Rytinė akcijų rinkų apžvalga

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: SEB bankas Data: 2012-11-29 10:23 Komentarai: (0)
FED ataskaita buvo gerokai labiau optimistinė negu praėjusį mėnesį, kiek labiau galima įžvelgti FED susirūpinimą gamybos sektoriumi. ES Komisija patvirtino nacionalizuotų Ispanijos bankų restruktūrizavimo planus. Baltijos šalių biržose akcijų kainos judėjo priešingomis kryptimis, šiandien labiau tikėtinas kainų kilimas.

JAV akcijų rinkos vakar pakeitė kryptį ir ėmė kilti po to, kai vienas respublikonų atstovų optimistiškai kalbėjo apie galimybę susitarti su demokratais dėl pagrindinio klausimo – skolos lygio padidinimo bei tokiu būdu išvengti automatinio mokesčių padidėjimo. FED ataskaita buvo gerokai labiau optimistinė negu praėjusį mėnesį, kiek labiau galima įžvelgti FED susirūpinimą gamybos sektoriumi. ES Komisija patvirtino nacionalizuotų Ispanijos bankų restruktūrizavimo planus, kur buvo panaudota 37 mlrd. eurų ES gelbėjimo fondo lėšų. Vien banko „Bankia“ akcininkai praras nuo 14 iki 46 proc. vertės. ES Komisija vakar pranešė, kad siūlys steigti bendrą euro zonos biudžetą jau šių metų gruodį, kuris leistų išleisti obligacijas ir skolintis finansų rinkose visos euro zonos vardu.

Trečiadienį Vilniaus biržos indekso OMXV vertė padidėjo 0,23 proc., tuo tarpu Talino biržos indeksas OMXT sumažėjo 0,43 proc., bendra regiono biržų apyvarta buvo beveik 1 mln. eurų (vien Taline 0,7 mln. eurų). „Silvano Fashion Group“ (-0,38 proc.) akcijas ir toliau išparduoda instituciniai investuotojai, „Tallinnk Grupp“ (-0,53 proc.) ir „Olympic Entertainment Group“ (-0,64 proc.) kainos smuko paveiktos bendrų neigiamų pasaulinių tendencijų. Vilniaus biržoje neslūgsta stambiųjų investuotojų susidomėjimas LESTO (0 proc.) akcijomis, kuriomis buvo sudarytas dar vienas 0,1 mln. eurų vertės tiesioginis sandoris. Dividendus medžiojantys pirkėjai vis kelia TEO LT (+1,53 proc.) akcijų kainą, kuri pasiekė naują aukščiausią lygmenį nuo 2007 m. liepos mėnesio. „Lietuvos dujų“ kainą krito net 1,80 proc. bendrovei pranešus apie 40 proc. sumažėjusį 9 mėnesių grynąjį pelną. Vis dėlto reikia pažymėti, kad vien tik šių metų 3-iojo ketvirčio grynasis pelnas buvo lygiai toks pat kaip ir 2011 metų 3-iojo ketvirčio grynasis pelnas, o tai parodo, kad bendrovei pavyko atstatyti pelningumą po to, kai vasarą buvo padidinti tarifai.

Šiandien ir rytoj sulauksime dar daugiau bendrovių pranešimų apie 9 mėnesių veiklos rezultatus, kurie vienaip ar kitaip paveiks atskirų bendrovių akcijų kainas. Žvelgiant bendrai, pasaulinėse rinkose šįryt matomos gana stiprios optimistinės nuotaikos, atitinkamai ir mūsų regione būtų logiška tikėtis tam tikro kainų atsigavimo.
 
Dar nėra komentarų