
Daugiau nei 2 proc. brango tokių didelės kapitalizacijos įmonių kaip „Microsoft“ ar „Boeing“ akcijos. Įdomu tai, kad iš sektorių vėl labiausiai kilo sveikatos apsaugos įmonių akcijų kainos. Didžiausią kritimą demonstravo listinguojamos aukso bendrovės. Pavyzdžiui, „Barrick Gold“ akcijos pigo 8,3 proc., „Newmont Mining“ 5,9 proc. Natūralu, kad pingant auksui, investuotojai taip pat atsitraukia ir iš aukso bendrovių, kurių finansiniai rezultatai II ketv. bus gerokai prastesni nei buvo tikėtasi anksčiau.
Vakarų Europa
Trečiadienį Vakarų Europoje kilo visi 18 nacionalinių akcijų kainų indeksų išskyrus Graikijos. Rinkoje slopo įtampa dėl kredito ribojimo Kinijoje ir galimo mažesnio JAV pinigų politikos skatinimo. Europos akcijų indeksas Stoxx 600 padidėjo 1,7 proc., o investuotojai prakalbo apie galimą rinkų korekcijos pauzę.
Vokietijos vartotojų pasitikėjimo indeksas, kurį skaičiuoja „GFK“, birželio mėnesį paaugo. Jo reikšmė padidėjo nuo 6,5 iki 6,8 punkto ir viršijo ekonomistų lūkesčius. Pasitikėjimo indekso reikšmė buvo didžiausia nuo 2007 metų.
Šiandien ateities sandoriai rodo investuotojus laukiant tolesnio kilimo. Įtampa rinkoje sumažėjusi, o priežastys lieka tos pačios kaip ir vakar – Kinijos ir JAV pinigų politika.
Azija
Ketvirtadienį Azijos akcijų indeksų vertės augo. Rinkos dalyvius džiugino augantys Kinijos pramonės įmonių pelnai (15 proc. augimas gegužės mėn.). Taip pat viliamasi, kad JAV Federalinis Rezervų bankas nesiskubins mažinti obligacijų supirkimo apimčių. Dar sumažėjo Kinijos tarpbankinio skolinimosi kaštai, o Australijos finansų ir mažmeninės prekybos sektorių vertybiniai popieriai brango po žinios, kad Kevinas Rudas grįžta į finansų ministro postą. Tikimasi, jog šis manevras teigiamai atsilieps verslui bei vartotojų pasitikėjimui.
Kinijos gamtinių dujų tiekėjo „China Gas Holdings Ltd.“ akcijos brango 6 proc., įmonės metiniam pelnui išaugus 85 proc. Juvelyrinių dirbinių gamintojo „Luk Fook Holdings International“ metinis pelnas taip pat viršijo lūkesčius.
Baltijos šalys
Trečiadienį Vilniaus ir Talino biržų indeksų vertės šiek tiek sumažėjo, Rygos indekso pokytis liko teigiamoje zonoje. „Invalda LT“ pranešė, kad liepos 2 d. prasidės privalomas nekonkurencinis siūlymas supirkti likusias akcijas po 2,355 euro. „Agrowill Group“ akcijų kaina nuo gegužės mėnesio jau pakilo 58 proc. Tiesioginiai sandoriai atlikti „Linas Agro Group“, „Pieno Žvaigždžių“ ir „Olympic Entertainment Group“ vertybiniais popieriais.
Žaliavos
„WTI“ naftos ateities sandorių kaina vakar ūgtelėjo 0,2 proc., o „Brent“ – 0,7 proc. Naftos kaina augo jau trečią dieną iš eilės, o šįkart nedidelį pabrangimą lėmė lūkesčiai, kad FED gali neskubėti su skatinančiosios pinigų politikos priemonių atitraukimu. Tokius lūkesčius paskatino nuo 2,4 proc. iki 1,8 proc. pakoreguotas JAV BVP I ketv. augimas. Įdomu tai, kad rinka nelabai sureagavo į JAV energetikos administracijos skelbtus naftos atsargų pokyčius. Anot jos, per praėjusią savaitę žaliavinės naftos atsargos nepakito, tačiau benzino šoktelėjo net 3,7 mln. barelių, arba daugiausia nuo 1999 m. Primintina, kad rinkos ekspertai tikėjosi žaliavinės naftos atsargų sumažėjimo. Tai, kad naftos atsargos JAV lieka arti istorinių aukštumų, turės neigiamą įtaką naftos kainai artimiausiomis prekybos sesijomis.
Vakar aukso kaina dar krito 4 proc. Prekybos pabaigoje ji buvo 1 226,7 JAV dolerių už Trojos unciją ir buvo arti žemiausio lygio per pastaruosius trejus metus. Toliau tęsiasi investuotojų atsitraukimas iš šio tauriojo metalo, tad kainos kritimas yra natūrali pasekmė mažėjančio rinkos dalyvių susidomėjimo. Tiesa, realu artimiausiu metu sulaukti bent minimalaus atšokimo, nes metalo kainos kritimas pastarosiomis dienomis buvo įspūdingas – per dešimt dienų kaina nusirito 12 proc. Didžiausio pasaulyje biržoje prekiaujamo aukso fondo „SPDR Gold Trust“ turimas aukso kiekis vakar liko nepakitęs.