Rinkos laukia FED posėdžio protokolo

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: Finasta Data: 2013-08-21 10:14 Komentarai: (0)
JAV akcijų rinkoje vakar dienos būta geresnės, S&P 500 ir Nasdaq akcijų indeksų reikšmės didėjo iki 0,68 proc. Tik Dow Jones indekso pokyčio būta nežymaus – jis smuko 0,05 proc. Antradienį investuotojus itin džiugino skelbti mažmeninės prekybos įmonių rezultatai. Didžiausia pasaulyje elektronikos prekių mažmenininkė „Best Buy“ brango 13 proc., kai paskelbė didžiausią ketvirčio pelną nuo 2011 metų pradžios. Lūkesčius viršijo ir tokios bendrovės kaip „TJX“ (+6,9 proc.), „Urban Outfitters“ (+8,2 proc.), „J.C. Panney“ (+6 proc.).

Šiandien JAV Federalinis rezervų bankas (FED) skelbs ankstesniojo posėdžio protokolą. Investuotojai jo nekantraudami laukia jau keletą dienų. Viliamasi rasti kokių nors užuominų apie būsimą pinigų politikos griežtinimą. Šiuo metu 65 proc. „Bloomberg“ apklaustų ekonomistų mano, kad FED mažins obligacijų supirkimo mastą šį rugsėjį.

Vakarų Europa

Vakarų Europoje akcijų indeksų reikšmės antradienį toliau mažėjo – jų vertės krito 17 iš 18 vietinių rinkų. Investuotojai vengė pirkti akcijų kol nesulaukė žinių apie JAV pinigų politiką, o rinkoje nemažai dalyvių manė, kad FED obligacijų supirkimą vis dėlto mažins jau rugsėjį. Įmonių rezultatų taip pat būta ne itin gerų. Didžiausia pasaulyje kalnakasybos bendrovė „BHP Billiton“ pigo 1,7 proc., ji paskelbė apie 30 proc. mažėjusį metinį pelną. Didžiausios pasaulyje anglies elektrinėms eksportuotojos „Glencore Xstrata“ akcijos pigo 1,6 proc., kai ši paskelbė apie 39 proc. smukusį I pusm. pelną.

Kaip rodo ateities sandoriai, investuotojai šįryt yra itin atsargūs ir jokių didesnių indeksų pokyčių nepranašaujama. Bus laukiama vėliau šiandien skelbiamo JAV pinigų politikos protokolo, kuriame esanti informacija gali lemti tolesnę prekybos kryptį artimiausiu metu.

Azija

Šiandien Azijos akcijų indeksai krito penktą dieną iš eilės - belaukiant liepos mėnesio FED posėdžio protokolo prekybos apimtys regione buvo mažiausios per pastarąsias šešias savaites. Japonijos Nikkei 225 indeksas šįryt smuko 0,74 proc., o Pietų Korėjos Kospi 200 ir Honkongo Hang Seng atitinkamai krito 1,09 proc. ir 1,12 proc.

Visų 10 MSCI Asia Pacific indeksui priklausančių pramonės grupių indeksai šįryt pigo, o paties indekso vertė krito 0,7 proc. - anot ekonomistų, gerėjanti situacija JAV ir FED svarstymai apie ekonominės politikos griežtinimą kelia investuotojų nepasitikėjimą. Šiandien visi lauks FED pranešimo apie liepos mėnesio susirinkimo rezultatus, tikėdamiesi užuominų apie ekonominio skatinimo mažinimo pradžią.

Japonijos banko vadovas Hurohiko Kuroda vakar dar kartą patvirtino palaikąs pardavimų mokesčio kėlimą. Rugpjūčio 26-31 dienomis vyksiantis vyriausybės susirinkimas studijuos šio mokesčio didinimo pasėkmes Japonijos augimui. Anot Kuroda, jeigu reforma bus vykdoma kaip suplanuota, šalis nepraras ekonominio vystymosi greičio, o pasikeitus ekonominėms sąlygoms kitose šalyse, jeigu tai turėtų įtakos Japonijai, bankas nedelsiant imsis dar laisvesnės monetarinės politikos.

Baltijos šalys

Vakar Vilniaus ir Rygos akcijų biržų indeksai prarado po 0,4 proc. vertės, o Talino birža nedirbo. Prekyba vyko vangiai, pigo dauguma likvidžiausių pozicijų. Šiandien „Baltic Telekom” akcijos bus įtrauktos į prekybos sąrašus.

Vidurio ir Rytų Europa

Lenkijos pramonės produkcija liepą augo 6,3 proc. metiniu tempu. Tai didžiausias augimas per pusantrų metų ir kai kurie ekonomistai naujieną pasitiko kaip ženklą, kad ekonomikos būklė pamažu ima atsitiesti. Ekonomistai prognozavo pramonės apimtis augsiant 5,3 proc. Lenkijos ekonomika pastaraisiais ketvirčiais patyrė reikšmingą augimo sulėtėjimą, kai euro zona pradėjo klimpti į naują recesiją. Šiuo metu randasi vis daugiau požymių, kad ūkio būklė Vakaruose gerėja, tad lengviau turėtų atsipūsti ir Lenkijos eksportuotojai.

Žaliavos

„WTI“ naftos kaina vakar sumažėjo 2,0 proc. iki 105 JAV dolerių už barelį. Tai buvo didžiausias šios naftos rūšies kainos kritimas per pastaruosius du mėnesius. Blogos nuotaikos tiek kapitalo, tiek ir žaliavų rinkose lėmė ir šio energetinio ištekliaus kainos smukimą. Investuotojai baiminasi artėjančios FED skatinamosios pinigų politikos pabaigos, tad lieka atsargūs atidarinėdami naujas pozicijas. Be to, galima pastebėti ir pelnų pasiėmimo tendenciją „WTI“ kainai priartėjus prie sunkiai įveikiamos 108 JAV dolerių už barelį ribos. Beje, rinką kiek nuramino pranešimai iš Libijos, kad artimiausiomis dienomis bus atnaujintas kai kurių naftos eksporto terminalų darbas. Vakar vėlai vakare Amerikos naftos institutas paskelbė, kad žaliavinės naftos atsargos JAV per praėjusią savaitę sumažėjo 1,2 mln. barelių. Šiandien oficialią atsargų pokyčių statistiką skelbs JAV energetikos informacijos administracija. Jeigu bus pranešta apie panašų pokytį, tai neturės didesnės įtakos naftos kainai.

Aukso kaina vakar paaugo 0,4 proc., o prie brangimo labiausiai prisidėjo silpęs JAV doleris pagrindinių valiutų atžvilgiu. Be to, kritusios akcijų bei pramoninių žaliavų kainos taip pat turėjo teigiamos įtakos didesniam susidomėjimui auksu. Artimiausiomis dienomis šio tauriojo metalo kainos pokyčio krypčiai daug įtakos turės FED susirinkimo protokolo informacija bei besiformuojantys lūkesčiai dėl FED skatinamosios pinigų politikos atitraukimo pradžios.
 
Dar nėra komentarų