas - 1,64 proc.
Anot Kinijos ekonomistų artimiausiu metu investuotojai turėtų stebėti nekilnojamojo turto kūrėjus - Xinhua News Agency paskelbė, kad šalies vyriausybė didins individualaus nekilnojamojo turto mokečių bandymų mąstus. „Zoomlion Heavy Industry Science and Technology Co.", antros pagal dydį statybų technikos gamintojos, akcijos krito po paskelbto 48 proc. sumažėjusio pirmojo pussmečio pelno. „China Life", didžiausia šalies draudimo įmonė, paskelbė 68 proc. išaugusį pirmojo pusmečio pelną palyginus su praėjusiais metais. Trečias didžiausias Kinijos skolintojas „AgriBank" stebėjo savo akcijų brangimą po paskelbto 22 proc. išaugusio pelno per pirmąjį pusmetį.
Japonija vis dar stebi Fukušimoje įvykusią branduolinę nelaimę - anot šaltinių „Tokyo Electric Power Co." negali tiksliai pasakyti, kiek užteršto vandens buvo išlieta, nes vandens rezervuarai neturi vandens lygio stebėjimo sistemos. Vandens valymo procesas regione gali užsitęsti iki 40 metų.
Žaliavos
„WTI“ naftos kaina dar paaugo 1 proc. ir jau pasiekė 110 JAV dolerių už barelį – aukščiausią lygį nuo 2011 m. gegužės 3 d. „Brent“ naftos kaina augo iki 116,6 JAV dolerių už barelį. Kaip ir užvakar, kainos augimą lėmė nerimas, kad vakarų pajėgos jau artimiausiomis dienomis gali imtis karinių veiksmų prieš Siriją ir taip sukelti daug didesnę įtampą Artimųjų Rytų regione. Nors Sirija nėra svarbi naftos išgavėja, aplink ją yra nemažai svarbių naftos infrastruktūros punktų (naftotiekių ir uostų), kurių darbo sutrikimai turėtų neigiamos įtakos naftos pasiūlai. Beje, baiminamasi ir kitų naftą išgaunančių šalių įsitraukimo į konfliktą. Įdomu tai, kad rinka visiškai nekreipė dėmesio į vakar JAV energetikos administracijos skelbtą ataskaitą, kurioje pažymėta, kad žaliavinės naftos atsargos JAV per praėjusią savaitę išaugo 2,9 mln. barelių ir tai viršijo rinkos dalyvių prognozę. Primintina, kad nuo birželio mėn. atsargos tik mažėdavo. Tikėtina, kad jeigu bus atidėliojama karinė intervencija Sirijoje, naftos kaina turėtų sustoti augusi kuriam laikui ir šiek tiek koreguotis.
Aukso kaina augo 0,2 proc. iki 1417 JAV dolerių už Trojos unciją. Prekybos metu ji buvo išaugusi net iki 1430 JAV dolerių už Trojos unciją, tačiau vėl kiek pasikoregavo investuotojams nusiimant pelną. Aišku, pagrindine metalo brangimo priežastimi tebebuvo galimų užsienio karinių pajėgų veiksmų pradžia Sirijoje, kuri įneša nerimo į visą finansų rinką, o auksas kaip įprasta yra investicijų alternatyva tokiu neaiškiu momentu. Visgi jeigu puolimo pradžia bus atidėliojama, tikėtinas tam tikras pelnų nusiėmimas po kelių matytų aukso brangimo dienų.