Rytinė finansų rinkų apžvalga

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: Swedbank Data: 2013-04-15 10:04 Komentarai: (0)
Nors atrodė, kad Vakarų Europoje savaitė pasibaigs labai dideliu indeksų vertės prieaugiu, penktadienį optimistines nuotaikas pakeitė pesimizmas ir indeksai riedėjo žemyn (DAX -1,61 proc., CAC -1,23 proc., FTSE -0,49 proc.). Visgi jeigu žiūrėti savaitinius pokyčius, augimas vis vien buvo stebėtinai solidus (+1,8 proc.). Labiausiai rinkas paveikė prastesni makroekonominiai duomenys iš Jungtinių Amerikos Valstijų bei vėl į dėmesio centrą sugrįžusios euro zonos skolų problemos su Kipru prieš akis. Kipro Prezidentas N. Anastasiades pasisakė, jog raštiškai kreipsis į Europos Sąjungos Prezidentą prašydamas papildomos pagalbos šaliai su perkaitusiu finansiniu sektoriumi. Tai reiškia, kad paskirtos 10 mlrd. eurų sumos jau nebeužtenka ir reiktų didesnės sumos reformai įgyvendinti sklandžiai. Vokietija griežtai pabrėžė, jog papildoma pagalba tikrai nebus svarstoma, o Dubline susitikę euro zonos finansų ministrai svarstę kaip Kiprui sekasi įgyvendinti reformas taip pat pasakė, jog papildomų išteklių skirti nesiruošia.

Jungtinėse Amerikos Valstijose dėmesio centre buvo ekonominiai rodikliai, kurie nebuvo džiuginantys, todėl galėjome stebėti indeksų nuosmukį, S&P krito 0,28 proc., NASDAQ – 0,16 proc. o DJIA liko nepakitęs. Mažmeniniai pardavimai palyginus su praėjusiu mėn. sumažėjo 0,4 proc., nors buvo tikimasi, kad jie nekis. Taip pat prastėjo ir Mičigano Universiteto skaičiuojamas pasitikėjimo rodiklis – reikšmė nuo 78,6 susitraukė iki 72,3. Jau kuris laikas JAV rodikliai pateikia liūdinančius skaičius, todėl galima susimąstyti ar toks sentimentas nepaveiks įmonių kovo mėn. rezultatų, taip sumažindamas pirmojo ketvirčio veiklos rezultatus. Tai galėsime įvertinti per artėjančias savaites, kuomet vis daugiau bendrovių paskelbs kaip joms sekėsi uždirbti pelno.

Panašu, kad ir pirmadienį rinkose tvyraus neigiamas sentimentas. Nemaloniai nustebino Kinijos makroekonominiai rodikliai. Bendrasis vidaus produktas pirmąjį ketvirtį didėjo tik 7,7 proc., kuomet analitikai prognozavo 8 proc. kilimą. Pramonės produkcijos kovo mėn. mąstai taip pat nuvylė, nes buvo mažesni nei susiformavę rinkos lūkesčiai. Viso šito rezultatas, virš vieno procento krentantis MSCI Asia Pacific indeksas, kuris atspindi visas regiono rinkas.

Penktadienį prekyba Baltijos įmonėmis vyko gana ramiai. Vilniaus ir Talino indeksai didesnių pokyčių neužfiksavo, atitinkamai vertė pakito +0,04 ir -0,31 proc. Rygoje amplitudė buvo gerokai didesnė ir diena pasibaigė 1,37 proc. teigiamu pokyčiau, tačiau tai galima paaiškinti žemu likvidumu ir menko dydžio apyvarta. Galbūt šiandien Latvijoje išvysime šiek tiek didesnius skaičius, kadangi farmacinjos įmonė Olainfarm po prekybos sesijos pranešė, kad už 2012 metus ruošiasi mokėti 0,107 lato dividendus. Vilniaus biržoje ryškaus lyderio nebuvo galima išskirti, bet nemažai akcijų perleista Aprangos ir Invaldos pozicijose. Nei vienos nei kitos įmonės akcijos kaina nekito ir išliko ties 2,59 ir 2,31 euro. jau šią savaitę pirmosios lietuviškos įmonės paskelbs savo pirmojo ketvirčio rezultatus. Trečiadienį startuos TEO LT, o penktadienį sužinosime kaip sekėsi Šiaulių bankui.
 
Dar nėra komentarų