
Iš dešimties Standard & Poor’s 500 indeksą sudarančių pramonės sektorių kilo aštuoni. Bendrovės „Berkshire Hathaway Inc.“ akcijų kaina kilo 2,4 proc., kai buvo paskelbta, kad bendrovė pakėlė savo akcijų supirkimo kainos kartelę ir tai signalizuoja, kad įmonės generalinis direktorius Warrenas Buffettas mato akcijas kaip nuvertintas. Po paskelbto akcijų supirkimo chemikalų gamintojo „DuPont Co.“ akcijos brango beveik 2 proc.
Vakarų Europa
Trečiadienį akcijų indeksai Vakarų Europoje kilo į viršų. Investuotojai atrodė aprimę ir mažiau nuogąstavo dėl ekonomikos ateities. Vietoje to, su viltimi buvo laukiama vėliau vyksiančio JAV FED susitikimo, iš kurio laukta naujo pinigų politikos postūmio. Europos rinkose investuotojai ieškojo patraukliai įvertintų bendrovių akcijų, kurios vis dar tebėra nemažai atpigusios. Buvo linkstama link žaliavų ir draudimo bendrovių, „gynybinius“ sektorius paliekant nuošaly.
Sprendžiant pagal ateities sandorius, šiandien Europos rinkose didelio entuziazmo nematyti. Indeksų reikšmės neturėtų rodyti matomesnių pokyčių po vakar FED pareiškimo, kad papildomas pinigų politikos skatinimas nebus pajėgus visiškai kompensuoti neigiamų pokyčių biudžete. O didesnė fiskalinė drausmė pasaulio mastu gali pakenkti ūkio plėtrai.
Euro zonos pramonės produkcija spalio mėnesį smuko 1,4 proc., ekonomistai nesitikėjo jokių pokyčių po 2,3 proc. mažėjimo rugsėjį. Teigiamus pramonės pokyčius Ispanijoje ir Portugalijoje nusvėrė mažėjimas Vokietijoje ir Prancūzijoje. Pramonė atspindi bendras ekonomikos nuotaikas regione – visai nesenai ECB paskelbė prognozę, kad 2012 metais euro zonos BVP smuks 0,5 proc., kitąmet – 0,3 proc.
Azija
Ketvirtadienį Japonijos Nikkei Stock Average augo net 1,68 proc. po to, kai trečiadienį indeksas pasiekė didžiausią lygį nuo šių metų balandžio mėnesio. Investuotojai Japonijoje labiausiai susikoncentravę ne į JAV FED paskelbtus naujas ekonomikos prognozes, tačiau į šį savaitgalį vyksiančius Japonijos visuotinius rinkimus, o taip pat kitą savaitę centrinis bankas skelbs savo sprendimą dėl labiau skatinančios pinigų politkos.
Japonijos biržoje daugumos vertybinių popierių vertės kilo. Pagrindinių šalies eksportuotojų „TDK Corp.“ ir „Pioneer Corp“ akcijos brango atitinkamai po 4,6 ir 3,8 proc. Automobilių industrijos kompanijų „Mazda Motor Corp.“ vertė kilo 4,4 proc., „Honda Motor Co.“ brango 2,7 proc., nepaisant to, kad kompanijos padalinys Kanadoje paskelbė kažikurių transporto priemonių atšaukimą.
Kinijoje nuotaikos buvo kiek ramesnės, Honkongo Hang Seng indeksas smuko 0,27 proc., po trečiadienį pasiektų 2011 metų vidurio aukštumų. Šanchajaus CSI 300 indeksas taip pat mažėjo 0,98 proc.
Baltijos šalys
Vakar Baltijos šalių akcijų indeksų vertės kilo. „Panevėžio statybos trestas” gavo UAB „Macro investment” priešieškinį 11 mln. litų sumai, pritaikytos laikinosios apsaugos priemonės; įmonės akcijų kaina nekito. Toliau įspūdingą augimą demonstruoja „Olympic Entertainment Group” – vakar akcijos brango 4,2 proc. Jau nieko nebestebina didžiuliai „Arco vara” akcijų kainų šuoliai – vakar šie vertybiniai popieriai brango 7,9 proc.
Žaliavos
Trečiadienį FED atskleidus naujo ekonomikos skatinimo etapo planą ir Tarptautinei energijos agentūrai padidinus naftos paklausos prognozes, naftos kaina šoktelėjo labiausiai beveik per dvi pastarąsias savaites. „WTI“ naftos kainą trečiadienį šoktelėjo net 1,14 proc. iki 86,77 JAV dolerių už barelį, o „Brent“ rūšies naftos kaina kilstelėjo dar labiau - 1,54 proc. iki 109,67 JAV dolerių už barelį.